Deltagere til U6 & U7 Champions Cup

Velkommen til et brag af en turnering! Champions Cup for U7 og U6 på Gentofte Sportsparks kunstgræsbaner!

U6 3v3  | Herrer/Drenge

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lør d. 7/4 - 12.30-16.00

Holdnavn Niv Logo Klub
Boldklubben Frem Logo Boldklubben FREM Boldklubben FREM
De seje C Logo B82 Virum B82 Virum
KB Q4 Blå C Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB Q4 Hvid C Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
LSF 1 A Logo Ledøje-Smørum Fodbold Ledøje-Smørum Fodbold
LSF 2 C Logo Ledøje-Smørum Fodbold Ledøje-Smørum Fodbold
LSF 3 B Logo Ledøje-Smørum Fodbold Ledøje-Smørum Fodbold
Vestia 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Vestia
Vestia 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Vestia
Vestia 3 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Vestia
Østerbro IF 1 Logo Østerbro IF Østerbro IF
Østerbro IF 2 Logo Østerbro IF Østerbro IF

U7 3v3 B/C  | BC  | Herrer/Drenge

16 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lør d. 7/4 - 12.30-16.00

Holdnavn Niv Logo Klub
B.93 Giallorossi B Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
B93 Theis 2 B Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
BSF 1 B Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF 2 C Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold Ballerup-Skovlunde Fodbold
Dragør 2 C Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
GFA 3 B Logo Gentofte Fodbold Akademi Gentofte Fodbold Akademi
Hekla Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
HIF 2 B Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
HIF1 B Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
Ishøj IF 2 B Logo ISHØJ IF ISHØJ IF
JB Tigers C Logo Jægersborg Boldklub Jægersborg Boldklub
KB Barcelona B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet KB
Skovshoved IF 2 C Logo Skovshoved IF Skovshoved IF
VSB 2 Logo Virum-Sorgenfri Boldklub Virum-Sorgenfri Boldklub
Østerbro IF 3 B Logo Østerbro IF Østerbro IF
Østerbro IF 4 B Logo Østerbro IF Østerbro IF

U7 5v5 A/B  | AB  | Herrer/Drenge

24 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lør d. 7/4 - 12.30-16.00

Holdnavn Niv Logo Klub
B93 Theis 1 A Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
Boldklubben Frem A Logo Boldklubben FREM Boldklubben FREM
Brøndby IF Logo Brøndby IF Brøndby IF
BSF A Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold Ballerup-Skovlunde Fodbold
Dragør 1 A Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
Farum BK A Logo Farum Boldklub Farum Boldklub
GFA 1 A Logo Gentofte Fodbold Akademi Gentofte Fodbold Akademi
GFA 2 A Logo Gentofte Fodbold Akademi Gentofte Fodbold Akademi
Golazo A Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
Ishøj IF 1 A Logo ISHØJ IF ISHØJ IF
Kastrup BK A Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
KB Ajax A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Orient 1 Logo Orient GIF Orient GIF
Orient 2 Logo Orient GIF Orient GIF
Orient 3 Logo Orient GIF Orient GIF
RB 1906 A Logo Roskilde BK af 1906 Roskilde BK af 1906
Ringsted A Logo Ringsted IF Ringsted IF
Rosenhøj BK A Logo Rosenhøj BK Rosenhøj BK
Skovshoved IF 1 A Logo Skovshoved IF Skovshoved IF
Sultne løver B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Tune IF B Logo Tune IF Tune IF
VSB 1 Logo Virum-Sorgenfri Boldklub Virum-Sorgenfri Boldklub
Østerbro IF 1 A Logo Østerbro IF Østerbro IF
Østerbro IF 2 A Logo Østerbro IF Østerbro IF


Sted: Gentofte Sportspark
Adresse: Ved Stadion 20, 2820 Gentofte
Postnr: 2820
By: Gentofte
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<april 2018>
mationtofr
2627282930311
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30123456

Frist: 25-03-2018


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
Marienlyst Cup 2018
14. - 16. dec
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Futsalstævne i Guldagerhallen
28. - 29. dec
HELLESTED CUP
12. jan 2019
Sportigan Kolind Cup
8. - 17. feb 2019
BMK CUP - DJS
25. jan - 3. feb 2019
Himmerland Forsikring Cup - Løgstør
25. jan - 3. feb 2019
KIF Indoor Cup 2019
5. - 6. jan 2019
Kattegat Cup 2019 i Grenaa
25. - 28. jul 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
Markon Craft Cup i VRI 2019
15. jun 2019
Super Brugsen Cup 2019
1. - 3. mar 2019
BSF Super Brugsen/ OK JULECUP 2018
2. dec
Morud Intersport Cup 2018
1. - 2. dec
Indestævne DBU Jylland Region 3
8. - 9. dec
AaB Julestævne 2018
9. - 15. dec
Danske Bank Cup
30. nov - 2. dec
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Universal Transport/ Palles Bageri Cup 2018
24. - 25. nov
Sport 24 Cup 2018
24. nov - 2. dec
Macron Champions Cup 2019
1. dec
Fraugde Cup
1. - 2. dec
Følg Staevner.dk på Twitter