Deltagere til ØB Sommerstævne 2018 - Ungdom

Østre Boldklub's Ungdoms sommerstævne i Odense, for U8-U10-U11. Sodavand og medaljer til alle deltagere, samt pokal til det vindende hold i hver række.

U10 - 2009  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag start kl. 13.00

Holdnavn Niv Logo Klub
B.67 Odense B Logo B.67 B.67
Ebberup B Logo Ebberup IF Ebberup IF
Hårslev/Særslev C Logo Hårslev Boldklub Hårslev Boldklub
OB 2 B Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OB 3 C Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OKS C Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
SFB B Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber
ØB B Logo Østre Boldklub Østre Boldklub

U11 - 2008  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag start kl. 10.00

Holdnavn Niv Logo Klub
B67 U11 B Logo B.67 B.67
Kfum C Logo KFUMs Fodboldklub Odense KFUMs Fodboldklub Odense
ØB B Logo Østre Boldklub Østre Boldklub
Aarup BK C Logo Aarup Boldklub Aarup Boldklub

U14 - 2005  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag start kl. 13.30

Holdnavn Niv Logo Klub
ØB B Logo Østre Boldklub Østre Boldklub

U6 - 2013  | BC  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag start kl. 10.00

Holdnavn Niv Logo Klub
ØB C Logo Østre Boldklub Østre Boldklub

U7 - 2012  | BC  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag start kl. 12.00

Holdnavn Niv Logo Klub
ØB C Logo Østre Boldklub Østre Boldklub

U8 - 2011  | BC  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag start kl. 10.00

Holdnavn Niv Logo Klub
Dalum Logo Dalum IF Dalum IF
Erritsø GIF C Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
Sanderum Boldklub Hold 1 Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Sanderum Boldklub Hold 2 Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
SFB1 B Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber
SFB2 C Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber
ØB C Logo Østre Boldklub Østre Boldklub
ØB 2 C Logo Østre Boldklub Østre Boldklub

Arrangør: Østre Boldklub
Sted: ØB's Anlæg
Adresse: Arkonavej 10B
Postnr: 5000
By: Odense C
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<august 2018>
mationtofr
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112
3456789

Frist: 29-07-2018


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
BIF CUP TØZER B/C stævne
2. feb 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Skals Cup 2018
17. - 25. nov
Orient Cup 2018 indendørs
17. - 18. nov
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
Marienlyst Cup 2018
14. - 16. dec
Julefodboldstævne i Tingstedhallen
27. - 30. dec
Bel Air Cup
29. - 30. dec
B1938s Lagkagestævne
4. - 6. jan 2019
Fårvang Mini Cup
9. - 10. mar 2019
HIF stævne
23. feb 2019
HIF stævne
12. jan 2019
NSU CUP 2018/2019
22. dec 2018 - 30. mar 2019
Julepodestævne
8. dec
VIF Julestævne 2018
8. dec
HIF - Medaljestævne d.9-10 februar
9. - 10. feb 2019
Spurtpræmie Stævne Super Brugsen Bullerup
24. - 25. nov
Fårvang Cup
16. - 25. nov
Vibe´s Malerfirma Cup - Pengestævne
16. - 18. nov
Orient Cup 2018 indendørs
17. - 18. nov
HORSENS JULE-INDOOR 2018
23. - 25. nov
Skals Cup 2018
17. - 25. nov
Sport 24 Cup 2018
24. nov - 2. dec
Regstrup Ny Auto Cup
1. - 2. dec
Garant Cup 2018
23. - 25. nov
DGI træningsstævne på kunstgræs - U7-U12 drenge
25. nov
Følg Staevner.dk på Twitter