Deltagere til Rema 1000 Cup 2018

MIK fodbold invitere til Rema 1000 Cup 2018. Et breddestævne d 27 til 28 januar i Mariager Hallen

U11 Drenge  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
ASV C Logo ASV ASV
Hobro IK 1 B Logo Hobro ik Hobro ik
Hobro IK 2 C Logo Hobro ik Hobro ik
Mariager IK C Logo Mariager Idræts Klub Mariager Idræts Klub
Team Blåklader B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

U11 Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag middag

Holdnavn Niv Logo Klub
Girl Power B Logo Mariager Idræts Klub Mariager Idræts Klub
Romalt IF U 11 Piger B Logo Romalt IF Romalt IF
Romalt U 11 B Logo Romalt IF Romalt IF
VH 08 2 B Logo Hobro IK Hobro IK
VH08 1 B Logo Hobro IK Hobro IK

U13 Drenge  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag eftermiddag/aften

Holdnavn Niv Logo Klub

U13 Drenge  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag eftermiddag/aften

Holdnavn Niv Logo Klub

U6 - 3 mands  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Hadsund Boldklub 1 Logo Hadsund Boldklub Hadsund Boldklub
Hadsund Boldklub 2 Logo Hadsund Boldklub Hadsund Boldklub
Hobro ik Logo Hobro IK Hobro IK
Hobro IK 2 Logo Hobro IK Hobro IK
Mik fræserne B Logo Mariager Idræts Klub Mariager Idræts Klub
Nif/Rif B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -

U7 - 3 mands  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
IF Jarl Arden 1 Logo IF Jarl Arden IF Jarl Arden
IF Jarl Arden 2 Logo IF Jarl Arden IF Jarl Arden
Mik boyz B Logo Mariager Idræts Klub Mariager Idræts Klub
Støvring Logo Støvring IF Fodbold Støvring IF Fodbold
Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja IF Aalborg Freja

U8 Drenge  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Helsted B Logo Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF
Helsted C Logo Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF
Hobro IK B Logo Hobro IK Hobro IK
KB 1 C Logo Kristrup Boldklub Kristrup Boldklub
KB 2 C Logo Kristrup Boldklub Kristrup Boldklub
Mariager IK 1 B Logo Mariager Idræts Klub Mariager Idræts Klub
Mariager IK 2 B Logo Mariager Idræts Klub Mariager Idræts Klub
Viborg FF B Logo Viborg FF Viborg FF

U8 Piger - 3 mands  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden IF Jarl Arden
MIK Tøzerne B Logo Mariager Idræts Klub Mariager Idræts Klub
VH 08 C Logo Hobro IK Hobro IK
VH08 2 C Logo Hobro IK Hobro IK

U9 Drenge  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag middag

Holdnavn Niv Logo Klub
Allingåbro if C Logo Allingåbro IF Allingåbro IF
HB B Logo Hadsund Boldklub Hadsund Boldklub
Hobro IK B Logo Hobro IK Hobro IK
Mariager IK B Logo Mariager Idræts Klub Mariager Idræts Klub
Ommersyssel IF C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ommersyssel IF

U9/U10 Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag middag/eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF
Helsted U9 B Logo Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF
Mariager Tøzerne B Logo Mariager Idræts Klub Mariager Idræts Klub
Ommersyssel IF C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ommersyssel IF
Romalt U 10 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Romalt
Romalt U 9 piger B Logo Romalt IF Romalt IF

Arrangør: Mariager Idræts Klub
Sted: Mariager Hallen
Adresse: Gl Hobrovej 1
Postnr: 9550
By: Mariager
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<januar 2018>
mationtofr
25262728293031
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234

Frist: 13-01-2018


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
BIF CUP 2018 B/C stævne
17. - 18. nov
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Orient Cup 2018 indendørs
17. - 18. nov
Fedets Cup 2018, VRI indestævne
17. - 18. nov
Bramdrupdam Cup 2018
10. - 17. nov
Vinter Champions League 2018/2019 (U9-U11 drenge)
1. nov 2018 - 1. mar 2019
INDOOR LiGA CUP NOV 18
17. - 18. nov
Afsluttende Stævne U7-U10 i ØBG
29. sep
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
Louis Nielsen Fodboldfestival 2018
13. okt
Girls Indoor Cup 2019
15. - 17. mar 2019
BIF CUP 2018 B/C stævne
17. - 18. nov
Sanderum Cup 1.-2- december 2018
1. - 2. dec
Sanderum Pige Cup 2. december 2018
2. dec
Regstrup Ny Auto Cup
1. - 2. dec
AB Tårnby VinterCup - årgang 2007 - A og B niveau
25. nov 2018 - 31. mar 2019
Roskilde Pige Cup
2. - 3. mar 2019
Thisted Indoor Senior
3. feb 2019
Søren Søgaard A/S Nytårs Cup 2019
5. jan 2019
DALBY-STÆVNET 2018
23. - 25. nov
VB Efterårs Cup
13. - 14. okt
Universal Transport/ Palles Bageri Cup 2018
23. - 25. nov
Afsluttende Stævne U7-U10 i ØBG
29. sep
DGI 3- og 5-mands Statuettestævner
14. okt
VB Efterårs Cup
13. - 14. okt
3mands på oppustelige bane
6. okt
8-mands Winter League på kunstgræs for U10-U13
4. nov 2018 - 17. mar 2019
Vinter Champions League 2018/2019 (U9-U11 drenge)
1. nov 2018 - 1. mar 2019
Louis Nielsen Fodboldfestival 2018
13. okt
Champions League Indoor Kunst Cup
27. - 28. okt
Kunstgræsturnering 2018/2019
3. nov 2018 - 3. mar 2019
Øens Hold Cup (U13-U17)
16. - 18. nov
Følg Staevner.dk på Twitter