Deltagere til Dalum Liga Cup 2018

Et af Europas største stævner for en årgang. 96 hold skal igen i år kæmpe om at vinde den store eftertragtet pokal med hjem til deres klub

U-11A  | A  | Herrer/Drenge

26 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag og søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
ABT Mogens Elmer A Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
ASA U11A A Logo ASA Arbejdersport Århus ASA Arbejdersport Århus
B1903-1 A Logo B1903 B1903
BK Skjold A Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
Brommapojkarna A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Brommapojkarna (Sverige)
Dalum Rød A Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum Sort A Logo Dalum IF Dalum IF
EFB A Logo Esbjerg Fb Esbjerg Fb
Escheburger SV A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Escheburger SV (Tyskland)
Frederiksberg boldklub A Logo Frederiksberg Boldklub Frederiksberg Boldklub
Fremad Amager 1 A Logo Boldklubben Fremad Amager Boldklubben Fremad Amager
HEI 1 A Logo Hjortshøj Egaa IF Hjortshøj Egaa IF
HUI 1 A Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub Hørsholm-Usserød Idrætsklub
KB-Løverne A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB-Piraterne A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Malmø FF 1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Malmø FF(Sverige)
Malmø FF 2 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Malmø FF(Sverige)
RB06, Roskilde A Logo Roskilde BK af 1906 Roskilde BK af 1906
Ringsted IF 1 A Logo Ringsted IF Ringsted IF
Roskilde KFUM A Logo KFUMs Boldklub Roskilde KFUMs Boldklub Roskilde
Silkeborg if A Logo Silkeborg IF Silkeborg IF
Skovshoved IF A Logo Skovshoved IF Skovshoved IF
solrød fc 1 A Logo solrød fc solrød fc
SUB’erne A Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
Sundby Boldklub A Logo Sundby Boldklub Sundby Boldklub
Aabenraa BK A Logo Aabenraa Boldklub Aabenraa Boldklub

U-11BC  | BC  | Herrer/Drenge

25 bekræftede tilmeldinger,  5 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag og søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
ABT HWH B Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
ASA U11B B Logo ASA Arbejdersport Århus ASA Arbejdersport Århus
BK Skjold B1 B Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
Bredballe IF B Logo Bredballe IF Bredballe IF
Dalum Rød B Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum Sort B Logo Dalum IF Dalum IF
EFB B Logo Esbjerg Fb Esbjerg Fb
Escheburger SV B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Escheburger SV
Fredericia KFUM 1 B Logo Fredericia KFUM Fredericia KFUM
Fredericia KFUM 2 B Logo Fredericia KFUM Fredericia KFUM
Fremad Amager B Logo Boldklubben Fremad Amager Boldklubben Fremad Amager
HEI 2 B Logo Hjortshøj Egaa IF Hjortshøj Egaa IF
HUI 2 B Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub Hørsholm-Usserød Idrætsklub
KB Isbjørn C Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB-Stjernerne B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Næstved IF B Logo Næstved IF Næstved IF
OKS B Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
RB06, Roskilde B Logo Roskilde BK af 1906 Roskilde BK af 1906
Ringsted IF 2 B Logo Ringsted IF Ringsted IF
Roskilde KFUM B Logo KFUMs Boldklub Roskilde KFUMs Boldklub Roskilde
Silkeborg if B Logo Silkeborg IF Silkeborg IF
Skovshoved IF Blå B Logo Skovshoved IF Skovshoved IF
solrød fc 2 B Logo solrød fc solrød fc
Store Merløse fodbold U11 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Store merløse
Aabenraa BK B Logo Aabenraa Boldklub Aabenraa Boldklub

Arrangør: Dalum IF
Sted: Dalum IF
Adresse: Dalumvej 95 D
Postnr: 5250
By: Odense SV
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<juni 2018>
mationtofr
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
2526272829301
2345678

Frist: 28-06-2018


Stævneoversigt

Følg Staevner.dk på Twitter