Deltagere til Avarta Cup 2018

Avarta Cup 2018 må du ikke gå glip af , der vil være plads til drenge fra U5-U12 samt U13 piger . Der vil være boder med salg af diverse samt Statuet til alle fra U5-U8

U10 A  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
A.G.F. Blå A Logo Aakanden GF Aakanden GF

U10 B  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Avarta U10 B1 B Logo Boldklubben Avarta Boldklubben Avarta
Fremad Amager B Logo Boldklubben Fremad Amager Boldklubben Fremad Amager
GFA B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet GFA
Karlslunde IF B Logo Karlslunde IF Karlslunde IF
Sengeløse B Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening

U10-C  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U11 A  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Avarta 1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Avarta
B1903 A Logo B1903 B1903
GVI A Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening Gentofte-Vangede Idrætsforening
Melby-Liseleje IF A Logo Melby-Liseleje IF Melby-Liseleje IF
Store Merløse Fodbold A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Store merløse

U11 B  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Avarta 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Avarta
Fremad Amager B Logo Boldklubben Fremad Amager Boldklubben Fremad Amager
Greve 2 B Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
GVI B Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening Gentofte-Vangede Idrætsforening
KBK Hillerød B Logo KBK Hillerød KBK Hillerød
Melby-Liseleje IF B Logo Melby-Liseleje IF Melby-Liseleje IF
Taastrup FC 1 B Logo Taastrup FC Taastrup FC
Valøse B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Vanløse boldklub
Ølstykke FC B Logo Ølstykke FC Ølstykke FC

U11 C  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
KB B2 Blå C Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB B2 Hvid C Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Melby-Liseleje IF C Logo Melby-Liseleje IF Melby-Liseleje IF
Taastrup FC 2 C Logo Taastrup FC Taastrup FC
Ølstykke FC C Logo Ølstykke FC Ølstykke FC

U12 A  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Karlslunde IF A Logo Karlslunde IF Karlslunde IF
Skovserne A Logo Skovshoved IF Skovshoved IF
Ølstykke FC 2 A Logo Ølstykke FC Ølstykke FC

U12 B  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Avarta 1 B Logo Boldklubben Avarta Boldklubben Avarta
Brede if B Logo Brede IF Brede IF
Brøndbyernes IF B Logo Brøndby IF Brøndby IF
HIK B Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub

U12 C  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Avarta 2 C Logo Boldklubben Avarta Boldklubben Avarta

U12 D  | D  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Avarta 3 Logo Boldklubben Avarta Boldklubben Avarta

U13 Piger B  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Avarta B Logo Boldklubben Avarta Boldklubben Avarta

U13 Piger C  | C  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub

U5  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U6  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
AB Tårnby 2 A Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
AB Tårnby 3 B Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
Avarta Logo Boldklubben Avarta Boldklubben Avarta
Avarta Logo Boldklubben Avarta Boldklubben Avarta
B.93 2012 PMC Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
Hekla A Logo boldklubben Hekla boldklubben Hekla
KBQ1 - Blå (2) B Logo Kjøbenhavns boldklub Kjøbenhavns boldklub
KBQ1 - Hvid (1) A Logo Kjøbenhavns boldklub Kjøbenhavns boldklub

U7  | Herrer/Drenge

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Avarta U7-1 Logo Boldklubben Avarta Boldklubben Avarta
Avarta U7-2 Logo Boldklubben Avarta Boldklubben Avarta
Avarta U7-3 B Logo Boldklubben Avarta Boldklubben Avarta
B 1908 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet B1908
B.93 PMC Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
Golazo Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
HIC C Logo Herstedøster IC Herstedøster IC
HIF1 Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
HIF2 Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
LSF C Logo Ledøje-Smørum Fodbold Ledøje-Smørum Fodbold
LSF 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet LSF
Vestia 1 B Logo Boldklubben Vestia Boldklubben Vestia

U8 A  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub

U8 B  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Allerød FK Blå B Logo Allerød Fodbold Klub Allerød Fodbold Klub
Avarta 1 B Logo Boldklubben Avarta Boldklubben Avarta

U8 C  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Allerød FK Hvid C Logo Allerød Fodbold Klub Allerød Fodbold Klub
Avarta 2 C Logo Boldklubben Avarta Boldklubben Avarta
FB 10-Hvid C Logo Frederiksberg Boldklub Frederiksberg Boldklub
FB rød 10 C Logo Frederiksberg Boldklub Frederiksberg Boldklub

U9 A  | A  | Herrer/Drenge

14 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
B Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
B.93 A Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
B1903 1 A Logo B1903 B1903
Brøndby Blå A Logo Brøndby IF Brøndby IF
Brønshøj BK Logo Brønshøj Boldklub Brønshøj Boldklub
Greve Hvid A Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Hekla A Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
Hellas 1 A Logo Boldklubben Hellas Boldklubben Hellas
HG 1 A Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
Holbæk B&I - A1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Holbæk B&I
KB Mads/Simon A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB1 A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB2 A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Vestia 1 A Logo Boldklubben Vestia Boldklubben Vestia

U9 B  | B  | Herrer/Drenge

14 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
B1903 2 B Logo B1903 B1903
B1903 3 B Logo B1903 B1903
Brøndbu Gul B Logo Brøndby IF Brøndby IF
Brønshøj BK Logo Brønshøj Boldklub Brønshøj Boldklub
Dragør B Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
FC Nakskov 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet NB/Velo
Hellas 2 B Logo Boldklubben Hellas Boldklubben Hellas
HG 2 B Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
HG 3 B Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
HI 1 B Logo Herlev IF Herlev IF
JB B Logo Jægersborg Boldklub Jægersborg Boldklub
KB 10 Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Skjold Laust B Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
Skjold Laust B Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold

U9 C  | C  | Herrer/Drenge

15 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Avarta - Hold C C Logo Boldklubben Avarta Boldklubben Avarta
Avarta U10 C1 C Logo Boldklubben Avarta Boldklubben Avarta
B1903 4 C Logo B1903 B1903
BFC Lundegården C Logo Ballerup FC Lundegården Ballerup FC Lundegården
Brøndby IF C Logo Brøndby IF Brøndby IF
Brønshøj BK Logo Brønshøj Boldklub Brønshøj Boldklub
FC Nakskov C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet NB/Velo
GreveHvid C Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Hellas C Logo Boldklubben Hellas Boldklubben Hellas
HG 4 C Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
HI 3 C Logo Herlev IF Herlev IF
Holbæk B&I - C1 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Holbæk B&I
jb 1 Logo Jægersborg Boldklub Jægersborg Boldklub
Skjold hvid C Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
Veksø IF C Logo Veksø IF Veksø IF

Arrangør: Boldklubben Avarta
Sted: Avarta Espelunden
Adresse: Korsdalsvej 100
Postnr: 2610
By: Rødovre
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<juni 2018>
mationtofr
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
2526272829301
2345678

Frist: 13-06-2018


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
BIF CUP 3-Bold
23. - 24. feb 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Sportmaster cup 2019
4. - 6. jan 2019
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Hørning IF julecup
27. - 30. dec
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Greve Goal Show 2019
9. - 10. feb 2019
Fynske Bank Cup 2019
18. - 20. jan 2019
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
KB Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Vesti-Olsen& Hansen Cup
15. - 17. feb 2019
Dansk Revisions Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Team Rynkeby Storstrøm Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Outzourse - Timeout Cup 2019 i Dragør
8. - 9. jun 2019
SGIF Marts-stævne 2019
8. - 10. mar 2019
Kongerslev Auto Cup 2019
25. - 27. jan 2019
Champions League Indoor Kunst Cup
16. - 17. mar 2019
Champions League Indoor Kunst Cup
2. - 3. mar 2019
Champions League Indoor Kunst Cup
16. - 17. feb 2019
2. juledag i Mønshallerne 2018
26. dec
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
Skærbæk Open 2018
25. - 29. dec
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
Hørning IF julecup
27. - 30. dec
Dame julestævne - Bel Air Cup
30. dec
Gladsaxe/ CC Sportswear Cup
21. - 23. dec
Bel Air Cup
29. - 30. dec
KIF Indoor Cup 2019
5. - 6. jan 2019
Alhede-Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Følg Staevner.dk på Twitter