Deltagere til Champions Cup

Velkommen til et brag af en turnering! Champions Cup for U8A, U8B, U9A samt U9B på Gentofte Sportsparks kunstgræsbaner!

U8 A  | A  | Herrer/Drenge

21 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lør d. 14/4 - Formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Amager Fodbold Akademi A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Amager Fodbold Akademi
B93 ok-1 A Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
BK Friheden A Logo Boldklubben Friheden Boldklubben Friheden
Brøndby 1 A Logo Brøndby IF Brøndby IF
Brøndby 2 A Logo Brøndby IF Brøndby IF
BS72 1 A Logo Boldklubben Syd 1972 Boldklubben Syd 1972
BSF 1 A Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSV A Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Dragør A Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
Farum Boldklub A A Logo Farum Boldklub Farum Boldklub
FC Holte A Logo FC Holte FC Holte
GFA Hvid A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Gentofte Fodbold Akademi
GFA Sort A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Gentofte Fodbold Akademi
HIK Hvid A Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
KB A A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB C A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB D A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Leoparderne A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Rudersdal Boldklub
Orient A Logo Orient GIF Orient GIF
Slagelse B&I A A Logo Slagelse BK&IF Slagelse BK&IF
Store Merløse A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Store Merløse

U8 B  | B  | Herrer/Drenge

24 bekræftede tilmeldinger,  4 på venteliste i denne række.
Spiller: Lør d. 14/4 - Eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
AB Tårnby Vest B Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
Allerød FK B Logo Allerød Fodbold Klub Allerød Fodbold Klub
B93 ok-2 B Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
Brøndby 1 B Logo Brøndby IF Brøndby IF
Brøndby 2 B Logo Brøndby IF Brøndby IF
BS72 2 B Logo Boldklubben Syd 1972 Boldklubben Syd 1972
BSF 2 B Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSV B Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Dragør B Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
Dragør B Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
Farum Boldklub B B Logo Farum Boldklub Farum Boldklub
FC Holte B Logo FC Holte FC Holte
HIK Blå B Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
KB A B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB B B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB C B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Nif B Logo Næstved IF Næstved IF
Orient B Logo Orient GIF Orient GIF
Sengeløse B Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Sengeløse U8 Rød B Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Skovshoved IF SORT B Logo Skovshoved IF Skovshoved IF
Slagelse B&I B B Logo Slagelse BK&IF Slagelse BK&IF
Vemmelev B Logo Vemmelev Fodboldklub Vemmelev Fodboldklub
Ves10 B Logo Boldklubben Vestia Boldklubben Vestia

U9 A  | A  | Herrer/Drenge

40 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søn d. 15/4 - Formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
AB 1 A Logo Akademisk Boldklub Akademisk Boldklub
AB Tårnby Rød A Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
B.93 Galacticos A A Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
B1903 1 A Logo B1903 B1903
B1903 2 A Logo B1903 B1903
B93 Ronaldo A Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
BK Avarta A Logo Boldklubben Avarta Boldklubben Avarta
Bk. Hellas A Logo Boldklubben Hellas Boldklubben Hellas
Boldklubben Marienlyst A Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
Boldklubben Marienlyst A Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
EIF A Logo Espergærde IF Espergærde IF
FC Holte 1 A Logo FC Holte FC Holte
FC Trelleborg A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet FC Trelleborg
GFA Hvid A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Gentofte Fodbold Akademi
GFA Sort A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Gentofte Fodbold Akademi
Glostrup FK A Logo Glostrup FK Glostrup FK
Hekla A Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
Helsingborg City FC A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Helsingborg City FC
HG 1 A Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
Himmelev-Veddelev BK - A1 A Logo Himmelev-Veddelev Boldklub Himmelev-Veddelev Boldklub
Himmelev-Veddelev BK - A2 A Logo Himmelev-Veddelev Boldklub Himmelev-Veddelev Boldklub
Holbæk B&I - A A Logo Holbæk B&IF Holbæk B&IF
Husie IF 1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Husie Idrottsförening
Husie IF 2 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Husie Idrottsförening
Hvidovre IF A Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
Kastrup 1 A Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
KB Mads/Simon A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB2 A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB3 A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB4 A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
LB07 Bunkeflo A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet IF Linhamn Bunkeflo 07
LSF A Logo Ledøje-Smørum Fodbold Ledøje-Smørum Fodbold
Lyngby A Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
Malmö FF 1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Malmö FF
Malmö FF 2 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Malmö FF
NFC A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet FC Nykøbing
RBK A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Rudersdal Boldklub
Sengeløse 1 A Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Slagelse B&I A Logo Slagelse BK&IF Slagelse BK&IF
Vestia 1 A Logo Boldklubben Vestia Boldklubben Vestia

U9 B  | B  | Herrer/Drenge

24 bekræftede tilmeldinger,  2 på venteliste i denne række.
Spiller: Søn d. 15/4 - Eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
AB 2 B Logo Akademisk Boldklub Akademisk Boldklub
AB 3 C Logo Akademisk Boldklub Akademisk Boldklub
B.93 Galacticos B B Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
B1903 3 B Logo B1903 B1903
B93 Messi B Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
Bk. Hellas B Logo Boldklubben Hellas Boldklubben Hellas
Boldklubben Marienlyst B Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
FC Holte 2 B Logo FC Holte FC Holte
FFB B Logo Frederikssund Forenede Boldklubber Frederikssund Forenede Boldklubber
GFA Grøn B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Gentofte Fodbold Akademi
GFA Grå B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Gentofte Fodbold Akademi
GFA Sort B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Gentofte Fodbold Akademi
Glostrup FK B Logo Glostrup FK Glostrup FK
HG 2 B Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
Himmelev-Veddelev BK - B1 B Logo Himmelev-Veddelev Boldklub Himmelev-Veddelev Boldklub
Himmelev-Veddelev BK - B2 B Logo Himmelev-Veddelev Boldklub Himmelev-Veddelev Boldklub
Holbæk B&I - B B Logo Holbæk B&IF Holbæk B&IF
Kastrup 2 B Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
LSF1 B Logo Ledøje-Smørum Fodbold Ledøje-Smørum Fodbold
Lyngby B Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
NFC Rød B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet FC Nykøbing
RBK B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Rudersdal Boldklub
Sengeløse 2 B Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Slagelse BI B B Logo Slagelse BK&IF Slagelse BK&IF


Sted: Gentofte Sportspark
Adresse: Ved Stadion 20, 2820 Gentofte
Postnr: 2820
By: Gentofte
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<april 2018>
mationtofr
2627282930311
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30123456

Frist: 01-04-2018


Stævneoversigt

Følg Staevner.dk på Twitter