Deltagere til Indooor pokal Cup

Indendørs stævne på kunst græs i lækre rammer. Pokaler el medaljer til vindende hold. pris 350 pr hold

u10A/B  | AB  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  2 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
B1908 - 1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet B1908
B93 Aguero A Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
B93 Messi A Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
Hellas 1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BK Hellas
HUI 1 A Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub Hørsholm-Usserød Idrætsklub
HUI 2 A Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub Hørsholm-Usserød Idrætsklub
KB 2 B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Orient 4 Logo Orient GIF Orient GIF
Skjold 1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BK Skjold
Tune IF 1 B Logo Tune IF Tune IF

u10C  | C  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  2 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag middag

Holdnavn Niv Logo Klub
AB Tårnby grøn C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet AB Tårnby
KB 1 C Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Orient 1 C Logo Orient GIF Orient GIF
Orient 2 C Logo Orient GIF Orient GIF
Orient 3 C Logo Orient GIF Orient GIF
Skjold 2 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BK Skjold
Tune IF 2 C Logo Tune IF Tune IF
Østerbro IF C Logo Østerbro IF Østerbro IF
Ålholm IF 1 C Logo Ålholm If Ålholm If
Ålholm IF 2 C Logo Ålholm If Ålholm If

u7  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  4 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag morgen

Holdnavn Niv Logo Klub
Argentina B Logo Nørrebro United Nørrebro United
BK skjold 2011 MK Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BK Skjold
BSF 1 A Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF 2 C Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold Ballerup-Skovlunde Fodbold
Fix 1 A Logo Boldklubben Fix Boldklubben Fix
Fix 2 C Logo Boldklubben Fix Boldklubben Fix
KB Løverne hvid Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
NBU Cameroun B Logo Nørrebro United Nørrebro United
RB1906 Logo Roskilde BK af 1906 Roskilde BK af 1906
Tigerne A Logo Farum Boldklub Farum Boldklub

u8/9 piger  | Kvinder/Piger

10 bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag morgen

Holdnavn Niv Logo Klub
AFK B Logo Allerød Fodbold Klub Allerød Fodbold Klub
B.93 Små støvler (U8/U7) Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
B.93 Små støvler (U8/U7) II Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
FIX PIger C Logo Boldklubben FIX Boldklubben FIX
Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub Frederiksberg Boldklub
Greve U8 C Logo Greve fodbold Greve fodbold
Karlslunde IF C Logo Karlslunde IF Karlslunde IF
Orient pigerne A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Orient
Sengeløse U8/9 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Sengeløse
Solrød FC C Logo Solrød FC Solrød FC

u8A/B  | AB  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
BSV A Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk Boldklubben Søllerød-Vedbæk
GVI Blå B Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening Gentofte-Vangede Idrætsforening
HUI 1 A Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub Hørsholm-Usserød Idrætsklub
HVB 2010 1 A Logo Himmelev-Veddelev Boldklub Himmelev-Veddelev Boldklub
Jægersborg B Logo Jægersborg Boldklub Jægersborg Boldklub
KB 4 (A) A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
LSF2 B Logo Ledøje-Smørum Fodbold Ledøje-Smørum Fodbold
LSF3 B Logo Ledøje-Smørum Fodbold Ledøje-Smørum Fodbold
Orient 1 A Logo Orient GIF Orient GIF
RB1906 Logo Roskilde BK af 1906 Roskilde BK af 1906

u8C  | C  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag middag

Holdnavn Niv Logo Klub
BSV C Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Dragør C Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
FIF1 C Logo FIF Hillerød FIF Hillerød
FIF2 C Logo FIF Hillerød FIF Hillerød
Herstedøster IC C Logo Herstedøster IC Herstedøster IC
HUI 2 C Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub Hørsholm-Usserød Idrætsklub
LSF1 C Logo Ledøje-Smørum Fodbold Ledøje-Smørum Fodbold
Orient 1 C Logo Orient GIF Orient GIF
Orient 2 C Logo Orient GIF Orient GIF
Orient 3 C Logo Orient GIF Orient GIF

Arrangør: Orient GIF
Sted: Ballerup Indoor Club
Adresse: Telegrafvej 6
Postnr: 2750
By: Ballerup
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<marts 2018>
mationtofr
2627281234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930311
2345678

Frist: 17-03-2018


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
BIF CUP 3-Bold
24. - 25. nov
Bramdrupdam Cup 2018
10. - 17. nov
Orient Cup 2018 indendørs
17. - 18. nov
Fedets Cup 2018, VRI indestævne
17. - 18. nov
Select Grænsecup 2018
16. - 18. nov
Jutlander Bank Cup 2018
2. - 11. nov
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
INDOOR LiGA CUP NOV 18
17. - 18. nov
BIF CUP 3-Bold
24. - 25. nov
SGIF November-stævne 2018
16. - 18. nov
LSF - Sydbank Pokal Cup
18. nov
Solrød Kunstbane VinterCup
4. - 6. jan 2019
Sportmaster cup 2019
4. - 6. jan 2019
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
Farum Boldklub Indendørs Cup 2019
4. - 6. jan 2019
HIF - Medaljestævne d.15-16 december
15. - 16. dec
Rema 1000 Stenlille Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Din Bilpartner Cup, 2019, pengestævne, Høng
11. - 13. jan 2019
Kværndrup Cup 2019
19. jan - 3. feb 2019
LOLLANDS BANK CUP 2018 - ØRSLEV GIF
16. - 18. nov
Morud Intersport Cup 2018
1. - 2. dec
Indestævne DBU Jylland Region 3
10. - 11. nov
Champions League for Kids-UDENDØRS
27. okt 2018 - 31. mar 2019
Bramdrupdam Cup 2018
10. - 17. nov
Jutlander Bank Cup 2018
2. - 11. nov
Champions League Indoor Kunst Cup
10. - 11. nov
Winter League 2018/2019
3. nov 2018 - 31. mar 2019
Futsalstævne for U10-U12 i Herfølge
11. nov
Vibe´s Malerfirma Cup - Pengestævne
16. - 18. nov
DARK SKY CUP - MØN
10. nov
HIF stævne
3. - 4. nov
Følg Staevner.dk på Twitter