Deltagere til VBI Cup

Vojens BI inviterer igen i år til et sjovt børnestævne med præmier til alle. Hvert hold er garanteret mindst 4 kampe. Der er medaljer til alle spillere i alle årgange.

U10 (5-mands) A-B-C  | Herrer/Drenge

15 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Broager UI 1 B Logo Broager UI Broager UI
Broager UI 2 C Logo Broager UI Broager UI
Felsted IF C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Felsted IF
Harte 1 B Logo Harte G&IF Harte G&IF
Harte 2 C Logo Harte G&IF Harte G&IF
Jerne if B Logo Jerne if Jerne if
KB B Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub
KB 2 B Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub
Starup U10 C Logo Starup UIF Starup UIF
SUB C Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
Vejle boldklub B1 B Logo Vejle boldklub Vejle boldklub
vejle Boldklub B2 B Logo Vejle boldklub Vejle boldklub
Vejle Boldklub C1 C Logo Vejle boldklub Vejle boldklub
Vojens 1 A Logo Vojens B&IK Vojens B&IK
Vojens 2 C Logo Vojens B&IK Vojens B&IK

U11 (5-mands)  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Hammelev C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Ribe BK (U10 piger) C Logo Ribe Boldklub Ribe Boldklub
Vojens BI B Logo Vojens B&IK Vojens B&IK

U11 (8-mands)  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub

U6 (3-mands)  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Bjert piger B Logo Bjert IF Bjert IF
Hammelev C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
HFK 1 Logo Haderslev Fodboldklub Haderslev Fodboldklub
HFK 2 Logo Haderslev Fodboldklub Haderslev Fodboldklub
Starup 1 C Logo Starup UIF Starup UIF
starup 2 Logo Starup UIF Starup UIF
Starup 3 C Logo Starup UIF Starup UIF
Vojens BI C Logo Vojens B&IK Vojens B&IK
Ødis IF C Ødis IF Logo ukendt af Staevner.dk Ødis IF

U7 (3-mands)  | Mixede

19 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
AMUI B Logo Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening
AMUI 2 B Logo Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening
Bjert 1 B Logo Bjert IF Bjert IF
Bjert 2 B Logo Bjert IF Bjert IF
Hammelev SUF 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hammelev HSUF
Hammelev SUF 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hammelev HSUF
HFK 1 B Logo Haderslev Fodboldklub Haderslev Fodboldklub
HFK 2 Logo Haderslev Fodboldklub Haderslev Fodboldklub
HFK 3 Logo Haderslev Fodboldklub Haderslev Fodboldklub
HFK 4 Logo Haderslev Fodboldklub Haderslev Fodboldklub
HFK 5 Logo Haderslev Fodboldklub Haderslev Fodboldklub
Rødekro 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Rødekro 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Starup 1 A Logo Starup UIF Starup UIF
Starup 2 B Logo Starup UIF Starup UIF
VBI Piger 1 Logo Vojens B&IK Vojens B&IK
VBI Piger 2 Logo Vojens B&IK Vojens B&IK
Vojens BI 1 C Logo Vojens B&IK Vojens B&IK
Vojens BI 2 Logo Vojens B&IK Vojens B&IK

U8 (5-mands) A-B-C  | Herrer/Drenge

17 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Askov malt C Logo Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening
Dybbøl UI A Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
HFK 1 A Logo Haderslev Fodboldklub Haderslev Fodboldklub
HFK 2 B Logo Haderslev Fodboldklub Haderslev Fodboldklub
HSUF U8 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hammelev SUF
Janderup Billum C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
KB 1 B Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub
KB 2 B Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub
Ribe BK 1 A Logo Ribe Boldklub Ribe Boldklub
Ribe BK 2 B Logo Ribe Boldklub Ribe Boldklub
Rødekro 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Starup 1 A Logo Starup UIF Starup UIF
Starup 2 B Logo Starup UIF Starup UIF
Starup 3 C Logo Starup UIF Starup UIF
VBI 1 C Logo Vojens B&IK Vojens B&IK
VBI 2 B Logo Vojens B&IK Vojens B&IK
Ødis IF C Ødis IF Logo ukendt af Staevner.dk Ødis IF

U9 (5-mands) A-B-C  | Herrer/Drenge

14 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Ebberup B Logo Ebberup IF Ebberup IF
EFB 1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet EFB
EFB 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet EFB
HFK A Logo Haderslev Fodboldklub Haderslev Fodboldklub
Jels IF C Logo Jels IF Jels IF
Kolding IF B Logo Kolding IF Kolding IF
Starup UIF B Logo Starup UIF Starup UIF
SUB 1 B Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
SUB 2 B Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
Vamdrup IF B Logo Vamdrup IF Vamdrup IF
Vinding A A Logo Vinding Sportsforening Vinding Sportsforening
Vinding B B Logo Vinding Sportsforening Vinding Sportsforening
Vojens 1 B Logo Vojens B&IK Vojens B&IK
Vojens 2 B Logo Vojens B&IK Vojens B&IK

Arrangør: Vojens B&IK
Sted: Vojens bold og idrætsklub
Adresse: Overgårdsvej 5
Postnr: 6500
By: Vojens
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<maj 2018>
mationtofr
30123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123
45678910

Frist: 15-05-2018


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
BIF CUP 3-Bold
23. - 24. feb 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Sportmaster cup 2019
4. - 6. jan 2019
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Hørning IF julecup
27. - 30. dec
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Greve Goal Show 2019
9. - 10. feb 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Fynske Bank Cup 2019
18. - 20. jan 2019
Akademiet Fulton Futsal Stævne 2019
12. - 13. jan 2019
SORØ BRYGHUS CUP 2019
2. feb 2019
Team 10 Mini Cup
24. feb 2019
B1913 CUP
2. - 3. feb 2019
KB Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Vesti-Olsen& Hansen Cup
15. - 17. feb 2019
Dansk Revisions Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Team Rynkeby Storstrøm Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Outzourse - Timeout Cup 2019 i Dragør
8. - 9. jun 2019
SGIF Marts-stævne 2019
8. - 10. mar 2019
Bel Air Cup
29. - 30. dec
2. juledag i Mønshallerne 2018
26. dec
Hørning IF julecup
27. - 30. dec
Dame julestævne - Bel Air Cup
30. dec
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
Gladsaxe/ CC Sportswear Cup
21. - 23. dec
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
Skærbæk Open 2018
25. - 29. dec
Boldklubben Frem Julecup
27. - 29. dec
Alhede-Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Følg Staevner.dk på Twitter