Deltagere til Solrød VM Sommer Cup

Solrød FC byder nu velkommen til vores Sommer cup 16 juni. Vi tilbyder en god bredde med alle rækker fra U6 til U13. Der vil være masser af underholding . Det gennemgående tema bliver VM under hele stævnet. Vi ses!

U10-drenge (08) A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag 9 - 12

Holdnavn Niv Logo Klub

U10-drenge (08) B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag 9-14

Holdnavn Niv Logo Klub
GFA B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet GFA
liverpool B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet liverpool
real madrid B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet real madrid
Solrød 2 B Logo Solrød FC Solrød FC
Solrød FC B Logo Solrød FC Solrød FC

U10-drenge (08) C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag 11-14

Holdnavn Niv Logo Klub

U11-drenge (07) A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag 9 - 13

Holdnavn Niv Logo Klub
GVI A Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening Gentofte-Vangede Idrætsforening
KB-Løverne A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
solrød fc 1 A Logo Solrød FC Solrød FC

U11-drenge (07) B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag 9 - 13

Holdnavn Niv Logo Klub
BK Friheden B Logo Boldklubben friheden Boldklubben friheden
Bk Hekla B Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
GVI B Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening Gentofte-Vangede Idrætsforening
solrød fc 2 B Logo Solrød FC Solrød FC
The Sunred 10 B Logo Solrød FC Solrød FC
Taastrup FC B Logo Taastrup FC Taastrup FC
Vindinge IF B Logo Vindinge IF Vindinge IF
Ølstykke FC B Logo Ølstykke FC Ølstykke FC

U11-drenge (07) C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag 9 - 12

Holdnavn Niv Logo Klub

U12-drenge (06) A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag 12 - 15

Holdnavn Niv Logo Klub

U12-drenge (06) BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag 9-14

Holdnavn Niv Logo Klub

U12-drenge (06) BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag 9-14

Holdnavn Niv Logo Klub
Brede if bc C Logo Brede IF Brede IF
Faxekondidrengene C Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
HIK Brazil B Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
Hundige C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hundige BK
Solrød FC B Logo Solrød FC Solrød FC
Solrød FC C Logo Solrød FC Solrød FC
Vallensbæk Gul C Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39

U13-drenge (05) A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag 9-14

Holdnavn Niv Logo Klub
BBB A Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Solrød FC A A Logo Solrød FC Solrød FC
Vallensbæk 1 Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39

U13-drenge (05) BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag 10-15

Holdnavn Niv Logo Klub
B1 B Logo Solrød FC Solrød FC
BK Friheden B Logo Boldklubben Friheden Boldklubben Friheden
Køge Hvid Logo Køge Boldklub Køge Boldklub
Køge Sort Logo Køge Boldklub Køge Boldklub
SFC4 C Logo Solrød FC Solrød FC
Solrød FC 2006 B Logo Solrød FC Solrød FC

U14-drenge (04) A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag 15 - 18

Holdnavn Niv Logo Klub

U14-drenge (04) B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag 15 - 18

Holdnavn Niv Logo Klub

U15-drenge (03)  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag 15 - 18

Holdnavn Niv Logo Klub

U6-drenge (12)  | Herrer/Drenge

14 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag 9-13

Holdnavn Niv Logo Klub
Allerød FK 1 B Logo Allerød Fodbold Klub Allerød Fodbold Klub
Allerød FK 2 B Logo Allerød Fodbold Klub Allerød Fodbold Klub
Allerød FK 3 B Logo Allerød Fodbold Klub Allerød Fodbold Klub
Allerød FK 4 B Logo Allerød Fodbold Klub Allerød Fodbold Klub
Greve Blå 1 B Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Greve Blå 2 B Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Greve Blå 3 B Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Solrød FC 1 Logo Solrød FC Solrød FC
Solrød FC 2 Logo Solrød FC Solrød FC
Solrød FC 3 Logo Solrød FC Solrød FC
Tune 1 Logo Tune IF Tune IF
Tune 2 Logo Tune IF Tune IF
Vor Frue IF B Logo Vor Frue IF Vor Frue IF
Vor Frue IF 2 A Logo Vor Frue IF Vor Frue IF

U7-drenge (11)  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag 9-13

Holdnavn Niv Logo Klub
Dianalund B Logo Dianalund IF Dianalund IF
Herfølge BK 1 Logo Herfølge Boldklub Herfølge Boldklub
Herfølge BK 2 Logo Herfølge Boldklub Herfølge Boldklub
KB Ajax A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet KB
KB Barcelona B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet KB
Solrød 1 A Logo Solrød FC Solrød FC
Solrød 2 A Logo Solrød FC Solrød FC
Solrød 3 B Logo Solrød FC Solrød FC
Solrød 4 B Logo Solrød FC Solrød FC
Solrød 5 C Logo Solrød FC Solrød FC

U8-drenge (10) AB  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag 9 - 12

Holdnavn Niv Logo Klub

U8-drenge (10) B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag 9 - 13

Holdnavn Niv Logo Klub
Solrød FC 1 B Logo Solrød FC Solrød FC
Solrød FC 2 B Logo Solrød FC Solrød FC
Tune IF B Logo Tune IF Tune IF
Vemmelev B Logo Vemmelev Fodboldklub Vemmelev Fodboldklub

U8-drenge (10) C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag 9 - 13

Holdnavn Niv Logo Klub
Gulddrengene C Logo Tårnby FF Tårnby FF
Køge FC C Logo Køge FC Køge FC
Lynge-Broby C Logo Lynge-Broby IF Lynge-Broby IF
Solrød FC 3 C Logo Solrød FC Solrød FC

U9-drenge (09) A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag 9 - 13

Holdnavn Niv Logo Klub
AIKDrengene A Logo Strøby AIK 65 Strøby AIK 65
Brønshøj Logo Brønshøj Boldklub Brønshøj Boldklub
Glostrup FK A Logo Glostrup FK Glostrup FK
Solrød FC 1 A Logo Solrød FC Solrød FC

U9-drenge (09) B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag 9 - 14

Holdnavn Niv Logo Klub
Brønshøj Logo Brønshøj Boldklub Brønshøj Boldklub
Greve Blå Kometer B Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
KB U9 Barcelona Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet KB
Solrød FC 2 B Logo Solrød FC Solrød FC
The Reds 10 B Logo Solrød FC Solrød FC

U9-drenge (09) C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag 9 - 13

Holdnavn Niv Logo Klub
AIK drengene 2 C Logo Strøby AIK 65 Strøby AIK 65
Glostrup FK C Logo Glostrup FK Glostrup FK
Havdrup 1 C Logo Havdrup GI Havdrup GI
Havdrup 2 C Logo Havdrup GI Havdrup GI
KB U9 Chelsea C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet KB
Solrød FC 3 C Logo Solrød FC Solrød FC

Arrangør: Solrød FC
Sted: Solrød Idrætscenter
Adresse: Tingsryds Alle 27
Postnr: 2680
By: Solrød Strand
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<juni 2018>
mationtofr
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
2526272829301
2345678

Frist: 01-06-2018


Stævneoversigt

Følg Staevner.dk på Twitter