Deltagere til U8 & U9 Champions Cup

Velkommen til et brag af en turnering! Champions Cup for U8A, U8B, U9A samt U9B på Gentofte Sportsparks kunstgræsbaner!

U8 A  | A  | Herrer/Drenge

24 bekræftede tilmeldinger,  2 på venteliste i denne række.
Spiller: Lør d. 14/4 - Formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Amager Fodbold Akademi A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Amager Fodbold Akademi
B93 ok-1 A Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
Bk Fix A Logo Boldklubben FIX Boldklubben FIX
BK Friheden A Logo Boldklubben Friheden Boldklubben Friheden
Brøndby 1 A Logo Brøndby IF Brøndby IF
Brøndby 2 A Logo Brøndby IF Brøndby IF
BS72 1 A Logo Boldklubben Syd 1972 Boldklubben Syd 1972
BSF 1 A Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSV A Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Dragør A Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
FC Holte A Logo FC Holte FC Holte
GFA Sort A Logo Gentofte Fodbold Akademi Gentofte Fodbold Akademi
Glostrup A Logo Glostrup FK Glostrup FK
HIK Hvid A Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
KB A A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB C A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB D A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Køge Boldklub A A Logo Køge Boldklub Køge Boldklub
Leoparderne A Logo Rudersdal Boldklub Rudersdal Boldklub
Nif A Logo Næstved IF Næstved IF
Orient A Logo Orient GIF Orient GIF
Slagelse B&I A A Logo Slagelse BK&IF Slagelse BK&IF
Store Merløse A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Store Merløse IF
Svogerslev A Logo Svogerslev Boldklub Svogerslev Boldklub

U8 B  | B  | Herrer/Drenge

23 bekræftede tilmeldinger,  3 på venteliste i denne række.
Spiller: Lør d. 14/4 - Eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
AB Tårnby Vest B Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
Allerød FK B Logo Allerød Fodbold Klub Allerød Fodbold Klub
B93 ok-2 B Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
BK Friheden 2 B Logo Boldklubben Friheden Boldklubben Friheden
Brøndby 1 B Logo Brøndby IF Brøndby IF
Brøndby 2 B Logo Brøndby IF Brøndby IF
BS72 2 B Logo Boldklubben Syd 1972 Boldklubben Syd 1972
BSV B Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Dragør B Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
Dragør B Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
Farum Boldklub B B Logo Farum Boldklub Farum Boldklub
HIK Blå B Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
KB A B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB C B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB D B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Køge Boldklub B B Logo Køge Boldklub Køge Boldklub
Nif B Logo Næstved IF Næstved IF
Orient B Logo Orient GIF Orient GIF
Sengeløse U8 Rød B Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Skovshoved IF SORT B Logo Skovshoved IF Skovshoved IF
Slagelse B&I B B Logo Slagelse BK&IF Slagelse BK&IF
Vemmelev B Logo Vemmelev Fodboldklub Vemmelev Fodboldklub
Ves10 B Logo Boldklubben Vestia Boldklubben Vestia

U9 A  | A  | Herrer/Drenge

48 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søn d. 15/4 - Formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
AB 1 A Logo Akademisk Boldklub Akademisk Boldklub
AB Tårnby Rød A Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
B.93 Galacticos A A Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
B1903 1 A Logo B1903 B1903
B1903 2 A Logo B1903 B1903
B93 Ronaldo A Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
BK Rødovre A Logo Boldklubben Rødovre Boldklubben Rødovre
Bk. Hellas A Logo Boldklubben Hellas Boldklubben Hellas
Boldklubben Marienlyst A Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
Boldklubben Marienlyst A Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
Brønshøj A Logo Brønshøj Boldklub Brønshøj Boldklub
EIF A Logo Espergærde IF Espergærde IF
FC Holte 1 A Logo FC Holte FC Holte
FC Trelleborg A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet FC Trelleborg
GFA Hvid A Logo Gentofte Fodbold Akademi Gentofte Fodbold Akademi
GFA Sort A Logo Gentofte Fodbold Akademi Gentofte Fodbold Akademi
Glostrup FK A Logo Glostrup FK Glostrup FK
GVI I A Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening Gentofte-Vangede Idrætsforening
Hekla A Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
Helsingborg City FC A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Helsingborg City FC
HG 1 A Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
HIK A Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
Himmelev-Veddelev BK - A1 A Logo Himmelev-Veddelev Boldklub Himmelev-Veddelev Boldklub
Himmelev-Veddelev BK - A2 A Logo Himmelev-Veddelev Boldklub Himmelev-Veddelev Boldklub
Holbæk B&I - A A Logo Holbæk B&IF Holbæk B&IF
Husie IF 1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Husie Idrottsförening
Husie IF 2 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Husie Idrottsförening
Hvidovre IF A Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
HVS 09 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet HVS 09
Kastrup 1 A Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
KB Mads/Simon A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB2 A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB3 A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB4 A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
LB07 Bunkeflo 1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet IF Linhamn Bunkeflo 07
LB07 Bunkeflo 2 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet IF Linhamn Bunkeflo 07
LSF A Logo Ledøje-Smørum Fodbold Ledøje-Smørum Fodbold
Lyngby A Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
Malmö FF 1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Malmö FF
Malmö FF 2 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Malmö FF
Mjällby AIF A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Mjällby AIF
NFC A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet FC Nykøbing
RBK A Logo Rudersdal Boldklub Rudersdal Boldklub
Rosenhøj BK A Logo Rosenhøj BK Rosenhøj BK
Slagelse B&I A Logo Slagelse BK&IF Slagelse BK&IF
Vallensbæk IF A Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39
Vestia 1 A Logo Boldklubben Vestia Boldklubben Vestia
Østerbro IF A Logo Østerbro IF Østerbro IF

U9 B  | B  | Herrer/Drenge

24 bekræftede tilmeldinger,  9 på venteliste i denne række.
Spiller: Søn d. 15/4 - Eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
AB 2 B Logo Akademisk Boldklub Akademisk Boldklub
AB 3 C Logo Akademisk Boldklub Akademisk Boldklub
B.93 Galacticos B B Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
B1903 3 B Logo B1903 B1903
B93 Messi B Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
BK Rødovre 2 B Logo Boldklubben Rødovre Boldklubben Rødovre
Bk. Hellas B Logo Boldklubben Hellas Boldklubben Hellas
FC Holte 2 B Logo FC Holte FC Holte
FC Holte 3 Logo FC Holte FC Holte
GFA Grøn B Logo Gentofte Fodbold Akademi Gentofte Fodbold Akademi
GFA Grå B Logo Gentofte Fodbold Akademi Gentofte Fodbold Akademi
GFA Sort B Logo Gentofte Fodbold Akademi Gentofte Fodbold Akademi
Glostrup FK 1 B Logo Glostrup FK Glostrup FK
Glostrup FK 2 B Logo Glostrup FK Glostrup FK
HG 2 B Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
Himmelev-Veddelev BK - B1 B Logo Himmelev-Veddelev Boldklub Himmelev-Veddelev Boldklub
Himmelev-Veddelev BK - B2 B Logo Himmelev-Veddelev Boldklub Himmelev-Veddelev Boldklub
Holbæk B&I - B B Logo Holbæk B&IF Holbæk B&IF
Kastrup 2 B Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
LSF1 B Logo Ledøje-Smørum Fodbold Ledøje-Smørum Fodbold
Lyngby B Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
RBK B Logo Rudersdal Boldklub Rudersdal Boldklub
Sengeløse 2 B Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Slagelse BI B B Logo Slagelse BK&IF Slagelse BK&IF


Sted: Gentofte Sportspark
Adresse: Ved Stadion 20, 2820 Gentofte
Postnr: 2820
By: Gentofte
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<april 2018>
mationtofr
2627282930311
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30123456

Frist: 01-04-2018


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
BIF CUP 3-Bold
23. - 24. feb 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Sportmaster cup 2019
4. - 6. jan 2019
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Hørning IF julecup
27. - 30. dec
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Greve Goal Show 2019
9. - 10. feb 2019
Fynske Bank Cup 2019
18. - 20. jan 2019
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
KB Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Vesti-Olsen& Hansen Cup
15. - 17. feb 2019
Dansk Revisions Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Team Rynkeby Storstrøm Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Outzourse - Timeout Cup 2019 i Dragør
8. - 9. jun 2019
SGIF Marts-stævne 2019
8. - 10. mar 2019
Kongerslev Auto Cup 2019
25. - 27. jan 2019
Champions League Indoor Kunst Cup
16. - 17. mar 2019
Champions League Indoor Kunst Cup
2. - 3. mar 2019
Champions League Indoor Kunst Cup
16. - 17. feb 2019
NSU CUP 2018/2019
22. dec 2018 - 30. mar 2019
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
Julestævne 2018 - på Mors - ungdom piger og drenge
28. - 29. dec
Julestævne 2018 - på Mors - herre b og c
28. - 29. dec
Julestævne 2018 damesenior - på Mors
28. dec
ISS Open 2018 (Indendørsstævne)
15. dec
2. juledag i Mønshallerne 2018
26. dec
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
Hørning IF julecup
27. - 30. dec
Dame julestævne - Bel Air Cup
30. dec
Følg Staevner.dk på Twitter