Deltagere til Dalum IF Nordea Cup

I samarbejde med Nordea inviterer Dalum IFs årgang 2010 til stævne for alle U8-spillere. Niveaudeling i hhv. A, B og C/D-rækker. Efter indledende runde er der slutspil, så alle hold får kampe mod andre hold på cirka samme niveau.

U8A  | A  | Mixede

15 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag den 18/3 kl. 12.00

Holdnavn Niv Logo Klub
B1913 Logo Boldklubbben 1913 Boldklubbben 1913
BM 1 A Logo Marienlyst Marienlyst
BM 2 Logo Marienlyst Marienlyst
Dalum IF 1 A Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF 2 A Logo Dalum IF Dalum IF
Hatting-Torsted A Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
KB A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Middelfart G&BK 1 A Logo Middelfart G & BK Middelfart G & BK
Middelfart G&BK 2 A Logo Middelfart G & BK Middelfart G & BK
Nif A Logo Næstved IF Næstved IF
Næsbjerg A Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
Næsby 1 A Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
OB 1 A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
Sanderum B 1 A Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Tved 1 A Logo Tved Boldklub Tved Boldklub

U8B  | B  | Mixede

16 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag den 18/3 kl. 08.30

Holdnavn Niv Logo Klub
BBB 1 B Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BM 3 Logo Marienlyst Marienlyst
BM 4 Logo Marienlyst Marienlyst
BM 5 B Logo Marienlyst Marienlyst
Dalum IF 3 B Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF 4 B Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF U7-1 Logo Dalum IF Dalum IF
Fraugde Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
KB 1 B Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub
Munkebo B Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
Nr. Lyndelse B Logo Nr. Lyndelse - Søby FC Nr. Lyndelse - Søby FC
Næsby 2 Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
SfB B Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber
TPI B7 B Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
TPI U8 1 B Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
Tved 2 B Logo Tved Boldklub Tved Boldklub

U8C/D  | CD  | Mixede

16 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag den 18/3 kl. 15.30

Holdnavn Niv Logo Klub
BBB 2 C Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Brenderup C Logo Brenderup IF Brenderup IF
Dalum IF 5 C Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF 6 C Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF U7-2 C Logo Dalum IF Dalum IF
Hatting-Torsted C Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Middelfart G&BK 3 C Logo Middelfart G & BK Middelfart G & BK
Munkebo 2 C Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
Næsby 3 Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Sanderum B 2 C Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
SfB C Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber
Strib IF C Logo Strib IF Strib IF
TPI C7 C Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
TPI Cr 7 C Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
TPI U8 2 C Logo Dalum IF Dalum IF
Tved 3 B Logo Tved Boldklub Tved Boldklub

Arrangør: Dalum IF
Sted: FKS Hallen
Adresse: Tranehøjen 5
Postnr: 5250
By: Odense SV
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<marts 2018>
mationtofr
2627281234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930311
2345678

Frist: 07-03-2018


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
JB CUP 2018
18. - 19. aug
Øens Hold Cup (U8-U12)
12. - 14. okt
Øens Hold Cup (U13-U17)
9. - 11. nov
Tøjeksperten Advent Cup
2. dec
Costa Brava Cup
14. - 19. okt
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Føtex Pokal Cup
1. - 2. sep
AutoPartner Cup 2018
8. sep
Nordjyske Bank Cup Brønderslev
11. - 12. aug
MINI SKAW CUP, SKAGEN 2018
19. aug
Herfølge Sommer Cup 2018
11. - 12. aug
Sydbank Opstart Cup 2018 Fredericia
18. - 19. aug
Orient Cup 2018
1. - 2. sep
Lunderskov MiniCup 2018
18. aug
Østjysk Sensommer Stævne
31. aug - 2. sep
McDonalds Paderup Cup 2018
18. aug
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Bergstraßen Pokal
8. - 9. jun 2019
Bayer Uerdingen Pokal
8. - 9. jun 2019
Rhein-Neckar Pokal
20. - 21. apr 2019
Hattem Trophy
31. maj - 1. jun 2019
Trofeo d'Italia
1. - 2. jun 2019
Copa Jordi
19. - 21. apr 2019
Prague Strahov Cup
8. - 9. jun 2019
Hasselt Cup
20. - 21. apr 2019
North Sea Trophy
8. - 9. jun 2019
3F Bold Østjylland 2018
18. aug
Sommerferie træningsturnering
29. jul
BK Friheden KræmmerCup 2018
4. - 5. aug
Poulstrup Festuge Cup 2018
25. aug
ØB Sommerstævne 2018 - Ungdom
5. aug
3F Bold Trekantområdet 2018
25. aug
B.93 UnikBolig Cup 2018
11. - 12. aug
Pandekage Cup
26. aug
Herfølge Sommer Cup 2018
11. - 12. aug
B67 Sommerstævne 2018
11. aug
Følg Staevner.dk på Twitter