Deltagere til Champions League Indoor Kunst Cup

VI GENTAGER EN SUCCES - Indendørs stævne på stor 5v5 kunstbane. En drøm for en hver spiller. Har du ikke prøvet det endnu så har du meget at glæde dig til.

U10  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Ringsted IF A Logo Ringsted IF Ringsted IF

U10  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Dragør BK C Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
Dragør BK 2 C Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
Fremad Amager B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Fremad Amager 2 B Logo Boldklubben Fremad Amager Boldklubben Fremad Amager
S.F.B B Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber
Sengeløse B Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
VSB C Logo Virum-Sorgenfri Boldklub Virum-Sorgenfri Boldklub

U7  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
B1903 U7 - 1 B Logo B1903 B1903
Greve Fodbold 2 B Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Greve Fodbold 3 B Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Hekla2 B Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
Solrød gul B Logo Solrød FC Solrød FC

U7  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Hekla A Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
Hekla A Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
Løveungerne Hvid A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Solrød Rød A Logo Solrød FC Solrød FC

U8  | BC  | Herrer/Drenge

11 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
AB Tårnby 2 (vest) C Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
AB's U8 drenge C Logo Akademisk Boldklub Akademisk Boldklub
Bk Fix 2 B Logo Boldklubben FIX Boldklubben FIX
Falstringerne B Logo Nørre Alslev Boldklub Nørre Alslev Boldklub
Greve Hvid 2 B Logo Greve fodbold Greve fodbold
Greve Hvid 3 B Logo Greve fodbold Greve fodbold
HVB 2010 2 B Logo Himmelev-Veddelev Boldklub Himmelev-Veddelev Boldklub
IF Bytoften C Logo IF Bytoften IF Bytoften
kastrup boldklub Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
Kastrup boldklub 2 Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
Rosenhøj B Logo Rosenhøj BK Rosenhøj BK

U8  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Bk Fix 1 A Logo Boldklubben FIX Boldklubben FIX
Greve Hvid 1 A Logo Greve fodbold Greve fodbold
HVB 2010 1 A Logo Himmelev-Veddelev Boldklub Himmelev-Veddelev Boldklub
IF Bytoften A Logo IF Bytoften IF Bytoften

U9  | BC  | Herrer/Drenge

20 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
B.93 Galacticos 1 B Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
B.93 Galacticos 2 B Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
B93 Messi B Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
B93 Ronaldo B Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
FFB B Logo Frederikssund Forenede Boldklubber Frederikssund Forenede Boldklubber
Glostrup FK C Logo Glostrup FK Glostrup FK
Hareskov IF B Logo Hareskov IF Hareskov IF
Hekla B Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
IF Bytoften C Logo IF Bytoften IF Bytoften
jb B Logo Jægersborg Boldklub Jægersborg Boldklub
jb 1 C Logo Jægersborg Boldklub Jægersborg Boldklub
KB Kenobi B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet KB
KB Kylo Ren C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet KB
KB Yoda B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet KB
Næstved IF 1 B Logo Næstved IF Næstved IF
Næstved IF 2 C Logo Næstved IF Næstved IF
Tune IF2 C Logo Tune IF Tune IF
Vallensbæk 2 C Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39
Vallensbæk IF B Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39
VIF 1 Logo Vanløse IF Vanløse IF

U9  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub


Sted: Ballerup Indoor
Adresse: Telegrafvej 6
Postnr: 2750
By: Ballerup
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<april 2018>
mationtofr
2627282930311
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30123456

Frist: 31-03-2018


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Øens Hold Cup Træningsstævner (U8-U17)
29. - 31. mar 2019
BIF CUP 3-Bold
23. - 24. feb 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Sportmaster cup 2019
4. - 6. jan 2019
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Greve Goal Show 2019
9. - 10. feb 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Fynske Bank Cup 2019
18. - 20. jan 2019
Nytårscup 2018
27. - 30. dec
Akademiet Fulton Futsal Stævne 2019
12. - 13. jan 2019
SORØ BRYGHUS CUP 2019
2. feb 2019
Team 10 Mini Cup
24. feb 2019
B1913 CUP
2. - 3. feb 2019
KB Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Vesti-Olsen& Hansen Cup
15. - 17. feb 2019
Dansk Revisions Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Team Rynkeby Storstrøm Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Outzourse - Timeout Cup 2019 i Dragør
8. - 9. jun 2019
SGIF Marts-stævne 2019
8. - 10. mar 2019
NSU CUP 2018/2019
22. dec 2018 - 30. mar 2019
KIF Indoor Cup 2019
5. - 6. jan 2019
Lillestrøm EL Cup
5. jan 2019
Alhede-Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
Boldklubben Frem Julecup
27. - 29. dec
Sportmaster Cup Holbæk 2019 U6-U13
12. - 13. jan 2019
Søren Søgaard A/S Nytårs Cup 2019
5. jan 2019
Åbne Esbjerg-mesterskaber i indefodbold 2019
19. - 20. jan 2019
Ølholm Cup 2019
30. dec
Følg Staevner.dk på Twitter