Deltagere til Lunderskov Cup

Lunderskov-Cup - Danmark "hyggeligste" ungdomsstævne - ALT er samler indenfor blot 500 meter. Stævnet er et breddestævne, der i år afvikles for 37. gang. I 2016 deltog 92 hold.

U11 (2008)D  | Herrer/Drenge

11 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Ammitsbøl/Egtved A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ammitsbøl/Egtved
Ammitsbøl/Egtved C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ammitsbøl/Egtved
Dalby GF B Logo Dalby Gymnastik & Idrætsforening Dalby Gymnastik & Idrætsforening
EFB 1 A Logo Esbjerg FB Esbjerg FB
EFB 2 B Logo Esbjerg FB Esbjerg FB
Gamerne C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hammelev SUF
Gråsten Boldklub B Logo Gråsten Boldklub Gråsten Boldklub
Lunderskov 1 B Logo Lunderskov boldklub Lunderskov boldklub
Lunderskov 2 B Logo Lunderskov boldklub Lunderskov boldklub
NIK U11 C Logo Nørre Aaby IK Nørre Aaby IK
Team Ipnordic A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

U11 (2008)P  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Ammitsbøl/Egtved Blå C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ammitsbøl/Egtved
BGIF A Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Dalby B Logo Dalby Gymnastikforening Dalby Gymnastikforening
Hammelev U10 piger Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hammelev SUF
Lunderskov 1 B Logo Lunderskov boldklub Lunderskov boldklub
Lunderskov 2 C Logo Lunderskov boldklub Lunderskov boldklub
NBSIF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF Nr. Bjært Strandhuse IF
Ribe BK Logo Ribe Boldklub Ribe Boldklub
U11 piger C Logo Bogense G & IF Bogense G & IF

U12 (2007)D  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Ammitsbøl/Egtved B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ammitsbøl/Egtved
Bov IF B Logo Bov IF Bov IF
De Seje C Logo Lunderskov Boldklub Lunderskov Boldklub
Gråsten Boldklub C Logo Gråsten Boldklub Gråsten Boldklub
Kolding IF A Logo Kolding IF Kolding IF
NIK drenge B Logo Nørre Aaby IK Nørre Aaby IK

U12 (2007)P  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Engum Pigerne B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Engum
Gråsten Boldklub B Logo Gråsten Boldklub Gråsten Boldklub
Hammelev B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hammelev
Tarp Boldklub B Logo Tarp Boldklub Tarp Boldklub

U13 (2006)D  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Ammitsbøl/Egtved Hold 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ammitsbøl/Egtved
Ammitsbøl/Egtved Hold 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ammitsbøl/Egtved
LB Drengene C Logo Lunderskov boldklub Lunderskov boldklub
Rødekro IF B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Rødekro IF
SSIF C Logo Smidstrup-Skærup Idrætsforening Smidstrup-Skærup Idrætsforening

U13 (2006)P  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Ammitsbøl/Egtved B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ammitsbøl/Egtved
Gråsten Boldklub C Logo Gråsten Boldklub Gråsten Boldklub
Hammelev C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hammelev SUF
LB Krigerne C Logo Lunderskov Boldklub Lunderskov Boldklub
U13 piger A Logo Bogense G & IF Bogense G & IF

U14 (2005)D  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Ammitsbøl/Egtved B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ammitsbøl/Egtved
de rød og gule C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Notmark
Gråsten Boldklub C Logo Gråsten Boldklub Gråsten Boldklub
Rødekro IF B Logo Rødekro Idrætsforening Rødekro Idrætsforening
SGI 1 A Logo Sædding-Guldager IF Sædding-Guldager IF
SGI 2 B Logo Sædding-Guldager IF Sædding-Guldager IF
U14 drenge A Logo Bogense G & IF Bogense G & IF
Aabk A Logo Aabenraa Boldklub Aabenraa Boldklub

U14 (2005)P  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Ammitsbøl/Egtved B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ammitsbøl/Egtved
Esbjerg IF 92 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Esbjerg IF 92
Gråsten Boldklub Logo Gråsten Boldklub Gråsten Boldklub
HSUF U14 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hammelev SUF
Jyllinge FC 1 B Logo Jyllinge Fodbold Club Jyllinge Fodbold Club
Jyllinge FC 2 B Logo Jyllinge Fodbold Club Jyllinge Fodbold Club
SSIF C Logo Smidstrup-Skærup Idrætsforening Smidstrup-Skærup Idrætsforening

U15 (2004)D  | Herrer/Drenge

17 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
BNS Logo Fodboldklubben BNS Fodboldklubben BNS
DE GULE C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hammelev SUF
Fredericia KFUM B Logo Fredericia KFUM Fredericia KFUM
Gb Logo Gråsten Boldklub Gråsten Boldklub
Gesten B Logo Gesten if Gesten if
Gesten B Logo Gesten if Gesten if
Gesten if B Logo Gesten if Gesten if
Gesten if B Logo Gesten if Gesten if
Gråsten Boldklub A Logo Gråsten Boldklub Gråsten Boldklub
Gråsten/BUI u15 Logo Gråsten Boldklub Gråsten Boldklub
Lunderskov C Logo Lunderskov Boldklub Lunderskov Boldklub
Nørre Aaby IK A Logo Nørre Aaby IK Nørre Aaby IK
Otterup Boldklub B Logo Otterup B&IK Otterup B&IK
SGI/SSK 1 B Logo Sædding-Guldager IF Sædding-Guldager IF
SGI/SSK 2 C Logo Sædding-Guldager IF Sædding-Guldager IF
Solrød fc B Logo Solrød FC Solrød FC
SSIF C Logo Smidstrup-Skærup Idrætsforening Smidstrup-Skærup Idrætsforening

U15 (2004)P-11  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U15 (2004)P-8  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U16 (2003)P-11  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Bække sf B Logo Bække Sportsforening Bække Sportsforening
EGB Logo Ejby IK Ejby IK
Gråsten Boldklub A Logo Gråsten Boldklub Gråsten Boldklub
Jyllinge FC B Logo Jyllinge Fodbold Club Jyllinge Fodbold Club
Lunderskov Boldklub C Logo Lunderskov Boldklub Lunderskov Boldklub
U16 piger A Logo Bogense G & IF Bogense G & IF

U16 (2003)P-8  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U17 (2002)D  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Gråsten Boldklub C Logo Gråsten Boldklub Gråsten Boldklub

U18 (2001)P  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U18 (2001)P  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

Arrangør: Lunderskov Boldklub
Sted: Lunderskov Boldklub
Adresse: Reinholdts bakke 49
Postnr: 6640
By: Lunderskov
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<august 2018>
mationtofr
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112
3456789

Frist: 08-07-2018


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
BIF CUP 3-Bold
24. - 25. nov
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Bramdrupdam Cup 2018
10. - 17. nov
Orient Cup 2018 indendørs
17. - 18. nov
Fedets Cup 2018, VRI indestævne
17. - 18. nov
Select Grænsecup 2018
16. - 18. nov
Jutlander Bank Cup 2018
2. - 11. nov
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
INDOOR LiGA CUP NOV 18
17. - 18. nov
BIF CUP 3-Bold
24. - 25. nov
SGIF November-stævne 2018
16. - 18. nov
LSF - Sydbank Pokal Cup
18. nov
VÆRLØSE CUP 2019
12. jan 2019
NORDFYNS BANK CUP - BBB 2019
23. feb 2019
Greve Goal Show 2019
9. - 10. feb 2019
Pakkeleg futsal i Dalby
6. jan 2019
Kellmann's VVS Cup 2018
15. - 16. dec
Trailergaarden-Gantrup Cup 2019
1. - 3. mar 2019
Broager Sparekasse -Dybbøl Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Solrød Kunstbane VinterCup
4. - 6. jan 2019
Sportmaster cup 2019
4. - 6. jan 2019
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
Indestævne DBU Jylland Region 3
10. - 11. nov
Champions League for Kids-UDENDØRS
27. okt 2018 - 31. mar 2019
Bramdrupdam Cup 2018
10. - 17. nov
Jutlander Bank Cup 2018
2. - 11. nov
Vibe´s Malerfirma Cup - Pengestævne
16. - 18. nov
DARK SKY CUP - MØN
10. nov
Champions League Indoor Kunst Cup
10. - 11. nov
Winter League 2018/2019
3. nov 2018 - 31. mar 2019
Futsalstævne for U10-U12 i Herfølge
11. nov
HIF stævne
3. - 4. nov
Følg Staevner.dk på Twitter