Deltagere til Colourplus pinsecup 2018

Hej alle. Så er vi igen klar med Nykøbing FC populære pinsestævne for 36 gang hvor vi gerne vil invitere drenge i U10-U12 til dette dejlige fodboldstævne. se iøvrigt vores hjemmeside pinsecup.dk for mere info.

U 10 A Drenge  | A  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Barcelona Training Academy A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Barcelona Training Academy
FA2000 A Logo FA 2000 FA 2000
Farum U10-T A Logo Farum Boldklub Farum Boldklub
Himmelev-Veddelev Boldklub A Logo Himmelev-Veddelev Boldklub Himmelev-Veddelev Boldklub
IF Lyseng A Logo IF Lyseng IF Lyseng
Karlslunde IF - 1 A Logo Karlslunde IF Karlslunde IF
Lyngby Boldklub A Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
Nfc A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Nfc
Solrød FC A Logo Solrød FC Solrød FC
Vallensbæk A Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39

U 10 B Drenge  | B  | Herrer/Drenge

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
AFK - 1 B Logo Allerød Fodbold Klub Allerød Fodbold Klub
Barcelona Training Academy B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Barcelona Training Academy
BSF Blå B Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold Ballerup-Skovlunde Fodbold
FA 2000 B Logo FA 2000 FA 2000
Farum U10-1 B Logo Farum Boldklub Farum Boldklub
FC Nakskov B Logo Nakskov Boldklub Nakskov Boldklub
Humlebæk Boldklub B Logo Humlebæk BK Humlebæk BK
Hørsholm-Usserød IK B Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub Hørsholm-Usserød Idrætsklub
IF Lyseng B Logo IF Lyseng IF Lyseng
Karlslunde IF - 2 B Logo Karlslunde IF Karlslunde IF
Lyngby Boldklub B Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
VSB B Logo Virum-Sorgenfri Boldklub Virum-Sorgenfri Boldklub

U 10 C Drenge  | C  | Herrer/Drenge

17 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
AFK - 2 C Logo Allerød Fodbold Klub Allerød Fodbold Klub
AIK Strøby C Logo Strøby AIK 65 Strøby AIK 65
Farum U10-2 C Logo Farum Boldklub Farum Boldklub
FC Nakskov C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Glostrup FK C Logo Glostrup FK Glostrup FK
Himmelev-Veddelev Boldklub C Logo Himmelev-Veddelev Boldklub Himmelev-Veddelev Boldklub
Hørsholm-Usserød IK C Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub Hørsholm-Usserød Idrætsklub
IF Lyseng C Logo IF Lyseng IF Lyseng
Karlslunde IF 3 C Logo Karlslunde IF Karlslunde IF
Køge Nord FC C Logo Køge Nord FC Køge Nord FC
Lyngby Boldklub C Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
Nfc C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Nfc
Nivå-Kokkedal C Logo Nivå-Kokkedal FK Nivå-Kokkedal FK
Næstved IF C Logo Næstved IF Næstved IF
SFC2 C Logo Solrød FC Solrød FC
Tingsted BK C Logo Tingsted Boldklub Tingsted Boldklub
VSB C Logo Virum-Sorgenfri Boldklub Virum-Sorgenfri Boldklub

U 10 D Begynder dr.  | D  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
AIK Strøby Logo Strøby AIK 65 Strøby AIK 65
BSF rød Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold Ballerup-Skovlunde Fodbold
Hørsholm-Usserød IK Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Køge Nord FC - 1 Logo Køge Nord FC Køge Nord FC
Køge Nord FC - 2 Logo Køge Nord FC Køge Nord FC
Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
Valby Boldklub C Logo Valby Boldklub Valby Boldklub
VSB Logo Virum-Sorgenfri Boldklub Virum-Sorgenfri Boldklub

U 11 A Drenge  | A  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Borup IF A Logo Borup IF Borup IF
FA 2000 A Logo FA 2000 FA 2000
Farum U11-1 A Logo Farum Boldklub Farum Boldklub
Farum U11-T A Logo Farum Boldklub Farum Boldklub
HUI 1 A Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub Hørsholm-Usserød Idrætsklub
KB Løverne A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Lyngby Boldklub-1 A Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
Lyngby Boldklub-2 A Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
Nykøbing FC A Logo Nykøbing FC Nykøbing FC
Solrød FC A Logo Solrød FC Solrød FC

U 11 B Drenge  | B  | Herrer/Drenge

22 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
AFK B Logo Allerød Fodbold Klub Allerød Fodbold Klub
B 1908 B Logo Boldklubben 1908 Amager Boldklubben 1908 Amager
BSF B Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold Ballerup-Skovlunde Fodbold
FA 2000 B Logo FA 2000 FA 2000
FA 2000 2 B Logo FA 2000 FA 2000
Hekla Boldklub B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hekla Boldklub
HUI 2 B Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub Hørsholm-Usserød Idrætsklub
HVB B Logo Himmelev-Veddelev Boldklub Himmelev-Veddelev Boldklub
Karlslunde IF hold 1 B Logo Karlslunde IF Karlslunde IF
KB Piraterne B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Kirke Værløse IF B Logo Kirke Værløse IF Kirke Værløse IF
Lyngby Boldklub-1 B Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
Lyngby Boldklub-2 B Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
Lynge-Uggerløse Idrætsforening B Logo Lynge-Uggeløse IF Lynge-Uggeløse IF
Nivå-Kokkedal B Logo Nivå-Kokkedal FK Nivå-Kokkedal FK
Ringe Boldklub B Logo Ringe Boldklub Ringe Boldklub
Rosenhøj B Logo Rosenhøj BK Rosenhøj BK
Solrød FC B Logo Solrød FC Solrød FC
Team Claus GFK B Logo Glostrup FK Glostrup FK
Tune IF B Logo Tune IF Tune IF
Viby B B Logo Viby Idrætsforening Viby Idrætsforening
VSB B Logo Virum-Sorgenfri Boldklub Virum-Sorgenfri Boldklub

U 11 C Drenge  | C  | Herrer/Drenge

20 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
AIK Strøby C Logo Strøby AIK 65 Strøby AIK 65
Blovstrød IF C Logo Blovstrød Idrætsforening Blovstrød Idrætsforening
BSF C Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold Ballerup-Skovlunde Fodbold
Farum BK C Logo Farum Boldklub Farum Boldklub
Gadstrup Star C Logo Gadstrup IF Gadstrup IF
Hekla Boldklub C Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
HUI 3 C Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub Hørsholm-Usserød Idrætsklub
HVB C Logo Himmelev-Veddelev Boldklub Himmelev-Veddelev Boldklub
Hvidovre IF C Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
KB Panda C Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Køge BK 1 C Logo Køge Boldklub Køge Boldklub
Lyngby Boldklub C Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
Nykøbing FC C Logo Nykøbing FC Nykøbing FC
Næstved IF C Logo Næstved IF Næstved IF
Præstø K C Logo Præstø if Præstø if
Solrød FC C Logo Solrød FC Solrød FC
Team Falster C Logo B1938 B1938
Team Quang C Logo Glostrup FK Glostrup FK
Valby Boldklub C Logo Valby Boldklub Valby Boldklub
VSB C Logo Virum-Sorgenfri Boldklub Virum-Sorgenfri Boldklub

U 11 D Drenge  | D  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
AFK Logo Allerød Fodbold Klub Allerød Fodbold Klub
B 1908 Logo Boldklubben 1908 Amager Boldklubben 1908 Amager
Hvidovre IF Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
Karlslunde IF hold 2 Logo Karlslunde IF Karlslunde IF
Kirke Værløse IF Logo Kirke Værløse IF Kirke Værløse IF
Køge BK 2 C Logo Køge Boldklub Køge Boldklub
Nykøbing FC Logo Nykøbing FC Nykøbing FC
Præstø C C Logo Præstø if Præstø if
Team Falster Logo B1938 B1938

U 12 A Drenge  | A  | Herrer/Drenge

16 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Barcelona Training Academy A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Barcelona Training Academy
BSF-1 A Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold Ballerup-Skovlunde Fodbold
FA 2000, 1 Logo FA 2000 FA 2000
Farum U12-1 A Logo Farum Boldklub Farum Boldklub
Farum U12-T A Logo Farum Boldklub Farum Boldklub
HIK A Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
HUI A Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub Hørsholm-Usserød Idrætsklub
HVB A Logo Himmelev-Veddelev Boldklub Himmelev-Veddelev Boldklub
IF Lyseng A Logo IF Lyseng IF Lyseng
Lyngby Boldklub A Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
Nivå-Kokkedal A Logo Nivå-Kokkedal FK Nivå-Kokkedal FK
Nykøbing FC A Logo Nykøbing FC Nykøbing FC
Solrød FC A Logo Solrød FC Solrød FC
Vallensbæk IF A Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39
Virum A A Logo Virum-Sorgenfri Boldklub Virum-Sorgenfri Boldklub
Ølstykke FC 1 A Logo Ølstykke FC Ølstykke FC

U 12 B Drenge  | B  | Herrer/Drenge

20 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Allerød U12 B Logo Allerød Fodbold Klub Allerød Fodbold Klub
B 1908 B Logo Boldklubben 1908 Amager Boldklubben 1908 Amager
BB-B B Logo Bagsværd Boldklub Bagsværd Boldklub
FA 2000, 2 Logo FA 2000 FA 2000
Farum U12-2 B Logo Farum Boldklub Farum Boldklub
FC Nakskov B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet FC Nakskov
Helsinge 1 B Logo Helsinge Fodbold Helsinge Fodbold
HIF B Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
HUI B Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub Hørsholm-Usserød Idrætsklub
HVB B Logo Himmelev-Veddelev Boldklub Himmelev-Veddelev Boldklub
IF Lyseng B Logo IF Lyseng IF Lyseng
Køge Nord FC B Logo Køge Nord FC Køge Nord FC
Lyngby Boldklub B Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
Vallensbæk IF B Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39
Vallensbæk Sort B Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39
Vanløse B Logo Vanløse IF Vanløse IF
Virum B1 B Logo Virum-Sorgenfri Boldklub Virum-Sorgenfri Boldklub
Virum B2 B Logo Virum-Sorgenfri Boldklub Virum-Sorgenfri Boldklub
Værløse 1 A Logo Værløse Boldklub Værløse Boldklub
Ølstykke FC 2 B Logo Ølstykke FC Ølstykke FC

U 12 C Drenge  | C  | Herrer/Drenge

16 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
AIK 65 Sort C Logo Strøby AIK 65 Strøby AIK 65
B 1908 C Logo Boldklubben 1908 Amager Boldklubben 1908 Amager
BB hold 2 C Logo Bagsværd Boldklub Bagsværd Boldklub
BSF-2 C Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold Ballerup-Skovlunde Fodbold
Glostrup Fodboldklub C Logo Glostrup FK Glostrup FK
HUI-1 C Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub Hørsholm-Usserød Idrætsklub
HUI-2 C Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub Hørsholm-Usserød Idrætsklub
HVB C Logo Himmelev-Veddelev Boldklub Himmelev-Veddelev Boldklub
Karlslunde IF C Logo Karlslunde IF Karlslunde IF
Lyngby Boldklub C Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
Nykøbing FC C Logo Nykøbing FC Nykøbing FC
Næstved IF C Logo Næstved IF Næstved IF
Solrød FC C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Solrød
Tune IF C Logo Tune IF Tune IF
Viby C C Logo Viby Idrætsforening Viby Idrætsforening
Værløse 2 B Logo Værløse Boldklub Værløse Boldklub

U 12 D Drenge  | D  | Herrer/Drenge

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
AIK 65 gul Logo Strøby AIK 65 Strøby AIK 65
B. Frem Logo Boldklubben Frem Sakskøbing Boldklubben Frem Sakskøbing
Farum U12-3 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet farum
Helsinge 2 Logo Helsinge Fodbold Helsinge Fodbold
HIF Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
Køge Nord FC - 1 Logo Køge Nord FC Køge Nord FC
Køge Nord FC - 2 Logo Køge Nord FC Køge Nord FC
Nivå-Kokkedal Logo Nivå-Kokkedal FK Nivå-Kokkedal FK
Nykøbing FC Logo Nykøbing FC Nykøbing FC
Solrød FC Logo Solrød FC Solrød FC
Vallensbæk Gul Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39
Væggerløse Boldklub Logo Væggerløse Boldklub Væggerløse Boldklub

Arrangør: Nykøbing Falster Alliancen
Sted: Nykøbing FC syd
Adresse: Østre Alle' 123
Postnr: 4800
By: Nykøbing F
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<maj 2018>
mationtofr
30123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123
45678910

Frist: 18-02-2018


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
BIF CUP TØZER B/C stævne
2. feb 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Orient Cup 2018 indendørs
17. - 18. nov
Skals Cup 2018
17. - 25. nov
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
Marienlyst Cup 2018
14. - 16. dec
Fårvang Mini Cup
9. - 10. mar 2019
HIF stævne
23. feb 2019
HIF stævne
12. jan 2019
NSU CUP 2018/2019
22. dec 2018 - 30. mar 2019
Julepodestævne
8. dec
VIF Julestævne 2018
8. dec
HIF - Medaljestævne d.9-10 februar
9. - 10. feb 2019
Nødebo Cup 2019
15. - 16. jun 2019
RIF Futsalcup
29. - 30. dec
Newl-Cup 2019
2. mar 2019
DALBY-STÆVNET 2018
23. - 25. nov
INDOOR LiGA CUP NOV 18
17. - 18. nov
Langå Sparekasse Cup - Oldboys
16. nov
Futsal stævne DBU Jylland, Region 3
2. dec
KN CUP 2018
23. - 25. nov
Fårvang Cup
16. - 25. nov
Vibe´s Malerfirma Cup - Pengestævne
16. - 18. nov
Spurtpræmie Stævne Super Brugsen Bullerup
24. - 25. nov
HORSENS JULE-INDOOR 2018
23. - 25. nov
Skals Cup 2018
17. - 25. nov
Følg Staevner.dk på Twitter