Deltagere til Fremad Valby Cup

Vi er stolte af igen at kunne byde Jer alle velkommen til Fremad Valby Cup 2018, der løber af stablen d. 9 juni.

U10 Drenge  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Toksværd Olstrup Fodbold C Logo Toksværd Olstrup Fodbold Toksværd Olstrup Fodbold

U10 Drenge  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U10 Piger  | BC  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
FV U10 pigerne B Logo Fremad Valby Fremad Valby
Sengeløse u10C C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Sengeløse
Tårnby FF B Logo Tårnby Boldklub Tårnby Boldklub

U10 Piger  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Sengeløse U10A A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Sengeløse

U11 Drenge  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U11 Drenge  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U11 Piger  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U11 Piger  | BC  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U12 Drenge  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U12 Drenge  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U12 Drenge  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U12 Piger  | BC  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U12 Piger  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U13 Drenge  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: søndag

Holdnavn Niv Logo Klub

U13 Drenge  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U13 Piger  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U13 Piger  | BC  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U14 Drenge  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U14 Drenge  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U14 Piger  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: søndag

Holdnavn Niv Logo Klub

U14 Piger  | BC  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U15 Drenge  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: søndag

Holdnavn Niv Logo Klub

U15 Drenge  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U15 Piger  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U15 Piger  | BC  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U5 Drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U5 Mix  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U5 Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U6 Drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
FC Holte Legenderne B Logo FC Holte FC Holte
Hekla A Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla

U6 Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U7 Drenge  | Herrer/Drenge

17 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Akademisk Boldklub B Logo Akademisk Boldklub Akademisk Boldklub
B82 Lasse AllStar C Logo B82 Virum B82 Virum
B82 virum Logo B82 Virum B82 Virum
BK Fix Krokodillerne Logo Boldklubben Fix Boldklubben Fix
BK Fix Ørnene Logo Boldklubben Fix Boldklubben Fix
Fremad Valby 1 B Logo Fremad Valby Fremad Valby
Fremad Valby 2 C Logo Fremad Valby Fremad Valby
Greve Fodbold 1 B Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Greve Fodbold 2 B Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Greve Fodbold 3 B Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Kastrup 1 Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
Kastrup 2 Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
KB Ajax A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB Barcelona B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB Chelsea C Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Lundtoftebanditterne C Logo Lundtofte Boldklub Lundtofte Boldklub
Lundtofterødderne C Logo Lundtofte Boldklub Lundtofte Boldklub

U7 Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U8 Drenge  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Fremad Valby B Logo Fremad Valby Fremad Valby
Fremad Valby 2 B Logo Fremad Valby Fremad Valby

U8 Drenge  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Avarta1 B Logo Boldklubben Avarta Boldklubben Avarta
Avarta2 B Logo Boldklubben Avarta Boldklubben Avarta
Brøndbyernes IF 1-7 B Logo Brøndby IF Brøndby IF
Brøndbyernes IF 2-7 C Logo Brøndby IF Brøndby IF
Farum Boldklub U7 C Logo Farum Boldklub Farum Boldklub
Kastrup u7 B Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub

U8 Piger  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U8 Piger  | BC  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U9 Drenge  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
AB Tårnby Øst A Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
FC Holte 1 A Logo FC Holte FC Holte
Fremad Valby A A Logo Fremad Valby Fremad Valby
HG 1 A Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF

U9 Drenge  | BC  | Herrer/Drenge

11 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
FC Holte 2 B Logo FC Holte FC Holte
FC Holte 3 C Logo FC Holte FC Holte
Fremad Valby B B Logo Fremad Valby Fremad Valby
Fremad Valby C C Logo Fremad Valby Fremad Valby
Greve Blå Kometer Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Greve Blå Lyn Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Hellas 2 B Logo Boldklubben Hellas Boldklubben Hellas
HG 2 B Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
HG 3 C Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
KB U9 Barcelona B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet KB
KB u9 real madrid C Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub

U9 Piger  | BC  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
FV U9 pigerne B Logo Fremad Valby Fremad Valby
Sengeløse u9 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Sengeløse

U9 Piger  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

Arrangør: Fremad Valby
Sted: Valby Idrætspark
Adresse: Julius Andersensvej 8
Postnr: 2450
By: KBH SV
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<juni 2018>
mationtofr
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
2526272829301
2345678

Frist: 11-05-2018


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
BIF CUP 2018 B/C stævne
17. - 18. nov
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Orient Cup 2018 indendørs
17. - 18. nov
Bramdrupdam Cup 2018
10. - 17. nov
Fedets Cup 2018, VRI indestævne
17. - 18. nov
Vinter Champions League 2018/2019 (U9-U11 drenge)
1. nov 2018 - 1. mar 2019
Afsluttende Stævne U7-U10 i ØBG
29. sep
INDOOR LiGA CUP NOV 18
17. - 18. nov
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
Louis Nielsen Fodboldfestival 2018
13. okt
Girls Indoor Cup 2019
15. - 17. mar 2019
BIF CUP 2018 B/C stævne
17. - 18. nov
DARK SKY CUP - MØN
10. nov
SDIF Cup 2018
9. - 11. nov
Sanderum Cup 1.-2- december 2018
1. - 2. dec
Sanderum Pige Cup 2. december 2018
2. dec
Regstrup Ny Auto Cup
1. - 2. dec
AB Tårnby VinterCup - årgang 2007 - A og B niveau
25. nov 2018 - 31. mar 2019
Roskilde Pige Cup
2. - 3. mar 2019
Thisted Indoor Senior
3. feb 2019
Søren Søgaard A/S Nytårs Cup 2019
5. jan 2019
DALBY-STÆVNET 2018
23. - 25. nov
Afsluttende Stævne U7-U10 i ØBG
29. sep
DGI 3- og 5-mands Statuettestævner
14. okt
VB Efterårs Cup
13. - 14. okt
3mands på oppustelige bane
6. okt
8-mands Winter League på kunstgræs for U10-U13
4. nov 2018 - 17. mar 2019
Vinter Champions League 2018/2019 (U9-U11 drenge)
1. nov 2018 - 1. mar 2019
Louis Nielsen Fodboldfestival 2018
13. okt
Champions League Indoor Kunst Cup
27. - 28. okt
Kunstgræsturnering 2018/2019
3. nov 2018 - 3. mar 2019
Øens Hold Cup (U13-U17)
16. - 18. nov
Følg Staevner.dk på Twitter