Deltagere til AB CUP 2018

AB CUP 2018 er ABs traditionelle ungdomsstævne med mere end 26 år på bagen. Stævnet bliver afholdt på ABs anlæg i Bagsværd ved København.

DU10A-8M  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag/Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
A.G.F. Blå A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Aakanden GF
AB A Logo Akademisk boldklub Akademisk boldklub
Brøndby 2 A Logo Brøndby IF Brøndby IF
Brøndby IF Logo Brøndby IF Brøndby IF
Holbæk B&I Blå A Logo Holbæk B&IF Holbæk B&IF
Ishøj If A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ishøj If
KB A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Næstved IF A Logo Næstved IF Næstved IF
Team Messi A Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893

DU10B-5M  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
AB2 Logo Akademisk boldklub Akademisk boldklub
Brøndby 3 B Logo Brøndby IF Brøndby IF
Brøndby 4 C Logo Brøndby IF Brøndby IF
Brøndby 5 C Logo Brøndby IF Brøndby IF
Holbæk B&I B1 B Logo Holbæk B&IF Holbæk B&IF
Holbæk B&I B2 B Logo Holbæk B&IF Holbæk B&IF
Sengeløse B Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Team Aguero B Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
Team Eriksen B Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893

DU11A-8M  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag/Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
AB1 A Logo Akademisk Boldklub Akademisk Boldklub
B93 Elite A Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
Brøndby 1 A Logo Brøndby IF Brøndby IF
BSV A Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk Boldklubben Søllerød-Vedbæk
FCN A Logo FC Nordsjælland FC Nordsjælland
Greve Fodbold A Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Næstved IF A Logo Næstved IF Næstved IF
Roskilde KFUM U11-T A Logo KFUMs Boldklub Roskilde KFUMs Boldklub Roskilde
Skovshoved IF A Logo Skovshoved IF Skovshoved IF

DU11B-8M  | B  | Herrer/Drenge

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
AB2 B Logo Akademisk Boldklub Akademisk Boldklub
BSV B Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk Boldklubben Søllerød-Vedbæk
CPH Youth FC B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet CPH Youth FC
Fremad Amager B Logo Boldklubben Fremad Amager Boldklubben Fremad Amager
Holbæk B&I Blå B Logo Holbæk B&IF Holbæk B&IF
Hsk 1 A Logo Hareskov IF Hareskov IF
Hsk 2 Logo Hareskov IF Hareskov IF
Skovshoved B Logo Skovshoved IF Skovshoved IF
Team Neymar B Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
Team Salah B Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
Vellinge IF B Logo Vellinge IF Vellinge IF
VIF U11 B Logo Vindinge IF Vindinge IF

DU12-8M  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
AB2 B Logo Akademisk Boldklub Akademisk Boldklub
FA 2000-1 Logo FA 2000 FA 2000
FFB A Logo Frederikssund Forenede Boldklubber Frederikssund Forenede Boldklubber
FFB 2 B Logo Frederikssund Forenede Boldklubber Frederikssund Forenede Boldklubber
HIK B Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
Jægersborg B Logo Jægersborg Boldklub Jægersborg Boldklub
Næstved IF A Logo Næstved IF Næstved IF
Vanløse IF B Logo Vanløse IF Vanløse IF

DU12A-8M  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag/Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

DU13-8M  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
AB2 B Logo Akademisk Boldklub Akademisk Boldklub
AB3 C Logo Akademisk Boldklub Akademisk Boldklub
B93 1 B Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
B93 2 B Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
GVI B Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening Gentofte-Vangede Idrætsforening
KB A2 1 B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB A2 2 B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
LSF B Logo Ledøje-Smørum Fodbold Ledøje-Smørum Fodbold
SIF MG B Logo Skovshoved IF Skovshoved IF
Sundby 2005-3 B Logo Sundby Boldklub Sundby Boldklub

DU13A-11M  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag/Lørdag/Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub

DU5/6-3M  | Herrer/Drenge

11 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
AB1 B Logo Akademisk Boldklub Akademisk Boldklub
AB2 Logo Akademisk Boldklub Akademisk Boldklub
Allerød FK 2 B Logo Allerød Fodbold Klub Allerød Fodbold Klub
Allerød FK 3 B Logo Allerød Fodbold Klub Allerød Fodbold Klub
Allerød FK1 B Logo Allerød Fodbold Klub Allerød Fodbold Klub
Dragør 1 Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
Dragør 2 Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
Dragør 3 Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
FC Holte Galacticos B Logo FC Holte FC Holte
FC Holte Legenderne B Logo FC Holte FC Holte
Tune 2013 C Logo Tune IF Tune IF

DU5-3M  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

DU7-3M  | Herrer/Drenge

17 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag/Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
AB1 B Logo Akademisk Boldklub Akademisk Boldklub
AB2 B Logo Akademisk Boldklub Akademisk Boldklub
AB3 B Logo Akademisk Boldklub Akademisk Boldklub
B1903 U7 - 1 B Logo B1903 B1903
B82 B Logo B82 Virum B82 Virum
BK Fix Hajer Logo Boldklubben FIX Boldklubben FIX
BK Fix Hyæner Logo Boldklubben FIX Boldklubben FIX
Hareskov Høgene B Logo Hareskov IF Hareskov IF
Hareskov Musvågerne C Logo Hareskov IF Hareskov IF
Hareskov Ravnene C Logo Hareskov IF Hareskov IF
Hareskov Ørnene C Logo Hareskov IF Hareskov IF
KB Ajax A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB Barcelona B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet KB
NBU Argentina Logo Nørrebro United Nørrebro United
VSB 1 Logo Virum-Sorgenfri Boldklub Virum-Sorgenfri Boldklub
VSB 2 Logo Virum-Sorgenfri Boldklub Virum-Sorgenfri Boldklub
VSB 3 Logo Virum-Sorgenfri Boldklub Virum-Sorgenfri Boldklub

DU8-5M  | Herrer/Drenge

20 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag/Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
AB1 Logo Akademisk Boldklub Akademisk Boldklub
B82 Hold 1 C Logo B82 Virum B82 Virum
Brøndby IF 1 A Logo Brøndby IF Brøndby IF
Brøndby IF 2 B Logo Brøndby IF Brøndby IF
Brøndby IF 3 B Logo Brøndby IF Brøndby IF
Brøndby IF 4 C Logo Brøndby IF Brøndby IF
Brøndby IF 5 C Logo Brøndby IF Brøndby IF
Brøndbyernes IF 1-7 B Logo Brøndby IF Brøndby IF
Brøndbyernes IF 2-7 C Logo Brøndby IF Brøndby IF
G77 drengene C Logo Idrætsforeningen Gundsømagle 1977 Idrætsforeningen Gundsømagle 1977
Greve blå 2 B Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Greve hold blå B Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
HG 1 B Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
HIK BLÅ A Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
HIK HVID A Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
Kastrup u7 B Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
KBU8B - BLÅ C Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KBU8B - HVID B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Løverne B Logo Hareskov IF Hareskov IF
Panterne B Logo Hareskov IF Hareskov IF

DU9A-5M  | A  | Herrer/Drenge

19 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
A.G.F. Hvid A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Aakanden GF
AB 1 A Logo Akademisk Boldklub Akademisk Boldklub
B1903 1 A Logo B1903 B1903
BK Rødovre A Logo Boldklubben Rødovre Boldklubben Rødovre
Brøndby 1 A Logo Brøndby IF Brøndby IF
Brønshøj BK Logo Brønshøj Boldklub Brønshøj Boldklub
EIF A Logo Espergærde IF Espergærde IF
FC Holte 1 A Logo FC Holte FC Holte
Fremad Amager blå A Logo Boldklubben Fremad Amager Boldklubben Fremad Amager
GreveHvid A Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
HG 1 Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
Himmelev-Veddelev BK 1 A Logo Himmelev-Veddelev Boldklub Himmelev-Veddelev Boldklub
jb 1 Logo Jægersborg Boldklub Jægersborg Boldklub
KB1 A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB2 A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB3 A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
rb1 A Logo Roskilde BK af 1906 Roskilde BK af 1906
Slagelse BI A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Slagelse B&I
Vallensbæk IF A Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39

DU9B-5M  | B  | Herrer/Drenge

21 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
AB 2 B Logo Akademisk Boldklub Akademisk Boldklub
AB 3 C Logo Akademisk Boldklub Akademisk Boldklub
B1903 2 B Logo B1903 B1903
B1903 3 B Logo B1903 B1903
B1903 4 C Logo B1903 B1903
BK Rødovre B Logo Boldklubben Rødovre Boldklubben Rødovre
Brønshøj BK Logo Brønshøj Boldklub Brønshøj Boldklub
FC Holte 2 B Logo FC Holte FC Holte
Fremad Amager hvid B Logo Boldklubben Fremad Amager Boldklubben Fremad Amager
Greve Hvid B Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
HG 2 Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
HG 3 Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
HG 4 B Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
HI 2 B Logo Herlev IF Herlev IF
Himmelev-Veddelev BK 2 B Logo Himmelev-Veddelev Boldklub Himmelev-Veddelev Boldklub
jb B Logo Jægersborg Boldklub Jægersborg Boldklub
KB B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet KB
KB u9 real madrid B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet KB
RB2 B Logo Roskilde BK af 1906 Roskilde BK af 1906
Slagelse BI B B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Slagelse B&I
Vallnsbæk IF B Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39

PU10/12-8M  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
AB B Logo Akademisk Boldklub Akademisk Boldklub
Brøndby A Logo Brøndby IF Brøndby IF
Hareskov IF B Logo Hareskov IF Hareskov IF
Måløv Boldklub A Logo Måløv Boldklub Måløv Boldklub
Viftøserne 1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet VIF

PU10A-5M  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

PU10B-5M  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

PU11B-8M  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub

PU12A-8M  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

PU12B-8M  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub

PU13A-8M  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

PU13B-8M  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub

PU7/9-5M  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag/Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Dragør 1 A Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
Dragør 2 Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
Farum B Logo Farum Boldklub Farum Boldklub
HIF A Logo Hareskov IF Hareskov IF

PU8-5M  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

PU9A-5M  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

PU9B-5M  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

Arrangør: Akademisk Boldklub
Sted: Akademisk Boldklub
Adresse: Skovdiget 1
Postnr: 2880
By: Bagsværd
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<maj 2018>
mationtofr
30123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123
45678910

Frist: 15-05-2018


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
BIF CUP 2018 B/C stævne
17. - 18. nov
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Orient Cup 2018 indendørs
17. - 18. nov
Fedets Cup 2018, VRI indestævne
17. - 18. nov
Bramdrupdam Cup 2018
10. - 17. nov
Vinter Champions League 2018/2019 (U9-U11 drenge)
1. nov 2018 - 1. mar 2019
INDOOR LiGA CUP NOV 18
17. - 18. nov
Afsluttende Stævne U7-U10 i ØBG
29. sep
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
Louis Nielsen Fodboldfestival 2018
13. okt
Girls Indoor Cup 2019
15. - 17. mar 2019
BIF CUP 2018 B/C stævne
17. - 18. nov
DARK SKY CUP - MØN
10. nov
SDIF Cup 2018
9. - 11. nov
Sanderum Cup 1.-2- december 2018
1. - 2. dec
Sanderum Pige Cup 2. december 2018
2. dec
Regstrup Ny Auto Cup
1. - 2. dec
AB Tårnby VinterCup - årgang 2007 - A og B niveau
25. nov 2018 - 31. mar 2019
Roskilde Pige Cup
2. - 3. mar 2019
Thisted Indoor Senior
3. feb 2019
Søren Søgaard A/S Nytårs Cup 2019
5. jan 2019
DALBY-STÆVNET 2018
23. - 25. nov
Afsluttende Stævne U7-U10 i ØBG
29. sep
DGI 3- og 5-mands Statuettestævner
14. okt
VB Efterårs Cup
13. - 14. okt
3mands på oppustelige bane
6. okt
8-mands Winter League på kunstgræs for U10-U13
4. nov 2018 - 17. mar 2019
Vinter Champions League 2018/2019 (U9-U11 drenge)
1. nov 2018 - 1. mar 2019
Louis Nielsen Fodboldfestival 2018
13. okt
Champions League Indoor Kunst Cup
27. - 28. okt
Kunstgræsturnering 2018/2019
3. nov 2018 - 3. mar 2019
Øens Hold Cup (U13-U17)
16. - 18. nov
Følg Staevner.dk på Twitter