Deltagere til SSB U10-Drenge Træningsstævne på Kunstgræs

SIDSTE TILMELDING 6. marts. U10-Drenge Træningsstævne på Kunstgræs. 3 kampe pr. hold i A-B-række, og 3 kampe pr. hold i en ren C-række. Kampes varighed er 25 minutter pr. kamp.

U10-Drenge A-B  | AB  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  2 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag fra kl. 9.30

Holdnavn Niv Logo Klub
Chang 1 A Logo Aalborg Chang Aalborg Chang
If Jarl Arden 1 B Logo IF Jarl Arden IF Jarl Arden
SSB1 B Logo Storvorde Sejlflod Boldklub Storvorde Sejlflod Boldklub
Terndrup IF 1 A Logo Terndrup Idrætsforening Terndrup Idrætsforening

U10-Drenge C  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag fra kl. 9.30

Holdnavn Niv Logo Klub
Chang 2 C Logo Aalborg Chang Aalborg Chang
If Jarl Arden 2 C Logo IF Jarl Arden IF Jarl Arden
SSB2 C Logo Storvorde Sejlflod Boldklub Storvorde Sejlflod Boldklub
Terndrup IF 2 C Logo Terndrup Idrætsforening Terndrup Idrætsforening

Arrangør: Storvorde Sejlflod Boldklub
Sted: Storvorde Sejlflod Stadion
Adresse: Tofthøjvej 45
Postnr: 9280
By: Storvorde
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<marts 2018>
mationtofr
2627281234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930311
2345678

Frist: 06-03-2018


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
Marienlyst Cup 2018
14. - 16. dec
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Himmerland Forsikring Cup - Løgstør
25. jan - 3. feb 2019
KIF Indoor Cup 2019
5. - 6. jan 2019
Kattegat Cup 2019 i Grenaa
25. - 28. jul 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
Markon Craft Cup i VRI 2019
15. jun 2019
Super Brugsen Cup 2019
1. - 3. mar 2019
Julefodboldstævne i Tingstedhallen
27. - 30. dec
Bel Air Cup
29. - 30. dec
B1938s Lagkagestævne
4. - 6. jan 2019
Fårvang Mini Cup
9. - 10. mar 2019
SB Cup Struer
1. - 2. dec
Pigestævne U8-U13 -DGI træningsstævne på kunstgræs
25. nov
Danske Bank Cup
30. nov - 2. dec
Indestævne DBU Jylland Region 3
8. - 9. dec
AaB Julestævne 2018
9. - 15. dec
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Universal Transport/ Palles Bageri Cup 2018
24. - 25. nov
Macron Champions Cup 2019
1. dec
Fraugde Cup
1. - 2. dec
Champions League Indoor Kunst Cup
8. - 9. dec
Følg Staevner.dk på Twitter