Deltagere til Orient Cup 2018

Vi har følgende Ledige pladser tilbage der forventes at blive fyldt : U8/9 piger 1 plads U6/U7piger 1 plads U8.C 1 plads U10 piger 2 hold U10.B 1 plads

U10 piger årg 2009  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
De seje tøser C Logo Viby IF Viby IF
FA 2000 B Logo FA 2000 FA 2000
FIX Piger C Logo Boldklubben FIX Boldklubben FIX
Guldpigerne C Logo Tårnby FF Tårnby FF
Hekla B Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
HIF C Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
Måløv Boldklub B Logo Måløv Boldklub Måløv Boldklub
Orient 3 Logo Orient GIF Orient GIF

U10B Årg 2009  | B  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Dragør B Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
FHF Blå B Logo Fløng-Hedehusene Idræt Fløng-Hedehusene Idræt
FHF Grøn B Logo Fløng-Hedehusene Idræt Fløng-Hedehusene Idræt
HFC Hvid B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Haslev fc
Lyngby B Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
Lyngby B Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
Lyngby B Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
Orient 3 B Logo Orient GIF Orient GIF
Vanløse B Logo Vanløse IF Vanløse IF
Virum-Sorgenfri B Logo Virum-Sorgenfri Boldklub Virum-Sorgenfri Boldklub

U10C Årg 2009  | C  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Avarta miljø rengøring. Logo Boldklubben Avarta Boldklubben Avarta
Ejby IF 1968 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ejby IF 1968
FHF GUL C Logo Fløng-Hedehusene Idræt Fløng-Hedehusene Idræt
HFC Sort C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Haslev fc
Lundegården C Logo Ballerup FC Lundegården Ballerup FC Lundegården
Orient 1 C Logo Orient GIF Orient GIF
Orient 2 C Logo Orient GIF Orient GIF
Veksø IF C Logo Veksø IF Veksø IF
Vestamager C Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
Virum-Sorgenfri Logo Virum-Sorgenfri Boldklub Virum-Sorgenfri Boldklub

U5 Årg 2014  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub

U6 Årg 2013  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag morgen

Holdnavn Niv Logo Klub
2013 Mix Logo Måløv Boldklub Måløv Boldklub
Bavianerne B Logo Næstved IF Næstved IF
BK Skjold X C Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
BK Skjold Y C Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
Orient (1) Logo Orient GIF Orient GIF
Rosenhøj blå Logo Rosenhøj BK Rosenhøj BK
Rosenhøj grøn Logo Rosenhøj BK Rosenhøj BK

U7 piger Årg 12/13  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Gundsørødderne C Logo Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF
Orient U7 Piger C Logo Orient GIF Orient GIF

U7 årg 2012  | Herrer/Drenge

20 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag middag

Holdnavn Niv Logo Klub
Bo's bolddrenge SGIF C Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening Slagslunde Ganløse Idrætsforening
BSV af 2016 B Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk Boldklubben Søllerød-Vedbæk
EIF - Hvid B Logo Espergærde IF Espergærde IF
EIF - Rød C Logo Espergærde IF Espergærde IF
Farum A Logo Farum Boldklub Farum Boldklub
fix 1 A Logo boldklubben fix boldklubben fix
fix 2 B Logo Boldklubben FIX Boldklubben FIX
Karlslunde 2 Logo Karlslunde IF Karlslunde IF
Karlslunde If 1 Logo Karlslunde IF Karlslunde IF
Lyngby 1 A Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
Lyngby 2 B Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
Lyngby 3 C Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
Lyngby 4 B Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
Måløv Boldklub Logo Måløv boldklub Måløv boldklub
Måløv Boldklub 2 Logo Måløv boldklub Måløv boldklub
NFC Logo Nykøbing Falster Alliancen Nykøbing Falster Alliancen
Orient 2 Logo Orient GIF Orient GIF
Orient U7 Logo Orient GIF Orient GIF
Rosenhøj blå Logo Rosenhøj BK Rosenhøj BK
Rosenhøj grøn Logo Rosenhøj BK Rosenhøj BK

U8 piger Årg 2011  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
FA 2000 C Logo FA 2000 FA 2000
Høje Gladsaxe Idrætsforening C Logo Høje Gladsaxe Idrætsforening Høje Gladsaxe Idrætsforening
Ledøje Smørum C Logo Ledøje-Smørum Fodbold Ledøje-Smørum Fodbold
Orient U8 Piger C Logo Orient GIF Orient GIF

U8A årg 2011  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
FB 11 Gul A Logo Frederiksberg Boldklub Frederiksberg Boldklub
HIF 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hvidovre Boldklub
Orient 1 A Logo Orient GIF Orient GIF
Rosenhøj BK A Logo Rosenhøj BK Rosenhøj BK
Tigerne A Logo Farum Boldklub Farum Boldklub

U8B Årg 2011  | B  | Herrer/Drenge

11 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
BSF 2 B Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold Ballerup-Skovlunde Fodbold
Golazo B Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
Golazo B Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
Greve Fodbold 1 B Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
KB hvid Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Orient 2 Logo Orient GIF Orient GIF
Solrød Krokodillerne B Logo Solrød FC Solrød FC
Solrød Løver B Logo Solrød FC Solrød FC
Solrød Tigre B Logo Solrød FC Solrød FC
Solrød Ørnene B Logo Solrød FC Solrød FC
Tigerne B Logo Farum Boldklub Farum Boldklub

U8C Årg 2011  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
BK friheden C Logo Boldklubben Friheden Boldklubben Friheden
BK Vest C Logo Boldklubben Vest Rødovre Boldklubben Vest Rødovre
Greve Fodbold 2 C Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Orient 3 C Logo Orient GIF Orient GIF
Rosenhøj BK 2 C Logo Rosenhøj BK Rosenhøj BK

U9 piger Årg 2010  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
FA 2000 C Logo FA 2000 FA 2000
Greve 1 Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Greve 2 Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Orient 1 Logo Orient GIF Orient GIF
Orient 2 Logo Orient GIF Orient GIF
Vibys seje piger C Logo Viby Idrætsforening Viby Idrætsforening

U9A Årg 2010  | A  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
BS72 1 A Logo Boldklubben Syd 1972 Boldklubben Syd 1972
BSV af 2016 B Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk Boldklubben Søllerød-Vedbæk
De gule lyn A Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39
FC holte blå A Logo FC Holte FC Holte
Glostrup A A Logo Glostrup FK Glostrup FK
Helsinge A Logo Helsinge Fodbold Helsinge Fodbold
HIK A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet HIK
HIK 2 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet HIK
Orient A Logo Orient GIF Orient GIF
Sengeløse A Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening

U9B Årg 2010  | B  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
BS72 2 B Logo Boldklubben Syd 1972 Boldklubben Syd 1972
De gule fighter B Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39
FC holte blå B Logo FC Holte FC Holte
Glostrup B B Logo Glostrup FK Glostrup FK
Greve hold blå B Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Ledøje Smørum 2 B Logo Ledøje-Smørum Fodbold Ledøje-Smørum Fodbold
Nif B Logo Næstved IF Næstved IF
Nif 2 B Logo Næstved IF Næstved IF
Orient 1 B Logo Orient GIF Orient GIF
Orient 2 B Logo Orient GIF Orient GIF

U9C Årg 2010  | C  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  2 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
AIK 65 - U9 C Logo Strøby AIK 65 Strøby AIK 65
BFC Lundegården C Logo Ballerup FC Lundegården Ballerup FC Lundegården
BS72 3 C Logo Boldklubben Syd 1972 Boldklubben Syd 1972
Cameroun Logo Nørrebro United Nørrebro United
De gyldne stjerner C Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39
FC holte blå C Logo FC Holte FC Holte
Greve hold blå C Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Ledøje Smørum 3 C Logo Ledøje-Smørum Fodbold Ledøje-Smørum Fodbold
Orient 1 C Logo Orient GIF Orient GIF
orient 2 C Logo Orient GIF Orient GIF

Arrangør: Orient GIF
Sted: Islevbrovej 44
Adresse: islevbrovej 44
Postnr: 2610
By: Rødovre
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<september 2018>
mationtofr
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
1234567

Frist: 31-08-2018


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
Marienlyst Cup 2018
14. - 16. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Sparekasssen thy cup 2019
18. - 19. jan 2019
ØSVN IF Sportigan Egtved Indestævne 2019
26. - 27. jan 2019
Simon Kjær Cup 2019
8. - 10. mar 2019
Ølholm Cup - C-stævne
19. jan - 10. mar 2019
Ølholm Cup 2019
30. dec
LSF - Sydbank Pokal Cup
20. jan 2019
Øens Hold Cup
29. - 31. mar 2019
Futsalstævne i Guldagerhallen
28. - 29. dec
HELLESTED CUP
12. jan 2019
Sportigan Kolind Cup
8. - 17. feb 2019
BSF Super Brugsen/ OK JULECUP 2018
2. dec
AaB Julestævne 2018
9. - 15. dec
SB Cup Struer
1. - 2. dec
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
HORSENS JULE-INDOOR 2018
23. - 25. nov
Fjord Cup Klitten
30. nov - 2. dec
Macron Champions Cup 2019
1. dec
Universal Transport/ Palles Bageri Cup 2018
24. - 25. nov
Sport 24 Cup 2018
24. nov - 2. dec
Danske Bank Cup
30. nov - 2. dec
Følg Staevner.dk på Twitter