Deltagere til Mini VM 2018 - SUB Sønderborg

SUB Sønderborg afholder Mini VM 2018 for drenge i årgang 2010(U8) til 2006(U12)

U10  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Dalum 1 A Logo Dalum IF Dalum IF
HIF 1 A Logo Hjerting IF Hjerting IF
Rødekro 1 A Logo Rødekro Idrætsforening Rødekro Idrætsforening
striwerne A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
SUB1 A Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
AABK A Logo Aabenraa Boldklub Aabenraa Boldklub

U10  | BC  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Bjert IF B Logo Bjert IF Bjert IF
Dalum 2 B Logo Dalum IF Dalum IF
Felsted IF C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Felsted IF
HIF 2 C Logo Hjerting IF Hjerting IF
Lunderskov Boldklub B Logo Lunderskov Boldklub Lunderskov Boldklub
Ribe B Logo Ribe Boldklub Ribe Boldklub
Rødekro 2 C Logo Rødekro Idrætsforening Rødekro Idrætsforening
SUB1 B Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
Tønder SF B Logo Tønder SF Tønder SF
Vamdrup if B Logo Vamdrup IF Vamdrup IF

U11  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Erritsø GIF A Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
Fredericia KFUM A Logo Fredericia KFUM Fredericia KFUM
Løgum A Logo Løgum IF Løgum IF
Oks A Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
SUB A A Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
Sønderborg Fremad A Logo Sønderborg Fremad Sønderborg Fremad
Tuse IF A Logo Tuse IF Tuse IF
Aabenraa BK A Logo Aabenraa Boldklub Aabenraa Boldklub

U11  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
B B Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
De gule lyn B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
Hjerting IF C Logo Hjerting IF Hjerting IF
Oks B Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
SUB Sønderborg B Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
Sønderborg Fremad B Logo Sønderborg Fremad Sønderborg Fremad
Tuse IF C Logo Tuse IF Tuse IF
Aabenraa BK B Logo Aabenraa Boldklub Aabenraa Boldklub

U12  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Hjerting IF A Logo Hjerting IF Hjerting IF
Kolding Boldklub A Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub
Silkeborg IF A Logo Silkeborg IF Silkeborg IF
SUB A Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
Aabk A Logo Aabenraa Boldklub Aabenraa Boldklub

U12  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Brædstrup B Logo Brædstrup IF Brædstrup IF
Dalby GF B Logo Dalby Gymnastikforening Dalby Gymnastikforening
Haslev B Logo Haslev Fodbold Club Haslev Fodbold Club
Hatting Torsted (Argentina) B Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hjerting IF B Logo Hjerting IF Hjerting IF
Kolding Boldklub B Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub
SUB B Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
SUB Sønderborg 2 C Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
Aabk B Logo Aabenraa Boldklub Aabenraa Boldklub

U8  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
B1913 A Logo Boldklubbben 1913 Boldklubbben 1913
BNS 1 A Logo Fodboldklubben BNS Fodboldklubben BNS
Bredballe IF 1 A Logo Bredballe IF Bredballe IF
Dybbøl 1 A Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
EUI A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Egen UI
Real Boys A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
SUB 1 A Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
Aabenraa BK A Logo Aabenraa Boldklub Aabenraa Boldklub

U8  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
BNS 2 B Logo Fodboldklubben BNS Fodboldklubben BNS
Bramdrupdam B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Bgif
Dybbøl 2 B Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Fraugde B Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Inter 7 C Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
Midtals B Logo Midtals Idrætsforening Midtals Idrætsforening
SUB B Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
Aabenraa BK B Logo Aabenraa Boldklub Aabenraa Boldklub

U9  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
BGIF A Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Erritsø GIF 2 A Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
Fraugde A Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Kolding Boldklub A Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub
OKS GRØN A Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS Rød A Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
Starup A Logo Starup UIF Starup UIF
SUB 1 A Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg

U9  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
BGIF B Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Erritsø GIF 1 B Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
Felsted IF C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Felsted IF
Gråsten 1 B Logo Gråsten Boldklub Gråsten Boldklub
Hjerting IF B Logo Hjerting IF Hjerting IF
Starup C Logo Starup UIF Starup UIF
SUB 2 B Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
Sønderborg Fremad 2 C Logo Sønderborg Fremad Sønderborg Fremad

Arrangør: SUB Sønderborg
Sted: Sundsmark center
Adresse: Borgmester Andersens Vej 100
Postnr: 6400
By: Sønderborg
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<juni 2018>
mationtofr
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
2526272829301
2345678

Frist: 08-06-2018


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
BIF CUP 2018 B/C stævne
17. - 18. nov
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Orient Cup 2018 indendørs
17. - 18. nov
Fedets Cup 2018, VRI indestævne
17. - 18. nov
Bramdrupdam Cup 2018
10. - 17. nov
Vinter Champions League 2018/2019 (U9-U11 drenge)
1. nov 2018 - 1. mar 2019
Afsluttende Stævne U7-U10 i ØBG
29. sep
INDOOR LiGA CUP NOV 18
17. - 18. nov
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
Louis Nielsen Fodboldfestival 2018
13. okt
Girls Indoor Cup 2019
15. - 17. mar 2019
BIF CUP 2018 B/C stævne
17. - 18. nov
DARK SKY CUP - MØN
10. nov
SDIF Cup 2018
9. - 11. nov
Sanderum Cup 1.-2- december 2018
1. - 2. dec
Sanderum Pige Cup 2. december 2018
2. dec
Regstrup Ny Auto Cup
1. - 2. dec
AB Tårnby VinterCup - årgang 2007 - A og B niveau
25. nov 2018 - 31. mar 2019
Roskilde Pige Cup
2. - 3. mar 2019
Thisted Indoor Senior
3. feb 2019
Søren Søgaard A/S Nytårs Cup 2019
5. jan 2019
DALBY-STÆVNET 2018
23. - 25. nov
Afsluttende Stævne U7-U10 i ØBG
29. sep
DGI 3- og 5-mands Statuettestævner
14. okt
VB Efterårs Cup
13. - 14. okt
3mands på oppustelige bane
6. okt
8-mands Winter League på kunstgræs for U10-U13
4. nov 2018 - 17. mar 2019
Vinter Champions League 2018/2019 (U9-U11 drenge)
1. nov 2018 - 1. mar 2019
Louis Nielsen Fodboldfestival 2018
13. okt
Champions League Indoor Kunst Cup
27. - 28. okt
Kunstgræsturnering 2018/2019
3. nov 2018 - 3. mar 2019
Øens Hold Cup (U13-U17)
16. - 18. nov
Følg Staevner.dk på Twitter