Deltagere til Kerteminde Cup 2018

For 14. gang afholder Kerteminde Boldklub traditionen tro udendørs fodboldstævne på Kerteminde Stadion den 29 juni - 1 juli 2018. Kære træner/leder Kerteminde Boldklub har hermed fornøjelsen af, at byde velkommen til fodboldstævne i Kerteminde.

U 10 Drenge  | Herrer/Drenge

11 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Bjæverskov 1 C Logo IF Frem Bjæverskov IF Frem Bjæverskov
Bjæverskov 2 C Logo IF Frem Bjæverskov IF Frem Bjæverskov
BK Friheden hold 3 C Logo Boldklubben Friheden Boldklubben Friheden
FIF Hillerød B Logo FIF Hillerød FIF Hillerød
Fjordager IF B Logo Fjordager IF Fjordager IF
Fjordager IF 2 C Logo Fjordager IF Fjordager IF
HG A C Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
HG B C Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
Kerteminde 1 C Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
SGIF U10 DRENGE C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Slagslunde Ganløse IF
Ålholm 2008 C Logo Ålholm If Ålholm If

U 10 Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Assens FC B Logo Assens FC Assens FC
Havdrup B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
KHI C Logo Kirke Helsinge Idrætsforening Kirke Helsinge Idrætsforening
Måløv BK C Logo Måløv Boldklub Måløv Boldklub
Måløv Boldklub C Logo Måløv Boldklub Måløv Boldklub

U 11 Drenge  | Herrer/Drenge

21 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
BK Friheden B Logo Boldklubben Friheden Boldklubben Friheden
EGB 1 B Logo Brenderup IF Brenderup IF
EGB 2 C Logo Brenderup IF Brenderup IF
FIF Hillerød B Logo FIF Hillerød FIF Hillerød
GVI A A Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening Gentofte-Vangede Idrætsforening
GVI B B Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening Gentofte-Vangede Idrætsforening
Harboøre/Thyborøn IF C Logo Harboøre IF Harboøre IF
Havdrup B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Havdrup
KB/KR70/Dalby B Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
Kværkeby - Marcus´ drenge C Logo Kværkeby IF Kværkeby IF
Måløv Boldklub C Logo Måløv Boldklub Måløv Boldklub
Måløv Boldklub B Logo Måløv Boldklub Måløv Boldklub
Ryslinge BK C Logo Ryslinge Boldklub Ryslinge Boldklub
Rønnede if C Logo Rønnede if Rønnede if
SGIF U11 DRENGE C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Slagslunde Ganløse IF
Vinding SF 1 A Logo Vinding Sportsforening Vinding Sportsforening
Vinding SF 2 B Logo Vinding Sportsforening Vinding Sportsforening
Vinding SF 3 C Logo Vinding Sportsforening Vinding Sportsforening
Ålholm 2007 A C Logo Ålholm If Ålholm If
Årslev Boldklub 1 B Logo Aarslev Boldklub Aarslev Boldklub
Årslev Boldklub 2 C Logo Aarslev Boldklub Aarslev Boldklub

U 11 Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Egebjerg Fodbold B Logo Egebjerg Fodbold Egebjerg Fodbold
Harboøre/Thyborøn C Logo Harboøre IF Harboøre IF
KB U11 piger 2 C Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
KHI B Logo Kirke Helsinge Idrætsforening Kirke Helsinge Idrætsforening
Måløv Boldklub A Logo Måløv Boldklub Måløv Boldklub
Ålholm Piger B Logo Ålholm If Ålholm If
Årslev A Logo Aarslev Boldklub Aarslev Boldklub

U 12 Drenge  | Herrer/Drenge

13 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
BK Friheden C Logo Boldklubben Friheden Boldklubben Friheden
FIF Hillerød 1 C Logo FIF Hillerød FIF Hillerød
FIF Hillerød 2 C Logo FIF Hillerød FIF Hillerød
Gørlev C Gørlev Idrætsforening Logo ukendt af Staevner.dk Gørlev Idrætsforening
Havdrup B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Havdrup
KB/KR70/Dalby B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet KR70
KB/KR70/Dalby C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet KR70
Måløv Boldklub C Logo Måløv Boldklub Måløv Boldklub
Måløv Boldklub B Logo Måløv Boldklub Måløv Boldklub
Rønnede IF C Logo Rønnede IF Rønnede IF
SGIF U12 DRENGE A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Slagslunde Ganløse IF
Ålholm 2006 A A Logo Ålholm IF Ålholm IF
Ålholm 2006 B C Logo Ålholm IF Ålholm IF

U 12 Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Havdrup GI C Logo Havdrup GI Havdrup GI
Måløv Boldklub B Logo Måløv Boldklub Måløv Boldklub

U 13 Drenge  | Herrer/Drenge

14 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
BK Friheden B Logo Boldklubben Friheden Boldklubben Friheden
Engum UI C Logo Engum UI Engum UI
FIF Hillerød C Logo FIF Hillerød FIF Hillerød
FIF Hillerød 2 C Logo FIF Hillerød FIF Hillerød
GVI B Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening Gentofte-Vangede Idrætsforening
Harboøre/Thyborøn C Logo Harboøre IF Harboøre IF
Harboøre/Thyborøn IF 2 C Logo Harboøre IF Harboøre IF
J.A AUTO B Logo B1903 B1903
Kerteminde/Dalby/KR70 A Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
Kerteminde/Dalby/KR70 C Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
Måløv Boldklub C Logo Måløv Boldklub Måløv Boldklub
Måløv Boldklub B Logo Måløv Boldklub Måløv Boldklub
OB1 A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
SGIF U13 DRENGE B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Slagslunde Ganløse IF

U 13 Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Glamsbjerg IF B Logo Glamsbjerg IF Glamsbjerg IF
Harboøre/Thyborøn IF C Logo Harboøre IF Harboøre IF
KB U13 C Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
Kirke Helsinge IF C Logo Kirke Helsinge Idrætsforening Kirke Helsinge Idrætsforening
SGIF U13 piger C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Slagslunde Ganløse IF

U 14 Drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
BK Friheden C Logo Boldklubben Friheden Boldklubben Friheden
FC Hyg C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
GVI U13 Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening Gentofte-Vangede Idrætsforening
KMD 1 A Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
KMD2 C Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
Kværkeby - Kaspers drenge C Logo Kværkeby IF Kværkeby IF

U 14 Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U 15 Drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
BK Friheden B Logo Boldklubben Friheden Boldklubben Friheden
Glamsbjerg IF B Logo Glamsbjerg IF Glamsbjerg IF
Kerteminde A Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
Kværkeby - Jimmy & Thomas Knægte B Logo Kværkeby IF Kværkeby IF
Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub Måløv Boldklub
Ålholm 2003 A Logo Ålholm IF Ålholm IF

U 15 Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Glamsbjerg IF A Logo Glamsbjerg IF Glamsbjerg IF
KMB 1 Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
KMB 2 Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
Kværkeby - Wagners Piger C Logo Kværkeby IF Kværkeby IF
Måløv Boldklub B Logo Måløv Boldklub Måløv Boldklub

U 7 MIX  | Mixede

17 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
BK Friheden hold 1 Logo Boldklubben Friheden Boldklubben Friheden
BK Friheden hold 2 Logo Boldklubben Friheden Boldklubben Friheden
Kerteminde 1 Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
Kerteminde 2 Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
Kerteminde 3 Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
Marienlyst 1 A Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
Marienlyst 2 A Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
Marienlyst 3 A Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
Måløv Logo Måløv boldklub Måløv boldklub
Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub Måløv Boldklub
OB B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
OB 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
OB 3 Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
Sanderum Boldklub Hold 1 Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Sanderum Boldklub Hold 2 Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Ålholm 2011 B C Logo Ålholm IF Ålholm IF
Ålholm 2011 C C Logo Ålholm IF Ålholm IF

U 8 Drenge  | Herrer/Drenge

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
BK Friheden hold 1 A Logo Boldklubben Friheden Boldklubben Friheden
BK Friheden hold 2 B Logo Boldklubben Friheden Boldklubben Friheden
Egebjerg Fodbold B Logo Egebjerg Fodbold Egebjerg Fodbold
Havdrup B Logo Havdrup GI Havdrup GI
Kerteminde 1 B Logo kerteminde boldklub kerteminde boldklub
Kerteminde 2 C Logo kerteminde boldklub kerteminde boldklub
Kirke Helsinge C Logo Kirke Helsinge Idrætsforening Kirke Helsinge Idrætsforening
Kværkeby - Anders Knægte B Logo Kværkeby IF Kværkeby IF
SGIF U8 DRENGE C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Slagslunde Ganløse IF
Ålholm 2010 C Logo Ålholm If Ålholm If
Ålholm 2010 B C Logo Ålholm If Ålholm If
Ålholm 2011 A B Logo Ålholm IF Ålholm IF

U 8 Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U 9 Drenge  | Herrer/Drenge

17 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
B93 Messi B Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
B93 Ronaldo B Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
Dalby IF B Logo Dalby IF Dalby IF
Fjordager IF B Logo Fjordager IF Fjordager IF
Greve Blå Kometer C Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Greve Blå Lyn B Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Harboøre/Thyborøn C Logo Harboøre IF Harboøre IF
Havdrup C Logo Havdrup GI Havdrup GI
KB 1 C Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
KB 2 C Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
KB a A Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
Kværkeby - Hass drengene B Logo Kværkeby IF Kværkeby IF
Måløv Boldklub C Logo Måløv Boldklub Måløv Boldklub
SGIF U9 DRENGE C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Slagslunde Ganløse IF
Ålholm 2009 A A Logo Ålholm IF Ålholm IF
Ålholm 2009 B C Logo Ålholm IF Ålholm IF
Ålholm 2009 C C Logo Ålholm IF Ålholm IF

U 9 Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Måløv Boldklub C Logo Måløv Boldklub Måløv Boldklub

U10 Dr. 8 mands  | Herrer/Drenge

14 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
BK Friheden hold 1 A Logo Boldklubben Friheden Boldklubben Friheden
BK Friheden hold 2 C Logo Boldklubben Friheden Boldklubben Friheden
Dragør Boldklub 1 A Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
Engum UI B Logo Engum UI Engum UI
Frederiksværk Fodbold Klub C Logo Frederiksværk Fodbold Klub Frederiksværk Fodbold Klub
Gundsø United C Logo Idrætsforeningen Gundsømagle 1977 Idrætsforeningen Gundsømagle 1977
GVI A Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening Gentofte-Vangede Idrætsforening
HG C C Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
HG D B Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
Kerteminde 1 Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
Måløv BK 1 C Logo Måløv Boldklub Måløv Boldklub
Måløv BK 2 C Logo Måløv Boldklub Måløv Boldklub
Måløv BK 3 B Logo Måløv Boldklub Måløv Boldklub
Måløv BK 4 A Logo Måløv Boldklub Måløv Boldklub

Arrangør: Kerteminde Boldklub
Sted: Kerteminde Stadion
Adresse: Enggade 19
Postnr: 5300
By: Kerteminde
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<juni 2018>
mationtofr
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
2526272829301
2345678

Frist: 27-05-2018

Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Stævneoversigt

Følg Staevner.dk på Twitter