Deltagere til Nordjyske Bank Cup Brønderslev

Nordjyske Bank Cup Brønderslev Opstartsstævne i weekenden d. 11.-12. august. Stævnet er for både piger og drenge fra U6-U13. Brug Cupen som optakt til den nye sæson på Brønderslev Idrætsforenings flotte anlæg.

U10 drenge A  | A  | Herrer/Drenge

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
BI A Logo Brønderslev Idrætsforening Brønderslev Idrætsforening
Chang 1 A Logo Aalborg Chang Aalborg Chang
Dronninglund IF 1 A Logo Dronninglund IF Dronninglund IF
HI 1 A Logo Hjørring Idrætsforening Hjørring Idrætsforening
Jetsmark A Logo Jetsmark IF Jetsmark IF
SHI 1 A Logo Skibsby-Højene IF Skibsby-Højene IF
skagen u 10 drenge A Logo Skagen IK Skagen IK
Skødstrup SF A A Logo Skødstrup Sportsforening Skødstrup Sportsforening
Aabybro IF 1 A Logo Aabybro IF Aabybro IF
Aalborg Freja 1 A Logo IF Aalborg Freja IF Aalborg Freja
Aalborg KFUM 1 A Logo Aalborg KFUM Fodbold Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM 2 A Logo Aalborg KFUM Fodbold Aalborg KFUM Fodbold

U10 drenge B/C  | BC  | Herrer/Drenge

20 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Bagterp 1 B Logo Bagterp IF Bagterp IF
Bagterp 2 B Logo Bagterp IF Bagterp IF
BI 2 B Logo Brønderslev Idrætsforening Brønderslev Idrætsforening
BI 3 C Logo Brønderslev Idrætsforening Brønderslev Idrætsforening
Chang 2 B Logo Aalborg Chang Aalborg Chang
Chang 3 C Logo Aalborg Chang Aalborg Chang
Dronninglund IF 2 B Logo Dronninglund IF Dronninglund IF
HI 2 C Logo Hjørring Idrætsforening Hjørring Idrætsforening
Hirtshals B Logo Hirtshals Boldklub Hirtshals Boldklub
Hobro IK årgang 10 B Logo Hobro IK Hobro IK
Jetsmark C Logo Jetsmark IF Jetsmark IF
Lundergaard LIUF B Logo Lundergård  idræts- og ungdomsforening Lundergård idræts- og ungdomsforening
PVSPORT81 C Logo Poulstrup Vrejlev 81 Poulstrup Vrejlev 81
SHI 2 B Logo Skibsby-Højene IF Skibsby-Højene IF
SHI 3 B Logo Skibsby-Højene IF Skibsby-Højene IF
skagen u 10 drenge c C Logo Skagen IK Skagen IK
Aabybro IF 2 B Logo Aabybro IF Aabybro IF
Aalborg Freja 2 C Logo IF Aalborg Freja IF Aalborg Freja
Aalborg KFUM 3 B Logo Aalborg KFUM Fodbold Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM 4 B Logo Aalborg KFUM Fodbold Aalborg KFUM Fodbold

U10 piger A  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U10 piger B/C  | BC  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Brønderslev IF B Logo Brønderslev Idrætsforening Brønderslev Idrætsforening
Gug Boldklub C Logo Gug Boldklub Gug Boldklub
GVL Løkken B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet GVL Løkken

U11 drenge A  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Brønderslev IF 1 A Logo Brønderslev Idrætsforening Brønderslev Idrætsforening
BTI A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Bindslev Tversted IF
Gug A Logo Gug Boldklub Gug Boldklub
Hobro Ik A Logo Hobro IK Hobro IK
Nørresundby FB B Logo Nørresundby Boldklub Nørresundby Boldklub
SHI 1 A Logo Skibsby-Højene IF Skibsby-Højene IF
SIF 1 A Logo Støvring IF Fodbold Støvring IF Fodbold
Aalborg KFUM A Logo Aalborg KFUM Fodbold Aalborg KFUM Fodbold

U11 drenge B/C  | BC  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Brønderslev IF 2 C Logo Brønderslev Idrætsforening Brønderslev Idrætsforening
Gug C Logo Gug Boldklub Gug Boldklub
Hjørring IF B Logo Hjørring Idrætsforening Hjørring Idrætsforening
Hobro IK C Logo Hobro IK Hobro IK
JSI U11 C Logo Jerslev Sterup Idrætsforening Jerslev Sterup Idrætsforening
SHI 2 B Logo Skibsby-Højene IF Skibsby-Højene IF
U 11 drenge B B Logo Nibe Boldklub Nibe Boldklub
AaB B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet AaB
Aalborg KFUM 1 B Logo Aalborg KFUM Fodbold Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM 2 C Logo Aalborg KFUM Fodbold Aalborg KFUM Fodbold

U11 piger A  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Fortuna Hjørring U11 A Logo Fortuna Hjørring Fortuna Hjørring

U11 piger B/C  | BC  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Brønderslev IF B Logo Brønderslev Idrætsforening Brønderslev Idrætsforening
Jetsmark IF B Logo Jetsmark IF Jetsmark IF
Seje tøser B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet stenum
Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF Skibsby-Højene IF

U12 drenge A  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Brønderslev IF A Logo Brønderslev Idrætsforening Brønderslev Idrætsforening
Hjallerup A Logo Hjallerup Idrætsforening Hjallerup Idrætsforening
NFB 1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Nørresundby FB
Skagen IK A Logo Skagen IK Skagen IK
Støvring IF A Logo Støvring IF Fodbold Støvring IF Fodbold
Aabybro A Logo Aabybro IF Aabybro IF
Aalborg Chang A Logo Aalborg Chang Aalborg Chang
Aalborg KFUM A Logo Aalborg KFUM Fodbold Aalborg KFUM Fodbold

U12 drenge B/C  | BC  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Brønderslev IF 2 C Logo Brønderslev Idrætsforening Brønderslev Idrætsforening
BTI B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Bindslev Tversted IF
Dronninglund B Logo Dronninglund IF Dronninglund IF
IF Skjold Sæby B Logo IF Skjold Sæby IF Skjold Sæby
NFB 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Nørresundby FB
NFK/VFB 2 C Logo Nøvling Fodboldklub Nøvling Fodboldklub
PVSPORT81 C Logo Poulstrup Vrejlev 81 Poulstrup Vrejlev 81
St. Restrup B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet St. Restrup
Svenstrup/Godthåb SGIF B Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold Svenstrup/Godthåb Fodbold
AaB B Logo Aalborg Boldspilklub Aalborg Boldspilklub

U12 piger A  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U12 piger B/C  | BC  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Arden tøzerne B Logo IF Jarl Arden IF Jarl Arden
Asaa Boldklub B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Asaa Boldklub
Brønderslev IF 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Brønderslev IF
Brønderslev IF 2 B Logo Brønderslev Idrætsforening Brønderslev Idrætsforening
Aalborg KFUM B Logo Aalborg KFUM Fodbold Aalborg KFUM Fodbold

U13 drenge A  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Brønderslev IF 1 A Logo Brønderslev Idrætsforening Brønderslev Idrætsforening
Hjørring IF A Logo Hjørring Idrætsforening Hjørring Idrætsforening
Nibe Bk 1 Logo Nibe Boldklub Nibe Boldklub
Team Østvendsyssel A Logo Dronninglund IF Dronninglund IF

U13 drenge B/C  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Brønderslev IF 2 B Logo Brønderslev Idrætsforening Brønderslev Idrætsforening
Hirtshals Horne Logo Hirtshals Boldklub Hirtshals Boldklub
Nibe Bk 2 Logo Nibe Boldklub Nibe Boldklub
skagen u 13 drenge B Logo Skagen IK Skagen IK
Team Østvendsyssel Logo Dronninglund IF Dronninglund IF
Aars IK B Logo Hårslev Boldklub Hårslev Boldklub

U13 piger A  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Asaa Boldklub A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Asaa Boldklub
Brønderslev if A Logo Brønderslev Idrætsforening Brønderslev Idrætsforening
GVL Løkken/TSI Stenum A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet GVL Løkken / TSI Stenum
AaB A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet AaB

U13 piger B/C  | BC  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U6 mix  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
BI 3 (piger) Logo Brønderslev Idrætsforening Brønderslev Idrætsforening
BI 4 (piger) Logo Brønderslev Idrætsforening Brønderslev Idrætsforening
Brønderslev IF 1 A Logo Brønderslev Idrætsforening Brønderslev Idrætsforening
Brønderslev IF 2 A Logo Brønderslev Idrætsforening Brønderslev Idrætsforening
Krudtuglerne C Logo Dronninglund IF Dronninglund IF
Tornby IF Logo Tornby IF Tornby IF
AAIF 1 C Logo Aabybro IF Aabybro IF
AAIF 2 C Logo Aabybro IF Aabybro IF

U7 drenge  | Herrer/Drenge

26 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Bagterp B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Brønderslev IF 1 Logo Brønderslev Idrætsforening Brønderslev Idrætsforening
Brønderslev IF 2 Logo Brønderslev Idrætsforening Brønderslev Idrætsforening
Gug 1 C Logo Gug Boldklub Gug Boldklub
Gug 2 Logo Gug Boldklub Gug Boldklub
Gug 3 C Logo Gug Boldklub Gug Boldklub
Hirtshals B Logo Hirtshals Boldklub Hirtshals Boldklub
Hjallerup IF U7 - Hold X Logo Hjallerup Idrætsforening Hjallerup Idrætsforening
Hjallerup IF U7 - Hold Y Logo Hjallerup Idrætsforening Hjallerup Idrætsforening
Hobro IK A Logo Hobro IK Hobro IK
Jetsmark 1 Logo Jetsmark IF Jetsmark IF
Jetsmark 2 Logo Jetsmark IF Jetsmark IF
LIUF U7 -1 B Logo Lundergård  idræts- og ungdomsforening Lundergård idræts- og ungdomsforening
SIV Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet SIV
Vodskov IF Logo Vodskov IF Vodskov IF
Vrå Logo Vraa/Børglum IF Vraa/Børglum IF
AAIF 1 C Logo Aabybro IF Aabybro IF
AAIF 2 C Logo Aabybro IF Aabybro IF
AAIF 3 C Logo Aabybro IF Aabybro IF
AAIF 4 C Logo Aabybro IF Aabybro IF
Aalborg KFUM 1 Logo Aalborg KFUM Fodbold Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM 2 Logo Aalborg KFUM Fodbold Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM 3 Logo Aalborg KFUM Fodbold Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM 4 Logo Aalborg KFUM Fodbold Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM 5 Logo Aalborg KFUM Fodbold Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM 6 Logo Aalborg KFUM Fodbold Aalborg KFUM Fodbold

U7 piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U8 drenge  | Herrer/Drenge

20 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Bagterp A Logo Bagterp IF Bagterp IF
Bagterp B Logo Bagterp IF Bagterp IF
Bamsif C Logo Bjergby/Mygdal IF Bjergby/Mygdal IF
BI1 A Logo Brønderslev Idrætsforening Brønderslev Idrætsforening
BI2 B Logo Brønderslev Idrætsforening Brønderslev Idrætsforening
BI3 B Logo Brønderslev Idrætsforening Brønderslev Idrætsforening
GVL Løkken C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet GVL Løkken
Hjørring IF 1 A Logo Hjørring Idrætsforening Hjørring Idrætsforening
Hjørring IF 2 B Logo Hjørring Idrætsforening Hjørring Idrætsforening
Jetsmark A Logo Jetsmark IF Jetsmark IF
LIUF - Bent A Logo Lundergård  idræts- og ungdomsforening Lundergård idræts- og ungdomsforening
Sgif1 C Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold Svenstrup/Godthåb Fodbold
Sgif2 Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold Svenstrup/Godthåb Fodbold
SHI’erne C Logo Skibsby-Højene IF Skibsby-Højene IF
SHI’erne A Logo Skibsby-Højene IF Skibsby-Højene IF
SIV Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet SIV
Vodskov C Logo Vodskov IF Vodskov IF
Aalborg KFUM 1 A Logo Aalborg KFUM Fodbold Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM 2 A Logo Aalborg KFUM Fodbold Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM 3 C Logo Aalborg KFUM Fodbold Aalborg KFUM Fodbold

U8 piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U9 drenge A  | A  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Brønderslev IF 1 A Logo Brønderslev Idrætsforening Brønderslev Idrætsforening
Chang 3 A Logo Aalborg Chang Aalborg Chang
Frem Skørping A Logo IF Frem Skørping IF Frem Skørping
Hjørring IF 1 A Logo Hjørring Idrætsforening Hjørring Idrætsforening
Hobro IK A Logo Hobro IK Hobro IK
Jetsmark IF A Logo Jetsmark IF Jetsmark IF
KB 81 Aalborg A Logo KB 81 Aalborg KB 81 Aalborg
Lundergaard LIUF A Logo Lundergård  idræts- og ungdomsforening Lundergård idræts- og ungdomsforening
Shi A Logo Skibsby-Højene IF Skibsby-Højene IF
Støvring IF A Logo Støvring IF Fodbold Støvring IF Fodbold

U9 drenge B/C  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Brønderslev IF 2 B Logo Brønderslev Idrætsforening Brønderslev Idrætsforening
Chang 1 Logo Aalborg Chang Aalborg Chang
Chang 2 Logo Aalborg Chang Aalborg Chang
Hjørring IF 2 C Logo Hjørring Idrætsforening Hjørring Idrætsforening
Vodskov IF 1 C Logo Vodskov IF Vodskov IF
Vodskov IF 2 C Logo Vodskov IF Vodskov IF
Aalborg KFUM 1 B Logo Aalborg KFUM Fodbold Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM 2 B Logo Aalborg KFUM Fodbold Aalborg KFUM Fodbold

U9 piger A  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U9 piger B/C  | BC  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

Arrangør: Brønderslev Idrætsforening
Sted: Brønderslev Idrætsforening
Adresse: Gl. Agdrupvej 17-23
Postnr: 9700
By: Brønderslev
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<august 2018>
mationtofr
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112
3456789

Frist: 01-08-2018


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
Marienlyst Cup 2018
14. - 16. dec
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Kattegat Cup 2019 i Grenaa
25. - 28. jul 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
Markon Craft Cup i VRI 2019
15. jun 2019
Super Brugsen Cup 2019
1. - 3. mar 2019
Julefodboldstævne i Tingstedhallen
27. - 30. dec
Bel Air Cup
29. - 30. dec
B1938s Lagkagestævne
4. - 6. jan 2019
Fårvang Mini Cup
9. - 10. mar 2019
HIF stævne
23. feb 2019
HIF stævne
12. jan 2019
BSF Super Brugsen/ OK JULECUP 2018
2. dec
Morud Intersport Cup 2018
1. - 2. dec
3mands indefodbold U5-U7
1. dec
Champions League Indoor Kunst Cup
24. - 25. nov
DGI træningsstævne på kunstgræs - U7-U12 drenge
25. nov
Fjord Cup Klitten
30. nov - 2. dec
Garant Cup 2018
23. - 25. nov
Pigestævne U8-U13 -DGI træningsstævne på kunstgræs
25. nov
SB Cup Struer
1. - 2. dec
Danske Bank Cup
30. nov - 2. dec
Følg Staevner.dk på Twitter