Deltagere til Breddestævne for børnehold

Kunstgræsbanestævne for U8-U11 B/C hold. 5 kampe, medaljer og sodavand til alle deltagere.

U10 B - Årgang 2008  | B  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: LUKKET FOR TILMELDINGER

Holdnavn Niv Logo Klub
B1909 B Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
BBB B Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Dalum 1 B Logo Dalum IF Dalum IF
Fredericia KFUM B Logo Fredericia KFUM Fredericia KFUM
Gauerslund IF 1 B Logo Gauerslund IF Gauerslund IF
Vejle boldklub B1 B Logo Vejle Boldklub Vejle Boldklub
vejle Boldklub B2 B Logo Vejle Boldklub Vejle Boldklub

U10 C - Årgang 2008  | C  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: LUKKET FOR TILMELDINGER

Holdnavn Niv Logo Klub
B1909 C Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
BBB C Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Dalum 2 C Logo Dalum IF Dalum IF
Fredericia KFUM C Logo Fredericia KFUM Fredericia KFUM
Gauerslund IF 2 C Logo Gauerslund IF Gauerslund IF
Vejle Boldklub C1 C Logo Vejle Boldklub Vejle Boldklub

U11 B - Årgang 2007  | B  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: LUKKET FOR TILMELDINGER

Holdnavn Niv Logo Klub
B1909 B Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
BBB B Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Dalum IF B Logo Dalum IF Dalum IF
OKS B Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub

U11 C - Årgang 2007  | C  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: LUKKET FOR TILMELDINGER

Holdnavn Niv Logo Klub

U8 B - Årgang 2010  | B  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 8. April kl. 9-15

Holdnavn Niv Logo Klub
B1909 B Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
HPTI B Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening

U8 C - Årgang 2010  | C  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 8. April kl. 9-15

Holdnavn Niv Logo Klub
B1909 C Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
HPTI C Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening

U9 B - Årgang 2009  | B  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: LUKKET FOR TILMELDINGER

Holdnavn Niv Logo Klub

U9 C - Årgang 2009  | C  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: LUKKET FOR TILMELDINGER

Holdnavn Niv Logo Klub

Arrangør: Boldklubben af 1909
Sted: B1909
Adresse: Gillestedvej 12
Postnr: 5240
By: Odense NØ
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<marts 2018>
mationtofr
2627281234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930311
2345678

Frist: 03-03-2018


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
BIF CUP 2018 B/C stævne
17. - 18. nov
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Orient Cup 2018 indendørs
17. - 18. nov
Fedets Cup 2018, VRI indestævne
17. - 18. nov
Bramdrupdam Cup 2018
10. - 17. nov
Vinter Champions League 2018/2019 (U9-U11 drenge)
1. nov 2018 - 1. mar 2019
INDOOR LiGA CUP NOV 18
17. - 18. nov
Afsluttende Stævne U7-U10 i ØBG
29. sep
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
Louis Nielsen Fodboldfestival 2018
13. okt
Girls Indoor Cup 2019
15. - 17. mar 2019
BIF CUP 2018 B/C stævne
17. - 18. nov
Sanderum Cup 1.-2- december 2018
1. - 2. dec
Sanderum Pige Cup 2. december 2018
2. dec
Regstrup Ny Auto Cup
1. - 2. dec
AB Tårnby VinterCup - årgang 2007 - A og B niveau
25. nov 2018 - 31. mar 2019
Roskilde Pige Cup
2. - 3. mar 2019
Thisted Indoor Senior
3. feb 2019
Søren Søgaard A/S Nytårs Cup 2019
5. jan 2019
DALBY-STÆVNET 2018
23. - 25. nov
VB Efterårs Cup
13. - 14. okt
Universal Transport/ Palles Bageri Cup 2018
23. - 25. nov
Afsluttende Stævne U7-U10 i ØBG
29. sep
DGI 3- og 5-mands Statuettestævner
14. okt
VB Efterårs Cup
13. - 14. okt
3mands på oppustelige bane
6. okt
8-mands Winter League på kunstgræs for U10-U13
4. nov 2018 - 17. mar 2019
Vinter Champions League 2018/2019 (U9-U11 drenge)
1. nov 2018 - 1. mar 2019
Louis Nielsen Fodboldfestival 2018
13. okt
Champions League Indoor Kunst Cup
27. - 28. okt
Kunstgræsturnering 2018/2019
3. nov 2018 - 3. mar 2019
Øens Hold Cup (U13-U17)
16. - 18. nov
Følg Staevner.dk på Twitter