Deltagere til Dall-Ferslev IF's Spar Nord Cup 2018

DFI Spar Nord Cup er et stævne for drengehold og pigehold til og med U10 (3- og 5-mands). Efter de indledende runder går alle hold videre i hhv. A, B og C finalepuljer. Der er pokal til vinderen i puljerne. Medaljer til alle spillere.

U10 drenge  | Herrer/Drenge

13 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
BMK 90 1 B Logo BMK 90 BMK 90
BMK 90 2 C Logo BMK 90 BMK 90
DFI C Logo Dall-Ferslev Idrætsforening Dall-Ferslev Idrætsforening
DFI 2 C Logo Dall-Ferslev Idrætsforening Dall-Ferslev Idrætsforening
If Jarl Arden 1 Logo IF Jarl Arden IF Jarl Arden
RKG Klarup 1 C Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening Romdrup-Klarup Gymnastikforening
RKG Klarup 2 B Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening Romdrup-Klarup Gymnastikforening
RKG Klarup 3 A Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening Romdrup-Klarup Gymnastikforening
SSK 1 A Logo Skalborg Sportsklub Skalborg Sportsklub
SSK 2 C Logo Skalborg Sportsklub Skalborg Sportsklub
TSV 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet TSV
TSV 2 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet TSV
VFN C Logo Vaarst Fjellerad BK Vaarst Fjellerad BK

U10 piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Hjallerup U10 piger B Logo Hjallerup Idrætsforening Hjallerup Idrætsforening
LKB Piger B Logo LKB-Gistrup LKB-Gistrup
Vester Hassing GF B Logo Vester Hassing GF Vester Hassing GF
Aalborg Freja 1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Aalborg Freja
Aalborg Freja 2 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Aalborg Freja

U6 drenge  | Herrer/Drenge

16 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
BIF/ØHIK C Logo Brovst IF Brovst IF
Drenge hold 2 C Logo I.K.Vest I.K.Vest
Helsted Fremad 1 Logo Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF
Helsted Fremad 2 Logo Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF
Jarl Arden U6 C Logo IF Jarl Arden IF Jarl Arden
Jetsmark C Logo Jetsmark IF Jetsmark IF
Jetsmark 2 C Logo Jetsmark IF Jetsmark IF
NFB - 1 Logo Nørresundby Boldklub Nørresundby Boldklub
NFB - 2 Logo Nørresundby Boldklub Nørresundby Boldklub
Støvring IF U6 Logo Støvring IF Fodbold Støvring IF Fodbold
TSV Vestbjerg C Logo Vestbjerg IF Vestbjerg IF
V.Hjermitslev Boldklub Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet SIV
AaB U5-U7 piger B Logo Aalborg Boldspilklub Aalborg Boldspilklub
AaB U6 B Logo Aalborg Boldspilklub Aalborg Boldspilklub
AaB U6 (2) B Logo Aalborg Boldspilklub Aalborg Boldspilklub
Aalborg Freja Piger Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Aalborg Freja

U7 drenge  | Herrer/Drenge

23 bekræftede tilmeldinger,  2 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
AGF Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Chang 1 - U7 Logo Aalborg Chang Aalborg Chang
Chang 2 - U7 Logo Aalborg Chang Aalborg Chang
DFI drenge C Logo Dall-Ferslev Idrætsforening Dall-Ferslev Idrætsforening
Frem Skørping 1 Logo IF Frem Skørping IF Frem Skørping
Hobro IK Logo Hobro ik Hobro ik
IF Jarl Arden 1 Logo IF Jarl Arden IF Jarl Arden
IF Jarl Arden 2 Logo IF Jarl Arden IF Jarl Arden
Ik Rosendal 1 C Logo IK Rosendal Fodbold IK Rosendal Fodbold
IK Rosendal 2 C Logo IK Rosendal Fodbold IK Rosendal Fodbold
Jetsmark 1 Logo Jetsmark IF Jetsmark IF
Jetsmark 2 Logo Jetsmark IF Jetsmark IF
NFB 1 B Logo Nørresundby Boldklub Nørresundby Boldklub
NFB 2 Logo Nørresundby Boldklub Nørresundby Boldklub
SIV 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet V Hjermitslev Boldklub
SIV 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet V Hjermitslev Boldklub
Skørping 2 Logo IF Frem Skørping IF Frem Skørping
SSB1 C Logo Storvorde Sejlflod Boldklub Storvorde Sejlflod Boldklub
SSB2 C Logo Storvorde Sejlflod Boldklub Storvorde Sejlflod Boldklub
Støvring IF 1 Logo Støvring IF Fodbold Støvring IF Fodbold
Støvring IF 2 Logo Støvring IF Fodbold Støvring IF Fodbold
TSV Sulsted B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Sulsted IF
AaB U7 C Logo Aalborg Boldspilklub Aalborg Boldspilklub

U8 drenge  | Herrer/Drenge

29 bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
AGF Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Arden IF U8 C Logo IF Jarl Arden IF Jarl Arden
Chang 4 Logo Aalborg Chang Aalborg Chang
DFI drenge C Logo Dall-Ferslev Idrætsforening Dall-Ferslev Idrætsforening
Drenge hold 1 C Logo I.K.Vest I.K.Vest
Drenge hold 3 C Logo I.K.Vest I.K.Vest
Farsø Ullits IK 1 A Logo Farsø-Ullits Idrætsklub Farsø-Ullits Idrætsklub
Farsø Ullits IK 2 C Logo Farsø-Ullits Idrætsklub Farsø-Ullits Idrætsklub
Gug 1 Logo Gug Boldklub Gug Boldklub
Gug 2 Logo Gug Boldklub Gug Boldklub
Gug 3 Logo Gug Boldklub Gug Boldklub
Hadsund C Logo Hadsund Boldklub Hadsund Boldklub
HI 1 Logo Hjørring Idrætsforening Hjørring Idrætsforening
HI 2 Logo Hjørring Idrætsforening Hjørring Idrætsforening
IK Rosendal B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Rosendal
LKB Gistrup C Logo LKB-Gistrup LKB-Gistrup
Skørping 1 Logo IF Frem Skørping IF Frem Skørping
Skørping 2 Logo IF Frem Skørping IF Frem Skørping
St. Restrup 1 C Logo St. Restrup IF St. Restrup IF
St. Restrup 2 C Logo St. Restrup IF St. Restrup IF
TSV Sulsted B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Sulsted IF
TSV Vestbjerg 1 B Logo Vestbjerg IF Vestbjerg IF
TSV Vestbjerg 2 C Logo Vestbjerg IF Vestbjerg IF
AaB B Logo Aalborg Boldspilklub Aalborg Boldspilklub
Aalborg Chang 1 A Logo Aalborg chang Aalborg chang
Aalborg Chang 2 B Logo Aalborg Chang Aalborg Chang
Aalborg Chang 3 C Logo Aalborg Chang Aalborg Chang
AALBORG FREJA 1 A Logo IF Aalborg Freja IF Aalborg Freja
AALBORG FREJA 2 B Logo IF Aalborg Freja IF Aalborg Freja

U8 piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
De seje piger C Logo Skalborg Sportsklub Skalborg Sportsklub
DFI piger C Logo Dall-Ferslev Idrætsforening Dall-Ferslev Idrætsforening
IF Frem Skørping C Logo IF Frem Skørping IF Frem Skørping
IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden IF Jarl Arden
IK Rosendal Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Rosendal
St. Restrup C Logo St. Restrup IF St. Restrup IF
Støvring tøser A Logo Støvring IF Fodbold Støvring IF Fodbold

U9 drenge  | Herrer/Drenge

16 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Chang 1 C Logo Aalborg Chang Aalborg Chang
FFI B Logo Frederikshavn FI Frederikshavn FI
HUG 1 C Logo Gandrup Sportsklub Gandrup Sportsklub
HUG 2 C Logo Gandrup Sportsklub Gandrup Sportsklub
IF Fremad Nørhalne C Logo IF Fremad Nørhalne IF Fremad Nørhalne
Jarl Arden A Logo IF Jarl Arden IF Jarl Arden
KB 81 C Logo KB 81 Aalborg KB 81 Aalborg
LIUF U9 B Logo Lundergård  idræts- og ungdomsforening Lundergård idræts- og ungdomsforening
NFB 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Nørresundby Forenede Boldklubber
NFB 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Nørresundby Forenede Boldklubber
PVSPORT81 C Logo Poulstrup Vrejlev 81 Poulstrup Vrejlev 81
Skalborg 1 A Logo Skalborg Sportsklub Skalborg Sportsklub
Skalborg 2 C Logo Skalborg Sportsklub Skalborg Sportsklub
Støvregn 2 C Logo Støvring IF Fodbold Støvring IF Fodbold
Støvring B Logo Støvring IF Fodbold Støvring IF Fodbold
Vester Hassing GF B Logo Vester Hassing GF Vester Hassing GF

U9 piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
HB U9 piger A Logo Hadsund Boldklub Hadsund Boldklub
Piger u9 5 mands C Logo I.K.Vest I.K.Vest
Støvring C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Støvring
Aalborg Freja Piger B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Aalborg Freja

Arrangør: Dall-Ferslev Idrætsforening
Sted: Dall-Ferslev Stadion
Adresse: Klokkevej 49
Postnr: 9230
By: Svenstrup J
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<april 2018>
mationtofr
2627282930311
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30123456

Frist: 09-04-2018


Stævneoversigt

Følg Staevner.dk på Twitter