Deltagere til Mini VM 2018 - SUB Sønderborg

SUB Sønderborg afholder Mini VM 2018 for drenge i årgang 2010(U8) til 2006(U12)

U10  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Dalum 1 A Logo Dalum IF Dalum IF
HIF 1 A Logo Hjerting IF Hjerting IF
Rødekro 1 A Logo Rødekro Idrætsforening Rødekro Idrætsforening
striwerne A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
SUB1 A Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
AABK A Logo Aabenraa Boldklub Aabenraa Boldklub

U10  | BC  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Bjert IF B Logo Bjert IF Bjert IF
Dalum 2 B Logo Dalum IF Dalum IF
Felsted IF C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Felsted IF
HIF 2 C Logo Hjerting IF Hjerting IF
Lunderskov Boldklub B Logo Lunderskov Boldklub Lunderskov Boldklub
Ribe B Logo Ribe Boldklub Ribe Boldklub
Rødekro 2 C Logo Rødekro Idrætsforening Rødekro Idrætsforening
SUB1 B Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
Tønder SF B Logo Tønder SF Tønder SF
Vamdrup if B Logo Vamdrup IF Vamdrup IF

U11  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
B B Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
De gule lyn B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
Hjerting IF C Logo Hjerting IF Hjerting IF
Oks B Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
SUB Sønderborg B Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
Sønderborg Fremad B Logo Sønderborg Fremad Sønderborg Fremad
Tuse IF C Logo Tuse IF Tuse IF
Aabenraa BK B Logo Aabenraa Boldklub Aabenraa Boldklub

U11  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Erritsø GIF A Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
Fredericia KFUM A Logo Fredericia KFUM Fredericia KFUM
Løgum A Logo Løgum IF Løgum IF
Oks A Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
SUB A A Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
Sønderborg Fremad A Logo Sønderborg Fremad Sønderborg Fremad
Tuse IF A Logo Tuse IF Tuse IF
Aabenraa BK A Logo Aabenraa Boldklub Aabenraa Boldklub

U12  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Hjerting IF A Logo Hjerting IF Hjerting IF
Kolding Boldklub A Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub
Silkeborg IF A Logo Silkeborg IF Silkeborg IF
SUB A Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
Aabk A Logo Aabenraa Boldklub Aabenraa Boldklub

U12  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Brædstrup B Logo Brædstrup IF Brædstrup IF
Dalby GF B Logo Dalby Gymnastikforening Dalby Gymnastikforening
Haslev B Logo Haslev Fodbold Club Haslev Fodbold Club
Hatting Torsted (Argentina) B Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hjerting IF B Logo Hjerting IF Hjerting IF
Kolding Boldklub B Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub
SUB B Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
SUB Sønderborg 2 C Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
Aabk B Logo Aabenraa Boldklub Aabenraa Boldklub

U8  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
BNS 2 B Logo Fodboldklubben BNS Fodboldklubben BNS
Bramdrupdam B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Bgif
Dybbøl 2 B Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Fraugde B Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Inter 7 C Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
Midtals B Logo Midtals Idrætsforening Midtals Idrætsforening
SUB B Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
Aabenraa BK B Logo Aabenraa Boldklub Aabenraa Boldklub

U8  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
B1913 A Logo Boldklubbben 1913 Boldklubbben 1913
BNS 1 A Logo Fodboldklubben BNS Fodboldklubben BNS
Bredballe IF 1 A Logo Bredballe IF Bredballe IF
Dybbøl 1 A Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
EUI A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Egen UI
Real Boys A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
SUB 1 A Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
Aabenraa BK A Logo Aabenraa Boldklub Aabenraa Boldklub

U9  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
BGIF A Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Erritsø GIF 2 A Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
Fraugde A Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Kolding Boldklub A Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub
OKS GRØN A Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS Rød A Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
Starup A Logo Starup UIF Starup UIF
SUB 1 A Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg

U9  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
BGIF B Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Erritsø GIF 1 B Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
Felsted IF C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Felsted IF
Gråsten 1 B Logo Gråsten Boldklub Gråsten Boldklub
Hjerting IF B Logo Hjerting IF Hjerting IF
Starup C Logo Starup UIF Starup UIF
SUB 2 B Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
Sønderborg Fremad 2 C Logo Sønderborg Fremad Sønderborg Fremad

Arrangør: SUB Sønderborg
Sted: Sundsmark center
Adresse: Borgmester Andersens Vej 100
Postnr: 6400
By: Sønderborg
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<juni 2018>
mationtofr
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
2526272829301
2345678

Frist: 08-06-2018


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
JB CUP 2018
18. - 19. aug
Øens Hold Cup (U8-U12)
12. - 14. okt
Øens Hold Cup (U13-U17)
9. - 11. nov
Tøjeksperten Advent Cup
2. dec
Costa Brava Cup
14. - 19. okt
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Føtex Pokal Cup
1. - 2. sep
AutoPartner Cup 2018
8. sep
Nordjyske Bank Cup Brønderslev
11. - 12. aug
MINI SKAW CUP, SKAGEN 2018
19. aug
Herfølge Sommer Cup 2018
11. - 12. aug
Sydbank Opstart Cup 2018 Fredericia
18. - 19. aug
Orient Cup 2018
1. - 2. sep
Lunderskov MiniCup 2018
18. aug
Østjysk Sensommer Stævne
31. aug - 2. sep
McDonalds Paderup Cup 2018
18. aug
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Bergstraßen Pokal
8. - 9. jun 2019
Bayer Uerdingen Pokal
8. - 9. jun 2019
Rhein-Neckar Pokal
20. - 21. apr 2019
Hattem Trophy
31. maj - 1. jun 2019
Trofeo d'Italia
1. - 2. jun 2019
Copa Jordi
19. - 21. apr 2019
Prague Strahov Cup
8. - 9. jun 2019
Hasselt Cup
20. - 21. apr 2019
North Sea Trophy
8. - 9. jun 2019
3F Bold Østjylland 2018
18. aug
Sommerferie træningsturnering
29. jul
BK Friheden KræmmerCup 2018
4. - 5. aug
Poulstrup Festuge Cup 2018
25. aug
ØB Sommerstævne 2018 - Ungdom
5. aug
3F Bold Trekantområdet 2018
25. aug
B.93 UnikBolig Cup 2018
11. - 12. aug
Pandekage Cup
26. aug
Herfølge Sommer Cup 2018
11. - 12. aug
B67 Sommerstævne 2018
11. aug
Følg Staevner.dk på Twitter