Deltagere til HIF – Medaljestævne d.17-18 marts

Hvidovre Idrætsforening inviterer til indendørsstævne med bander og FUTSAL bold, for drenge Mikro- og Børnehold, U6-U9 lørdag og søndag d.17-18 marts 2018. Tilmeldingsgebyret er KUN 250,- pr. hold (medaljer til alle)

U6 - Lørdag kl.11-13  | Herrer/Drenge

18 bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag d.17/3 kl.11-13

Holdnavn Niv Logo Klub
BK Vest Logo Boldklubben Vest Rødovre Boldklubben Vest Rødovre
BSF 1 B Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF 2 B Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold Ballerup-Skovlunde Fodbold
EIF - Blå C Logo Espergærde IF Espergærde IF
EIF - Hvid C Logo Espergærde IF Espergærde IF
EIF - Rød B Logo Espergærde IF Espergærde IF
GVI Hold 1 Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening Gentofte-Vangede Idrætsforening
GVI Hold 2 Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening Gentofte-Vangede Idrætsforening
Hvidovre 3 B Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
Hvidovre 4 B Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
Kastrup 1 Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
Kastrup 2 Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
Kastrup 3 Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
KB Q1 - Rød Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB Q1 - Sort Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
NFC Logo Nykøbing Falster Alliancen Nykøbing Falster Alliancen
Tune Gul C Logo Tune IF Tune IF
Vallensbæk Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39

U6 - Lørdag kl.9-11  | Herrer/Drenge

18 bekræftede tilmeldinger,  6 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag d.17/3 kl.9-11

Holdnavn Niv Logo Klub
AB Tårnby 1 C Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
AB Tårnby 2 Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
AB Tårnby 3 C Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
Bk Fix Logo Boldklubben FIX Boldklubben FIX
Dragør 1 A Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
Dragør 2 Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
Dragør 3 Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
Hellas 1 C Logo Boldklubben Hellas Boldklubben Hellas
Hellas 2 C Logo Boldklubben Hellas Boldklubben Hellas
Hvidovre 1 B Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
Hvidovre 2 B Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
KB Q1 - blå Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB Q1 - hvid Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Vestia 1 B Logo Boldklubben Vestia Boldklubben Vestia
Vestia 2 B Logo Boldklubben Vestia Boldklubben Vestia
Vestia 3 B Logo Boldklubben Vestia Boldklubben Vestia
Østerbro IF 1 Logo Østerbro IF Østerbro IF
Østerbro IF 2 Logo Østerbro IF Østerbro IF

U7 - Lørdag kl.13-15  | Herrer/Drenge

16 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag d.17/3 kl.13-15

Holdnavn Niv Logo Klub
A.G.F. Blå B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Aakanden GF
A.G.F. Hvid B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Aakanden GF
A.G.F. Rød C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Aakanden GF
B1903 Logo B1903 B1903
Banditterne C Logo Bramsnæs Forenede Boldklubber Bramsnæs Forenede Boldklubber
FB 11 Gul Logo Frederiksberg Boldklub Frederiksberg Boldklub
Hareskov Høgene C Logo Hareskov IF Hareskov IF
Hareskov Musvågerne C Logo Hareskov IF Hareskov IF
Hareskov Ravnene B Logo Hareskov IF Hareskov IF
HIF 1 Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
HIF 2 Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
Husum Boldklub B Logo Husum Boldklub Husum Boldklub
Lundtofte C Logo Lundtofte Boldklub Lundtofte Boldklub
SGIF U7 Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening Slagslunde Ganløse Idrætsforening
Stefan X B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Boldklubben Stefan
Stefan Y B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Boldklubben Stefan

U7 - Lørdag kl.15-17  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag d.17/3 kl.15-17

Holdnavn Niv Logo Klub
BK Union 1 C Logo Boldklubben Union Boldklubben Union
BK Union 2 Logo Boldklubben Union Boldklubben Union
HIF 3 Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
HIF 4 Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
HIF 5 Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
Østerbro IF 1 Logo Østerbro IF Østerbro IF
Østerbro IF 2 Logo Østerbro IF Østerbro IF
Østerbro IF 3 Logo Østerbro IF Østerbro IF
Østerbro IF 4 Logo Østerbro IF Østerbro IF

U8B- Søndag kl.11-13  | B  | Herrer/Drenge

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag d.18/3 kl.11-13

Holdnavn Niv Logo Klub
Avedøre IF u8 B Logo Avedøre IF Avedøre IF
B93 ok-1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
B93 ok-2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Fremad Amager B B Logo Boldklubben Fremad Amager Boldklubben Fremad Amager
Hekla U8 1 B Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
Hekla U8 2 B Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
Hekla U8 3 B Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
Hekla U8 4 B Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
HIF Løver B Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
HIF Tigere B Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
KBU8B - BLÅ B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Østerbro IF B Logo Østerbro IF Østerbro IF

U8C- Søndag kl.9-11  | C  | Herrer/Drenge

11 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag d.18/3 kl.9-11

Holdnavn Niv Logo Klub
Avedøre IF u8 C Logo Avedøre if Avedøre if
CIK C Logo Christianshavns IK Christianshavns IK
FB Lars’ drenge C Logo Frederiksberg Boldklub Frederiksberg Boldklub
FB Rød 10 C Logo Frederiksberg Boldklub Frederiksberg Boldklub
Fremad Amager C C Logo Boldklubben Fremad Amager Boldklubben Fremad Amager
HIF Geparder C Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
HIF Leoparder C Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
HIF Pumaer C Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
KBU8B - HVID C Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Skjoldrødderne C Logo Boldklubben skjold Boldklubben skjold
Skjoldspurt C Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold

U9A- Søndag kl.13-15  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag d.18/3 kl.13-15

Holdnavn Niv Logo Klub
AB Tårnby Rød A Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
Brønshøj Logo Brønshøj Boldklub Brønshøj Boldklub
Holbæk B&I A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Holbæk B&I
Hvidovre IF A Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
KB1 A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB2 A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub

U9B- Søndag kl.11-13  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag d.18/3 kl.11-13

Holdnavn Niv Logo Klub
AB Tårnby Sort B Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
Brønshøj Logo Brønshøj Boldklub Brønshøj Boldklub
Greve Blå Kometer B Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Hvidovre IF B Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
KB Kenobi B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet KB
VIF 1 B Logo Vanløse IF Vanløse IF

U9C- Søndag kl.14-16  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag d.18/3 kl.14-16

Holdnavn Niv Logo Klub
HI 2 C Logo Herlev IF Herlev IF
Holbæk B&I - C1 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Holbæk B&I
Hvidovre IF - BLÅ Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
Hvidovre IF - RØD C Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
Vanløse IF Logo Vanløse IF Vanløse IF

U9C- Søndag kl.9-11  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag d.18/3 kl.9-11

Holdnavn Niv Logo Klub
Brønshøj Logo Brønshøj Boldklub Brønshøj Boldklub
Farum BK U9-2 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Farum BK
Greve Blå Lyn C Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Greves tøser C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Greve
Hvidovre IF C Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
KB Kylo Ren C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet KB

Arrangør: Hvidovre IF
Sted: Dansborghallen & Frydenhøjhallen
Adresse: Sollentuna allé 2 & Egevolden 106C
Postnr: 2650
By: Hvidovre
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<marts 2018>
mationtofr
2627281234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930311
2345678

Frist: 14-03-2018


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
BIF CUP 3-Bold
24. - 25. nov
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Bramdrupdam Cup 2018
10. - 17. nov
Orient Cup 2018 indendørs
17. - 18. nov
Fedets Cup 2018, VRI indestævne
17. - 18. nov
Select Grænsecup 2018
16. - 18. nov
Jutlander Bank Cup 2018
2. - 11. nov
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
INDOOR LiGA CUP NOV 18
17. - 18. nov
BIF CUP 3-Bold
24. - 25. nov
SGIF November-stævne 2018
16. - 18. nov
LSF - Sydbank Pokal Cup
18. nov
Kværndrup Cup 2019
19. jan - 3. feb 2019
LOLLANDS BANK CUP 2018 - ØRSLEV GIF
16. - 18. nov
Morud Intersport Cup 2018
1. - 2. dec
Indoor League stævne
1. dec
HIF - Medaljestævne d.10-11 november
10. - 11. nov
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
Uhre Ungdomscup
26. - 27. jan 2019
Sport 24 Cup 2018
24. nov - 2. dec
Bramdrupdam Cup 2018
9. nov
DGI træningsstævne på kunstgræs - U7-U12 drenge
28. okt
KLANK 150 CUP
28. okt
Indestævne DBU Jylland Region 3
10. - 11. nov
Champions League for Kids-UDENDØRS
27. okt 2018 - 31. mar 2019
Bramdrupdam Cup 2018
10. - 17. nov
Bramdrupdam Cup FUTSAL 2018
18. nov
Jutlander Bank Cup 2018
2. - 11. nov
Champions League Indoor Kunst Cup
10. - 11. nov
Winter League 2018/2019
3. nov 2018 - 31. mar 2019
Følg Staevner.dk på Twitter