Deltagere til Løve Cup 2018

Kom med til Løve Cup 2018! Igen i år afholder B1903 den traditionsrige og velfungerende Løve Cup. Det afholdes 27.-28. april.

U10A (2008) - 5mands  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U10A (2008) - 8mands  | A  | Herrer/Drenge

16 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
AB Tårnby 1 A Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
B1903 A Logo B1903 B1903
B1908 - 1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet B1908
BSV A Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Espergærde IF A Logo Espergærde IF Espergærde IF
GVI A Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening Gentofte-Vangede Idrætsforening
Hekla A Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
HIK A Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
Himmelev-Veddelev Boldklub A Logo Himmelev-Veddelev Boldklub Himmelev-Veddelev Boldklub
Holbæk A Logo Holbæk B&IF Holbæk B&IF
Ishøj If A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ishøj If
Raklev A Logo Raklev GI Raklev GI
RB 1906 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet RB 1906
Roskilde KFUM A Logo KFUMs Boldklub Roskilde KFUMs Boldklub Roskilde
Team Messi A Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
Team Neymar A Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893

U10B (2008) - 5mands  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U10B (2008) - 8mands  | B  | Herrer/Drenge

15 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag morgen

Holdnavn Niv Logo Klub
1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BK Stefan
B.93 B Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
B.93 2008 Claus B Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
B1903 - U10B B Logo B1903 B1903
B1908-2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet B1908
Bk Frem B Logo Boldklubben FREM Boldklubben FREM
HIK B Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
Himmelev-Veddelev Boldklub B Logo Himmelev-Veddelev Boldklub Himmelev-Veddelev Boldklub
Holbæk 2 B Logo Holbæk B&IF Holbæk B&IF
HUI B Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub Hørsholm-Usserød Idrætsklub
HUI B Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Lyngby B Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
Lyngby B Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
Sengeløse B Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Skjold B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BK Skjold

U10C (2008) - 5mands  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: fredag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
AB Tårnby grøn C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet AB Tårnby
B.93 2008 Claus C Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
B.93 2008 Claus II C Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
Barcelona C Logo B1903 B1903
BK Frem Logo Boldklubben FREM Boldklubben FREM
BK Skjold C C Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
Liverpool C Logo B1903 B1903
Skjold 3 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BK Skjold

U11A (2007) - 8mands  | A  | Herrer/Drenge

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
2300 A Logo Boldklubben Fremad Amager Boldklubben Fremad Amager
Akademiet Grøn A Logo Akademisk Boldklub Akademisk Boldklub
B1903 1 A Logo B1903 B1903
B93 A Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
Espergærde A Logo Espergærde IF Espergærde IF
GVI 1 A Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening Gentofte-Vangede Idrætsforening
GVI 2 A Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening Gentofte-Vangede Idrætsforening
HIK A Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
Hui 1 A Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub Hørsholm-Usserød Idrætsklub
LB07 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet LB07
LEV U11 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Lövestad IF
ØENS A Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby

U11B (2007) - 8mands  | B  | Herrer/Drenge

12 bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag morgen

Holdnavn Niv Logo Klub
1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BK Stefan
Akademiet Hvid B Logo Akademisk Boldklub Akademisk Boldklub
B1903 U11-2 Løverne B Logo B1903 B1903
B1903 U11-3 B Logo B1903 B1903
BK FIX 1 B Logo Boldklubben FIX Boldklubben FIX
Espergærde B Logo Espergærde IF Espergærde IF
HIK B Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
HUI 2 B Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub Hørsholm-Usserød Idrætsklub
HUI 3 B Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub Hørsholm-Usserød Idrætsklub
LB07 Limhamn B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet LB07
Tonserne B Logo Holbæk B&IF Holbæk B&IF
Valby Boldklub B Logo Valby Boldklub Valby Boldklub

U12A (2006) - 8mands  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U12B (2006) - 8mands  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U5 (2013) - 3 mands  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag morgen

Holdnavn Niv Logo Klub
Gepard Logo B1903 B1903
Leopard Logo B1903 B1903
Løverne A Logo B1903 B1903
Tigerne Logo B1903 B1903

U6 (2012) - 3 mands  | Herrer/Drenge

23 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag morgen, formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
B. 1973 1 A Logo Boldklubben 1973 Herlev Boldklubben 1973 Herlev
B. 1973 2 B Logo Boldklubben 1973 Herlev Boldklubben 1973 Herlev
B. 1973 3 C Logo Boldklubben 1973 Herlev Boldklubben 1973 Herlev
B.93 2012 PMC Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
B.93 2012 PMC II Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
B1903 - Blå B Logo B1903 B1903
B1903 - Gul B Logo B1903 B1903
B1903 - Hvid B Logo B1903 B1903
B1903 - Rød B Logo B1903 B1903
B1903 - Sort B Logo B1903 B1903
B1903 Grøn Logo b1903 b1903
Dragør 1 Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
Dragør 2 Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
Dragør 3 Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
Hekla Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
HVB 1 B Logo Himmelev-Veddelev Boldklub Himmelev-Veddelev Boldklub
HVB 2 B Logo Himmelev-Veddelev Boldklub Himmelev-Veddelev Boldklub
Karlslunde 1 Logo Karlslunde IF Karlslunde IF
Nødebo IF C Logo Nødebo IF Nødebo IF
Solrød FC 1 Logo Solrød FC Solrød FC
Solrød FC 2 Logo Solrød FC Solrød FC
Vestia 1 C Logo Boldklubben Vestia Boldklubben Vestia
Vestia 2 C Logo Boldklubben Vestia Boldklubben Vestia

U7 (2011) - 3 mands  | Herrer/Drenge

17 bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
B1903 1 Logo B1903 B1903
B1903 2 Logo B1903 B1903
B1903 3 Logo B1903 B1903
B1903 4 Logo B1903 B1903
B1903 5 Logo B1903 B1903
Diego & Thor B Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
Farlige løver C Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB Ajax A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB Barcelona B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB U9 Chelsea C Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Løveungerne Blå Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Løveungerne Hvid Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
NBU Argentina Logo Nørrebro United Nørrebro United
Sultne løver B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
VSB 1 Logo Virum-Sorgenfri Boldklub Virum-Sorgenfri Boldklub
VSB 2 Logo Virum-Sorgenfri Boldklub Virum-Sorgenfri Boldklub
VSB 3 Logo Virum-Sorgenfri Boldklub Virum-Sorgenfri Boldklub

U8A (2010) - 5 mands  | A  | Herrer/Drenge

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
B93 lørdagsdrengene A A Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
FC Holte Blå A Logo fc holte fc holte
GFA A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Gentofte Fodbold Akademi
HVB U8 A Logo Himmelev-Veddelev Boldklub Himmelev-Veddelev Boldklub
Karlslunde IF Logo Karlslunde IF Karlslunde IF
KB 2010 D A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB C A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Lyngby 1 A Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
Løver A Logo B1903 B1903
Orient A Logo Orient GIF Orient GIF
Skovshoved sort A Logo Skovshoved IF Skovshoved IF
Tigre A Logo B1903 B1903

U8B (2010) - 5 mands  | B  | Herrer/Drenge

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag morgen

Holdnavn Niv Logo Klub
AB Tårnby (vest) 1 B Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
Allerød Blå B Logo Allerød Fodbold Klub Allerød Fodbold Klub
B93 ok-1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
B93 ok-2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Geparder B Logo B1903 B1903
HVB-drengene B Logo Himmelev-Veddelev Boldklub Himmelev-Veddelev Boldklub
Jægersborg B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Leoparder B Logo B1903 B1903
Sengeløse U8 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Sengeløse
SIF Grøn Logo Skovshoved IF Skovshoved IF
TFC B Logo Taastrup FC Taastrup FC
Tune Blå B Logo Tune IF Tune IF

U8C (2010) - 5mands  | C  | Herrer/Drenge

16 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag morgen

Holdnavn Niv Logo Klub
Allerød Hvid C Logo Allerød Fodbold Klub Allerød Fodbold Klub
BS72 C Logo Boldklubben Syd 1972 Boldklubben Syd 1972
FC Holte Hvid C Logo fc holte fc holte
Golazo C Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
Gulddrengene C Logo Tårnby FF Tårnby FF
Jægersborg Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Karlslunde IF C Logo Karlslunde IF Karlslunde IF
Orient 1 C Logo Orient GIF Orient GIF
Orient 2 C Logo Orient GIF Orient GIF
Orient 3 C Logo Orient GIF Orient GIF
Pantere C Logo B1903 B1903
Pumaer C Logo B1903 B1903
Skjoldrødderne C Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
TFC C Logo Taastrup FC Taastrup FC
Tune Gul C Logo Tune IF Tune IF
Ves10a C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Vestia

U9A (2009) - 5 mands  | A  | Herrer/Drenge

12 bekræftede tilmeldinger,  2 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
AIK 65 Drengene A Logo Strøby AIK 65 Strøby AIK 65
B.93 Galacticos A A Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
B1903 1 A Logo B1903 B1903
B1903 2 A Logo B1903 B1903
GFA A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Gentofte Fodbold Akademi
Greve Hvid A Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
GVI I A Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening Gentofte-Vangede Idrætsforening
HI 1 A Logo Herlev IF Herlev IF
NFC A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet FC Nykøbing
RB1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
RBK A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Rudersdal Boldklub
Vestia 1 A Logo Boldklubben Vestia Boldklubben Vestia

U9B (2009) - 5 mands  | B  | Herrer/Drenge

24 bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag morgen

Holdnavn Niv Logo Klub
B.93 Galacticos B B Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
B1903 3 B Logo B1903 B1903
B1903 4 B Logo B1903 B1903
B1903 5 C Logo B1903 B1903
Barcaerne aif B Logo Albertslund IF Albertslund IF
Barcaerne Aif 2 B Logo Albertslund IF Albertslund IF
Fix 1 B Logo Boldklubben FIX Boldklubben FIX
Fix 2 B Logo Boldklubben FIX Boldklubben FIX
GFA 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Gentofte Fodbold Akademi
GFA 3 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Gentofte Fodbold Akademi
Greve Blå Kometer B Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Greve Hvid B Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Hekla B Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
jb B Logo Jægersborg Boldklub Jægersborg Boldklub
KB U9 Barcelona B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB u9 real madrid B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
RB2 B Logo Roskilde BK af 1906 Roskilde BK af 1906
Sengeløse u9B B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Sengeløse
Smølferne 2 B Logo Boldklubben 1973 Herlev Boldklubben 1973 Herlev
Solrød FC B Logo Solrød FC Solrød FC
Tune IF B Logo Tune IF Tune IF
Vallensbæk IF 2 B Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39
ÅIF 1 B Logo Ålholm If Ålholm If
ÅIF 2 B Logo Ålholm If Ålholm If

U9C (2009) - 5mands  | C  | Herrer/Drenge

12 bekræftede tilmeldinger,  3 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag middag

Holdnavn Niv Logo Klub
AIK 65 Drengene 1 C Logo Strøby AIK 65 Strøby AIK 65
Fix 3 C Logo Boldklubben FIX Boldklubben FIX
GFA 4 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Gentofte Fodbold Akademi
Glostrup FK C Logo Glostrup FK Glostrup FK
Greve Blå Lyn C Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
GVI II C Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening Gentofte-Vangede Idrætsforening
Hekla C Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
Lyngby C Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
NFC Blå C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet FC Nykøbing
Sengeløse u9C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Sengeløse
Smølferne 1 C Logo Boldklubben 1973 Herlev Boldklubben 1973 Herlev
ÅIF 3 C Logo Ålholm If Ålholm If

Arrangør: B1903
Sted: B1903
Adresse: Lyngbyvej 270
Postnr: 2900
By: Hellerup
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<april 2018>
mationtofr
2627282930311
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30123456

Frist: 05-04-2018


Stævneoversigt

Følg Staevner.dk på Twitter