Deltagere til Østmøn FK ungdomsstævne 2018

Kom til Østmøn Fodboldsklub´s hyggelige ungdomsstævne i Østmønhallen. Der spille i b/c niveau. Der er altid en god stemning og mulighed for at få lidt at spise og drikke til meget rimelige priser.

u-10 drenge  | b  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Næstved IF C Logo Næstved IF Næstved IF
SUSÅ C Logo Suså Idrætsforening Suså Idrætsforening

u-11 drenge  | b  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Nyråd C Logo Nyråd Idrætsforening Nyråd Idrætsforening
SUSÅ C Logo Suså Idrætsforening Suså Idrætsforening

u-12 drenge  | b  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Keyser og Thorsens drenge C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Præstø C Logo Præstø IF Præstø IF

u-13 drenge  | b  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
VIF 2 B Logo Vordingborg IF Vordingborg IF
VIF 3 B Logo Vordingborg IF Vordingborg IF

u-14 drenge  | b  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Østmøn FK Blå C Logo Østmøn Fodboldklub Østmøn Fodboldklub
Østmøn FK Rød C Logo Østmøn Fodboldklub Østmøn Fodboldklub

u-15 drenge  | b  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Præstødrengene C Logo Præstø if Præstø if

u-16 drenge  | b  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Gentlemen´s B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Irepair4u B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Nybolig Erhverv København B Logo FA 2000 FA 2000
Rødvigdrengene Logo Rødvig Gymnastik-og Idrætsforening Rødvig Gymnastik-og Idrætsforening

u-6 drenge  | b  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: søndag

Holdnavn Niv Logo Klub

u-7 drenge  | b  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Nyråd IF Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Nyråd IF
suså u7 Logo Suså Idrætsforening Suså Idrætsforening

u-8 drenge  | b  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Østmøn B Logo Østmøn Fodboldklub Østmøn Fodboldklub

u-9 drenge  | b  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Møns drenge Logo Møns FK Møns FK

Arrangør: Østmøn Fodboldklub
Sted: Østmønhallen
Adresse: Klintevej 237
Postnr: 4780
By: Stege
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<februar 2018>
mationtofr
2930311234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627281234
567891011

Frist: 27-01-2018


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
BIF CUP 2018 B/C stævne
17. - 18. nov
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Orient Cup 2018 indendørs
17. - 18. nov
Fedets Cup 2018, VRI indestævne
17. - 18. nov
Bramdrupdam Cup 2018
10. - 17. nov
Vinter Champions League 2018/2019 (U9-U11 drenge)
1. nov 2018 - 1. mar 2019
INDOOR LiGA CUP NOV 18
17. - 18. nov
Afsluttende Stævne U7-U10 i ØBG
29. sep
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
Louis Nielsen Fodboldfestival 2018
13. okt
Girls Indoor Cup 2019
15. - 17. mar 2019
BIF CUP 2018 B/C stævne
17. - 18. nov
Sanderum Cup 1.-2- december 2018
1. - 2. dec
Sanderum Pige Cup 2. december 2018
2. dec
Regstrup Ny Auto Cup
1. - 2. dec
AB Tårnby VinterCup - årgang 2007 - A og B niveau
25. nov 2018 - 31. mar 2019
Roskilde Pige Cup
2. - 3. mar 2019
Thisted Indoor Senior
3. feb 2019
Søren Søgaard A/S Nytårs Cup 2019
5. jan 2019
DALBY-STÆVNET 2018
23. - 25. nov
VB Efterårs Cup
13. - 14. okt
Universal Transport/ Palles Bageri Cup 2018
23. - 25. nov
Afsluttende Stævne U7-U10 i ØBG
29. sep
DGI 3- og 5-mands Statuettestævner
14. okt
VB Efterårs Cup
13. - 14. okt
3mands på oppustelige bane
6. okt
8-mands Winter League på kunstgræs for U10-U13
4. nov 2018 - 17. mar 2019
Vinter Champions League 2018/2019 (U9-U11 drenge)
1. nov 2018 - 1. mar 2019
Louis Nielsen Fodboldfestival 2018
13. okt
Champions League Indoor Kunst Cup
27. - 28. okt
Kunstgræsturnering 2018/2019
3. nov 2018 - 3. mar 2019
Øens Hold Cup (U13-U17)
16. - 18. nov
Følg Staevner.dk på Twitter