Deltagere til Orient Cup 2018

Orient afholder Orient Cup i Rødovre 2018 1-2 september, Medaljer til alle, Gratis popcorn og flødebolle til alle deltager U5 til U10 Min 4kampe til hver.

U10 piger årg 2009  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
De seje tøser C Logo Viby IF Viby IF
FA 2000 B Logo FA 2000 FA 2000
FIX Piger C Logo Boldklubben FIX Boldklubben FIX
Guldpigerne C Logo Tårnby FF Tårnby FF
Orient 3 Logo Orient GIF Orient GIF

U10B Årg 2009  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
FHF Blå B Logo Fløng-Hedehusene Idræt Fløng-Hedehusene Idræt
FHF Grøn B Logo Fløng-Hedehusene Idræt Fløng-Hedehusene Idræt
HFC Blå B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Haslev fc
HFC Hvid B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Haslev fc
Orient 3 B Logo Orient GIF Orient GIF
Virum-Sorgenfri B Logo Virum-Sorgenfri Boldklub Virum-Sorgenfri Boldklub

U10C Årg 2009  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  2 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Avarta miljø rengøring. Logo Boldklubben Avarta Boldklubben Avarta
Ejby IF 1968 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ejby IF 1968
FHF GUL C Logo Fløng-Hedehusene Idræt Fløng-Hedehusene Idræt
HFC Sort C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Haslev fc
Orient 1 C Logo Orient GIF Orient GIF
Orient 2 C Logo Orient GIF Orient GIF
Veksø IF C Logo Veksø IF Veksø IF
Virum-Sorgenfri Logo Virum-Sorgenfri Boldklub Virum-Sorgenfri Boldklub

U5 Årg 2014  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub

U6 Årg 2013  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag morgen

Holdnavn Niv Logo Klub
2013 Mix Logo Måløv Boldklub Måløv Boldklub
Orient (1) Logo Orient GIF Orient GIF
Rosenhøj blå Logo Rosenhøj BK Rosenhøj BK
Rosenhøj grøn Logo Rosenhøj BK Rosenhøj BK
Valby Boldklub 1 C Logo Valby Boldklub Valby Boldklub

U7 piger Årg 12/13  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Orient U7 Piger C Logo Orient GIF Orient GIF

U7 årg 2012  | Herrer/Drenge

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag middag

Holdnavn Niv Logo Klub
Dragør 1 A Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
Dragør 2 A Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
Dragør 3 C Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
EIF - Hvid B Logo Espergærde IF Espergærde IF
EIF - Rød C Logo Espergærde IF Espergærde IF
Farum A Logo Farum Boldklub Farum Boldklub
Måløv Boldklub Logo Måløv boldklub Måløv boldklub
Måløv Boldklub 2 Logo Måløv boldklub Måløv boldklub
Orient U7 Logo Orient GIF Orient GIF
Rosenhøj blå Logo Rosenhøj BK Rosenhøj BK
Rosenhøj grøn Logo Rosenhøj BK Rosenhøj BK
Valby Boldklub 2 C Logo Valby Boldklub Valby Boldklub

U8 piger Årg 2011  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
FA 2000 C Logo FA 2000 FA 2000
Ledøje Smørum C Logo Ledøje-Smørum Fodbold Ledøje-Smørum Fodbold
Orient U8 Piger C Logo Orient GIF Orient GIF

U8A årg 2011  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
FB 11 Gul A Logo Frederiksberg Boldklub Frederiksberg Boldklub
HIF 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hvidovre Boldklub
Orient 1 A Logo Orient GIF Orient GIF
Tigerne A Logo Farum Boldklub Farum Boldklub

U8B Årg 2011  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
HIF 2 B Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
KB hvid Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Orient 2 Logo Orient GIF Orient GIF
Tigerne B Logo Farum Boldklub Farum Boldklub

U8C Årg 2011  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
B82 Logo B82 Virum B82 Virum
Orient 3 C Logo Orient GIF Orient GIF

U9 piger Årg 2010  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
FA 2000 C Logo FA 2000 FA 2000
Greve 1 Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Greve 2 Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Orient 1 Logo Orient GIF Orient GIF
Orient 2 Logo Orient GIF Orient GIF
Sengeløse U9 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Sengeløse
Tårnbytøserne C Logo Tårnby FF Tårnby FF
Tårnbytøserne C Logo Tårnby FF Tårnby FF
Vibys seje piger C Logo Viby Idrætsforening Viby Idrætsforening

U9A Årg 2010  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
De gule lyn A Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39
FC holte blå A Logo FC Holte FC Holte
Glostrup A A Logo Glostrup FK Glostrup FK
Ledøje Smørum 1 A Logo Ledøje-Smørum Fodbold Ledøje-Smørum Fodbold
Orient A Logo Orient GIF Orient GIF
Sengeløse A Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Skovshoved Sort A Logo Skovshoved IF Skovshoved IF

U9B Årg 2010  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
De gule fighter B Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39
FC holte blå B Logo FC Holte FC Holte
Glostrup B B Logo Glostrup FK Glostrup FK
Greve hold blå B Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Ledøje Smørum 2 B Logo Ledøje-Smørum Fodbold Ledøje-Smørum Fodbold
Orient 1 B Logo Orient GIF Orient GIF
Orient 2 B Logo Orient GIF Orient GIF

U9C Årg 2010  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
BFC Lundegården C Logo Ballerup FC Lundegården Ballerup FC Lundegården
De gyldne stjerner C Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39
FC holte blå C Logo FC Holte FC Holte
Greve hold blå C Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Ledøje Smørum 3 C Logo Ledøje-Smørum Fodbold Ledøje-Smørum Fodbold
Orient 1 C Logo Orient GIF Orient GIF
orient 2 C Logo Orient GIF Orient GIF

Arrangør: Orient GIF
Sted: Islevbrovej 44
Adresse: islevbrovej 44
Postnr: 2610
By: Rødovre
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<september 2018>
mationtofr
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
1234567

Frist: 31-08-2018


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
JB CUP 2018
18. - 19. aug
Øens Hold Cup (U13-U17)
9. - 11. nov
Øens Hold Cup (U8-U12)
12. - 14. okt
Costa Brava Cup
14. - 19. okt
Tøjeksperten Advent Cup
2. dec
Føtex Pokal Cup
1. - 2. sep
AutoPartner Cup 2018
8. sep
Nordjyske Bank Cup Brønderslev
11. - 12. aug
MINI SKAW CUP, SKAGEN 2018
19. aug
Herfølge Sommer Cup 2018
11. - 12. aug
Sydbank Opstart Cup 2018 Fredericia
18. - 19. aug
Orient Cup 2018
1. - 2. sep
Lunderskov MiniCup 2018
18. aug
Østjysk Sensommer Stævne
31. aug - 2. sep
McDonalds Paderup Cup 2018
18. aug
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Bergstraßen Pokal
8. - 9. jun 2019
Bayer Uerdingen Pokal
8. - 9. jun 2019
Rhein-Neckar Pokal
20. - 21. apr 2019
Hattem Trophy
31. maj - 1. jun 2019
Trofeo d'Italia
1. - 2. jun 2019
Copa Jordi
19. - 21. apr 2019
Prague Strahov Cup
8. - 9. jun 2019
Hasselt Cup
20. - 21. apr 2019
North Sea Trophy
8. - 9. jun 2019
3F Bold Østjylland 2018
18. aug
Sommerferie træningsturnering
29. jul
BK Friheden KræmmerCup 2018
4. - 5. aug
Poulstrup Festuge Cup 2018
25. aug
ØB Sommerstævne 2018 - Ungdom
5. aug
3F Bold Trekantområdet 2018
25. aug
B.93 UnikBolig Cup 2018
11. - 12. aug
Pandekage Cup
26. aug
Herfølge Sommer Cup 2018
11. - 12. aug
B67 Sommerstævne 2018
11. aug
Følg Staevner.dk på Twitter