Deltagere til Møgeltønder CUP 2018

Den 32. udgave af Møgeltønder CUP vil bygge på den samme skabelon som de foregående 31 stævner. Dog med den ændring at der i år til Møgeltnder CUP vil blive spillet 3-, 5- & 8-mands-fodbold i børnerækkerne og 7-mands-fodbold ved de voksne.

Damer  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag den 1/9-18

Holdnavn Niv Logo Klub
Fest aberne C BPI Logo ukendt af Staevner.dk BPI
Marskens Dream Team moms C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -

Herrer  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag den 1/9-18

Holdnavn Niv Logo Klub
Der mangler en dommer på bane 2 B Logo Ravsted Ungdoms- og Idrætsforening Ravsted Ungdoms- og Idrætsforening
Øster Højst UIF Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

Old Boys  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag den 1/9-18

Holdnavn Niv Logo Klub
Herreklubben Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
Odense Classic Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -

Old Girls  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag den 1/9-18

Holdnavn Niv Logo Klub

U10 - Drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag den 2/9-18

Holdnavn Niv Logo Klub
DGF Flensborg Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Møgeltønder C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Møgeltønder

U10 - Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag den 2/9-18

Holdnavn Niv Logo Klub

U11 - Drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag den 2/9-18

Holdnavn Niv Logo Klub
Broager UI B Logo Brøns Ungdoms- & Idrætsforening Brøns Ungdoms- & Idrætsforening
Tønder SF Logo Tønder SF Tønder SF
Øster Højst UIF Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

U11 - Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag d. 2/9-18

Holdnavn Niv Logo Klub
Bredebro IF Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Dybbøl piger B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Dybbøl

U12+U13 - Drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag den 2/9-18

Holdnavn Niv Logo Klub
BH1 C Logo Bredebro idrætsforening Bredebro idrætsforening
BH2 C Logo Højer Idrætsforening Højer Idrætsforening
Møgeltønder Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Møgeltønder uif

U12+U13 - Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag den 2/9-18

Holdnavn Niv Logo Klub
Møgeltønder 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Møgeltønder uif
Møgeltønder 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Møgeltønder uif
Møgeltønder 3 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet MUIF
Rødekro/Løjt B Logo Rødekro Idrætsforening Rødekro Idrætsforening
Team Vest B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

U14+U15 - Drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag den 2/9-18

Holdnavn Niv Logo Klub
Ensted IF Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Hold Lyn og Torden B Logo Løgum If Løgum If

U14+U15 - Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag den 2/9-18

Holdnavn Niv Logo Klub
De Blå B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

U17 - Drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag den 1/9-18

Holdnavn Niv Logo Klub

U17 - Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag den 1/9-18

Holdnavn Niv Logo Klub

U6 - Mix  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag den 2/9-18

Holdnavn Niv Logo Klub
BNS C Logo Fodboldklubben BNS Fodboldklubben BNS
MUIF 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Møgeltønder

U7 - Mix  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag den 2/9-18

Holdnavn Niv Logo Klub
Møgeltønder Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Møgeltønder uif

U8 - Drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag den 2/9-18

Holdnavn Niv Logo Klub
SUB Sønderborg Inter 1 Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
SUB Sønderborg Inter 2 Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
Visby if C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Visby if
Øster Højst UIF Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

U8 - Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag den 2/9-18

Holdnavn Niv Logo Klub

U9 - Drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag den 2/9-18

Holdnavn Niv Logo Klub
Møgeltønder UIF B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Møgeltønder UIF

U9 - Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag den 2/9-18

Holdnavn Niv Logo Klub

Veteraner  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag den 1/9-18

Holdnavn Niv Logo Klub
Lynge-Uggeløse IF 1 B Logo Lynge-Uggeløse IF Lynge-Uggeløse IF
Lynge-Uggeløse IF 2 Logo Lynge-Uggeløse IF Lynge-Uggeløse IF
Møgeltønder Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Møgeltønder uif


Sted: Møgeltønder Stadion
Adresse: Møllevej 9B
Postnr: 6270
By: Tønder
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<september 2018>
mationtofr
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
1234567

Frist: 05-08-2018


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Tøjeksperten Advent Cup
2. dec
JB CUP 2018
18. - 19. aug
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Øens Hold Cup (U8-U12)
12. - 14. okt
Øens Hold Cup (U13-U17)
9. - 11. nov
Costa Brava Cup
14. - 19. okt
Føtex Pokal Cup
1. - 2. sep
AutoPartner Cup 2018
8. sep
MINI SKAW CUP, SKAGEN 2018
19. aug
Herfølge Sommer Cup 2018
11. - 12. aug
Sydbank Opstart Cup 2018 Fredericia
18. - 19. aug
Nordjyske Bank Cup Brønderslev
11. - 12. aug
Orient Cup 2018
1. - 2. sep
Lunderskov MiniCup 2018
18. aug
Østjysk Sensommer Stævne
31. aug - 2. sep
Pandekage Cup
26. aug
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Bergstraßen Pokal
8. - 9. jun 2019
Bayer Uerdingen Pokal
8. - 9. jun 2019
Rhein-Neckar Pokal
20. - 21. apr 2019
Hattem Trophy
31. maj - 1. jun 2019
Trofeo d'Italia
1. - 2. jun 2019
Copa Jordi
19. - 21. apr 2019
Prague Strahov Cup
8. - 9. jun 2019
Hasselt Cup
20. - 21. apr 2019
North Sea Trophy
8. - 9. jun 2019
BK Friheden KræmmerCup 2018
4. - 5. aug
B67 Sommerstævne 2018
11. aug
Möllevallscupen 2018 - Skanör/Sverige
11. - 12. aug
3F Bold Østjylland 2018
18. aug
Sommerferie træningsturnering
29. jul
Poulstrup Festuge Cup 2018
25. aug
ØB Sommerstævne 2018 - Ungdom
5. aug
3F Bold Trekantområdet 2018
25. aug
B.93 UnikBolig Cup 2018
11. - 12. aug
Pandekage Cup
26. aug
Følg Staevner.dk på Twitter