Deltagere til Opstartsstævne 2018

Skyd sæsonen i gang for U5-U10 piger og drenge med deltagelse i udendørs opstartsstævne i Ølstykke 7. og 8. april 2018. Medaljer til alle.

U-10 drenge A  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
KB 2009 A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Lyngby A Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
Lyngby A Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
Ølstykke FC (1) A Logo Ølstykke FC Ølstykke FC

U-10 drenge B  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U-10 drenge C  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Lyngby C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Lyngby
TOF U10 C Logo Toksværd Olstrup Fodbold Toksværd Olstrup Fodbold
Ølstykke FC (2) C Logo Ølstykke FC Ølstykke FC

U-10 piger A  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U-10 piger B  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U-10 piger C  | C  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U-5 drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
B 1973 2 Logo Boldklubben 1973 Herlev Boldklubben 1973 Herlev
B 1973 3 Logo Boldklubben 1973 Herlev Boldklubben 1973 Herlev
B1973 1 Logo Boldklubben 1973 Herlev Boldklubben 1973 Herlev
Brøndby 1 Logo Brøndby IF Brøndby IF
Brøndby 2 Logo Brøndby IF Brøndby IF

U-5 piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: søndag

Holdnavn Niv Logo Klub

U-6 drenge  | Herrer/Drenge

14 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Allerød FK 1 A Logo Allerød Fodbold Klub Allerød Fodbold Klub
Allerød FK 2 A Logo Allerød Fodbold Klub Allerød Fodbold Klub
Allerød FK 3 A Logo Allerød Fodbold Klub Allerød Fodbold Klub
B 1973 1 Logo Boldklubben 1973 Herlev Boldklubben 1973 Herlev
B 1973 2 Logo Boldklubben 1973 Herlev Boldklubben 1973 Herlev
Dragør 1 A Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
Dragør 2 Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
Dragør 3 Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
Hold 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Stenløse Bold Boldklub
Hold 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Stenløse Bold Boldklub
Hold 3 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Stenløse Bold Boldklub
Måløv Logo Måløv boldklub Måløv boldklub
Måløv 2 Logo Måløv Boldklub Måløv Boldklub
ØFC Logo Ølstykke FC Ølstykke FC

U-6 piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: søndag

Holdnavn Niv Logo Klub

U-7 drenge  | Herrer/Drenge

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Hareskov Høgene B Logo Hareskov IF Hareskov IF
Hareskov Musvågerne C Logo Hareskov IF Hareskov IF
Hareskov Ravnene C Logo Hareskov IF Hareskov IF
Hold 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Stenløse Bold Boldklub
Hold 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Stenløse Bold Boldklub
Hold 3 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Stenløse Bold Boldklub
Hold 4 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Stenløse Bold Boldklub
RB1906 - 1 Logo Roskilde BK af 1906 Roskilde BK af 1906
RB1906 - 2 Logo Roskilde BK af 1906 Roskilde BK af 1906
SGIF U7 C Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening Slagslunde Ganløse Idrætsforening
ØFC Logo Ølstykke FC Ølstykke FC
ØFC Logo Ølstykke FC Ølstykke FC

U-7 piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: søndag

Holdnavn Niv Logo Klub

U-8 drenge A  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Glostrup A A Logo IF 32 Glostrup IF 32 Glostrup
Hvid A Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
Ubivox A Logo Boldklubben Syd 1972 Boldklubben Syd 1972

U-8 drenge B  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Blå B Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
BS72 B Logo Boldklubben Syd 1972 Boldklubben Syd 1972
Glostrup B B Logo IF 32 Glostrup IF 32 Glostrup
Greve blå B Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Gundsølille B Logo Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF
Sengeløse B Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Sengeløse U8 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Sengeløse
U8 Ølstykke fc B Logo Ølstykke fc Ølstykke fc

U-8 drenge C  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Greve blå C Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Greve blå C Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Nødebo C Logo Nødebo IF Nødebo IF
RB1906 (2011) - 1 Logo Roskilde BK af 1906 Roskilde BK af 1906
Sort C Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
U8 Ølstykke fc C Logo Ølstykke fc Ølstykke fc

U-8 piger A  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U-8 piger B  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
B.93 Små støvler (U8/U7) Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893

U-8 piger C  | C  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U-9 drenge A  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Ølstykke A Logo Ølstykke FC Ølstykke FC

U-9 drenge B  | B  | Herrer/Drenge

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Barcaerne Aif B Logo Albertslund IF Albertslund IF
Barcaerne Aif 2 C Logo Albertslund IF Albertslund IF
BSF 1 B Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF 2 B Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold Ballerup-Skovlunde Fodbold
Hekla B Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
Lyngby B Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
Lyngby B Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
Lyngby B Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
Rosenhøj 1 B Logo Rosenhøj bk Rosenhøj bk
Rosenhøj 2 B Logo Rosenhøj bk Rosenhøj bk
Sengeløse u9B B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Sengeløse
Ølstykke B Logo Ølstykke FC Ølstykke FC

U-9 drenge C  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Sengeløse u9C C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Sengeløse
TOF U9 C Logo Toksværd Olstrup Fodbold Toksværd Olstrup Fodbold

U-9 piger A  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U-9 piger B  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U-9 piger C  | C  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

Arrangør: Ølstykke FC
Sted: ØFC kunstbane
Adresse: Tranekærvej 3
Postnr: 3650
By: Ølstykke
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<april 2018>
mationtofr
2627282930311
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30123456

Frist: 07-03-2018


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
BIF CUP 3-Bold
23. - 24. feb 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Sportmaster cup 2019
4. - 6. jan 2019
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Hørning IF julecup
27. - 30. dec
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Greve Goal Show 2019
9. - 10. feb 2019
Fynske Bank Cup 2019
18. - 20. jan 2019
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
KB Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Vesti-Olsen& Hansen Cup
15. - 17. feb 2019
Dansk Revisions Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Team Rynkeby Storstrøm Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Outzourse - Timeout Cup 2019 i Dragør
8. - 9. jun 2019
SGIF Marts-stævne 2019
8. - 10. mar 2019
Kongerslev Auto Cup 2019
25. - 27. jan 2019
Champions League Indoor Kunst Cup
16. - 17. mar 2019
Champions League Indoor Kunst Cup
2. - 3. mar 2019
Champions League Indoor Kunst Cup
16. - 17. feb 2019
NSU CUP 2018/2019
22. dec 2018 - 30. mar 2019
Julestævne 2018 - på Mors - ungdom piger og drenge
28. - 29. dec
Julestævne 2018 - på Mors - herre b og c
28. - 29. dec
Julestævne 2018 damesenior - på Mors
28. dec
ISS Open 2018 (Indendørsstævne)
15. dec
2. juledag i Mønshallerne 2018
26. dec
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
Gladsaxe/ CC Sportswear Cup
21. - 23. dec
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
Hørning IF julecup
27. - 30. dec
Følg Staevner.dk på Twitter