Deltagere til SPORTMASTER Cup Kerteminde 2018

NYT STÆVNE! SPORTMASTER CUP Kerteminde er et helt nyt indestævne, der afløser det tidligere KB Cup. Stævnet afholdes d. 9.-10. feb. 2018 i Kerteminde Idrætscenter. Tilmelding kan ske i rækkerne U8-U19 + senior og firma. Gode præmier til de vindende hold!

Firma - Herrer  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag

Holdnavn Niv Logo Klub
Danhostel Kerteminde Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Den Glade Fejer Senior Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Den Glade Fejer
Ideal-Huse Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Oldboys Ekspressen Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Super Brugsen Kerteminde Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Team Gla Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Tornøes Dream Team Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Tornøes Hotel
Tømrermester Lysemose Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

Senior - Herrer  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag

Holdnavn Niv Logo Klub
Culés B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Den Røde Planet Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Drigstrup BK Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Drigstrup Boldklub
KB 1 - Den Sure Fejer Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
Kertemindes stolthed Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Kerteminde HK
KR70 Logo Boldklubben KR 70 Boldklubben KR 70
Munkebo BK Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
P-afdeling C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

U10 - Drenge  | Herrer/Drenge

14 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
BK Stjernen B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BK Stjernen
BK Stjernen B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BK Stjernen
BM 1 B Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
BM 2 B Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
BM 3 C Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
Dalum 1 B Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum 2 C Logo Dalum IF Dalum IF
FC Storebælt B Logo FC Storebælt FC Storebælt
HPTI 1 B Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
HPTI 2 B Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
Kerteminde BK 1 B Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
Kerteminde BK 2 C Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
Skårup IF Logo Skårup Idrætsforening Skårup Idrætsforening
VB Nyborg Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -

U10 - Piger  | Kvinder/Piger

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Dalum IF 1 C Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF 2 B Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF 3 A Logo Dalum IF Dalum IF
KB 1 C Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
LIF B Logo Langeskov IF Langeskov IF
Munkebo B Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
OTTERUP A Logo Otterup B&IK Otterup B&IK
Søhus Stige Galaxy Girls C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Søhus Stige BK
TPI pigerne B Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
TPI tøserne B Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF

U11 - Drenge  | Herrer/Drenge

13 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Dalum 1 B Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum 2 C Logo Dalum IF Dalum IF
Den Glade Fejer Junior B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Den Glade Fejer
FC Storebælt C Logo FC Storebælt FC Storebælt
Hjalleseskolen B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
Højby B Logo Højby S&G Højby S&G
Højby blå Logo Højby S&G Højby S&G
KB / KR70 1 B Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
KB / KR70 3 C Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
OKS B Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS blå B Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
Oks hvid B Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS stribet B Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub

U11 - Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Dalum 1 B Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum 2 C Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum 3 B Logo Dalum IF Dalum IF
Kerteminde BK 1 C Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
Kerteminde BK 2 C Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
Kerteminde BK 3 C Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
Kerteminde BK 4 C Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
Årslev B Logo Aarslev Boldklub Aarslev Boldklub

U12 - Drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Forventet Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U12 - Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Forventet Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U12/U13 - Drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Dalby IF 1 C Logo Dalby IF Dalby IF
Dalby IF 2 C Logo Dalby IF Dalby IF
KB/KR70 1 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet KR70
KB/KR70 2 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet KR70
Kerteminde BK 1 Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
Kerteminde BK 2 Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
Munkebo 1 B Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
Munkebo 2 C Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
Næsby B Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub

U12/U13 - Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
HFK A Logo Haderslev Fodboldklub Haderslev Fodboldklub
OKS B Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
Søhus Stige B Logo Søhus Stige Boldklub Søhus Stige Boldklub
TPI B Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF

U14 - Drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Forventet Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U14 - Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Forventet Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U14/U15 - Drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Kerteminde BK 1 B Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
Kerteminde BK 2 B Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
KMD 1 B Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
KMD 2 B Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
KMD 3 B Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
KMD 4 B Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
KMD 5 B Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub

U14/U15 - Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
HFK A Logo Haderslev Fodboldklub Haderslev Fodboldklub
Kerteminde BK 1 B Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
Kerteminde BK 2 B Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
Kerteminde BK 3 B Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
OKS B Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub

U17 - Drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag

Holdnavn Niv Logo Klub
Depotet Vestfyn A Logo Assens FC Assens FC
Gentlemen’s B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Kerteminde BK 1 B Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
Kerteminde BK 2 B Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub

U19 - Drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Forventet Fredag

Holdnavn Niv Logo Klub

U8 - Drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
B.1909 B Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
Dalby IF C Logo Dalby IF Dalby IF
Kerteminde BK 1 B Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
Kerteminde BK 2 C Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
Munkebo Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
OB 1 A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OB 2 B Logo Odense Boldklub Odense Boldklub

U8 - Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Forventet Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U9 - Drenge  | Herrer/Drenge

11 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
B1909 B Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
B1909 B Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
BM Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
Fraugde B Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Kerteminde BK 1 B Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
Kerteminde BK 2 C Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
Kfum 1 C Logo KFUMs Fodboldklub Odense KFUMs Fodboldklub Odense
Kfum 2 C Logo KFUMs Fodboldklub Odense KFUMs Fodboldklub Odense
Munkebo C Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
Rolfsted IF B Logo Rolfsted Idrætsforening Rolfsted Idrætsforening
Rolfsted IF B Logo Rolfsted Idrætsforening Rolfsted Idrætsforening

U9 - Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Forventet Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

Arrangør: Kerteminde Boldklub
Sted: Kerteminde idrætscenter
Adresse: Enggade 19
Postnr: 5300
By: Kerteminde
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<februar 2018>
mationtofr
2930311234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627281234
567891011

Frist: 02-02-2018


Stævneoversigt

Følg Staevner.dk på Twitter