Deltagere til Dalum IF Nordea Cup

I samarbejde med Nordea inviterer Dalum IFs årgang 2010 til stævne for alle U8-spillere. Niveaudeling i hhv. A, B og C/D-rækker. Efter indledende runde er der slutspil, så alle hold får kampe mod andre hold på cirka samme niveau.

U8A  | A  | Mixede

15 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag den 18/3 kl. 12.00

Holdnavn Niv Logo Klub
B1913 Logo Boldklubbben 1913 Boldklubbben 1913
BM 1 A Logo Marienlyst Marienlyst
BM 2 Logo Marienlyst Marienlyst
Dalum IF 1 A Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF 2 A Logo Dalum IF Dalum IF
Hatting-Torsted A Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
KB A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Middelfart G&BK 1 A Logo Middelfart G & BK Middelfart G & BK
Middelfart G&BK 2 A Logo Middelfart G & BK Middelfart G & BK
Nif A Logo Næstved IF Næstved IF
Næsbjerg A Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
Næsby 1 A Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
OB 1 A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
Sanderum B 1 A Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Tved 1 A Logo Tved Boldklub Tved Boldklub

U8B  | B  | Mixede

16 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag den 18/3 kl. 08.30

Holdnavn Niv Logo Klub
BBB 1 B Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BM 3 Logo Marienlyst Marienlyst
BM 4 Logo Marienlyst Marienlyst
BM 5 B Logo Marienlyst Marienlyst
Dalum IF 3 B Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF 4 B Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF U7-1 Logo Dalum IF Dalum IF
Fraugde Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
KB 1 B Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub
Munkebo B Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
Nr. Lyndelse B Logo Nr. Lyndelse - Søby FC Nr. Lyndelse - Søby FC
Næsby 2 Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
SfB B Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber
TPI B7 B Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
TPI U8 1 B Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
Tved 2 B Logo Tved Boldklub Tved Boldklub

U8C/D  | CD  | Mixede

16 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag den 18/3 kl. 15.30

Holdnavn Niv Logo Klub
BBB 2 C Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Brenderup C Logo Brenderup IF Brenderup IF
Dalum IF 5 C Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF 6 C Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF U7-2 C Logo Dalum IF Dalum IF
Hatting-Torsted C Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Middelfart G&BK 3 C Logo Middelfart G & BK Middelfart G & BK
Munkebo 2 C Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
Næsby 3 Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Sanderum B 2 C Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
SfB C Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber
Strib IF C Logo Strib IF Strib IF
TPI C7 C Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
TPI Cr 7 C Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
TPI U8 2 C Logo Dalum IF Dalum IF
Tved 3 B Logo Tved Boldklub Tved Boldklub

Arrangør: Dalum IF
Sted: FKS Hallen
Adresse: Tranehøjen 5
Postnr: 5250
By: Odense SV
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<marts 2018>
mationtofr
2627281234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930311
2345678

Frist: 07-03-2018


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
BIF CUP 2018 B/C stævne
17. - 18. nov
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Orient Cup 2018 indendørs
17. - 18. nov
Bramdrupdam Cup 2018
10. - 17. nov
Fedets Cup 2018, VRI indestævne
17. - 18. nov
Vinter Champions League 2018/2019 (U9-U11 drenge)
1. nov 2018 - 1. mar 2019
Afsluttende Stævne U7-U10 i ØBG
29. sep
INDOOR LiGA CUP NOV 18
17. - 18. nov
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
Louis Nielsen Fodboldfestival 2018
13. okt
Girls Indoor Cup 2019
15. - 17. mar 2019
BIF CUP 2018 B/C stævne
17. - 18. nov
DARK SKY CUP - MØN
10. nov
SDIF Cup 2018
9. - 11. nov
Sanderum Cup 1.-2- december 2018
1. - 2. dec
Sanderum Pige Cup 2. december 2018
2. dec
Regstrup Ny Auto Cup
1. - 2. dec
AB Tårnby VinterCup - årgang 2007 - A og B niveau
25. nov 2018 - 31. mar 2019
Roskilde Pige Cup
2. - 3. mar 2019
Thisted Indoor Senior
3. feb 2019
Søren Søgaard A/S Nytårs Cup 2019
5. jan 2019
DALBY-STÆVNET 2018
23. - 25. nov
Afsluttende Stævne U7-U10 i ØBG
29. sep
DGI 3- og 5-mands Statuettestævner
14. okt
VB Efterårs Cup
13. - 14. okt
3mands på oppustelige bane
6. okt
8-mands Winter League på kunstgræs for U10-U13
4. nov 2018 - 17. mar 2019
Vinter Champions League 2018/2019 (U9-U11 drenge)
1. nov 2018 - 1. mar 2019
Louis Nielsen Fodboldfestival 2018
13. okt
Champions League Indoor Kunst Cup
27. - 28. okt
Kunstgræsturnering 2018/2019
3. nov 2018 - 3. mar 2019
Øens Hold Cup (U13-U17)
16. - 18. nov
Følg Staevner.dk på Twitter