Deltagere til Dalby Mølle Pokal 2018

Dalby GF ved Kolding byder igen i år velkommen til Dalby Mølle Pokal i forbindelse med vores lokale sommerfest.Lørdag den 2. juni og søndag den 3. juni 2018 Der spilles i rækkerne U5 - U12 for både drenge og piger.

U10 drenge  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Dalby GF 1 B Logo Dalby Gymnastikforening Dalby Gymnastikforening
Dalby GF 2 C Logo Dalby Gymnastikforening Dalby Gymnastikforening
Dalby GF 3 C Logo Dalby Gymnastikforening Dalby Gymnastikforening
Harte B Logo Harte G&IF Harte G&IF
KB B Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub
Lunderskov Boldklub 1 B Logo Lunderskov Boldklub Lunderskov Boldklub
Lunderskov Boldklub 2 B Logo Lunderskov Boldklub Lunderskov Boldklub
Vamdrup if B Logo Vamdrup if Vamdrup if
Vonsild FK 1 B Logo Vonsild Fodbold Klub Vonsild Fodbold Klub
Vonsild FK 2 B Logo Vonsild Fodbold Klub Vonsild Fodbold Klub

U10 piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Bjert IF B Logo Bjert IF Bjert IF
Dalby 1 A Logo Dalby Gymnastikforening Dalby Gymnastikforening
Dalby 2 B Logo Dalby Gymnastikforening Dalby Gymnastikforening
Dalby 3 Logo Dalby Gymnastikforening Dalby Gymnastikforening
Lunderskov Boldklub B Logo Lunderskov Boldklub Lunderskov Boldklub
Stensballe 1 B Logo Stensballe IK Stensballe IK
Stensballe 2 B Logo Stensballe IK Stensballe IK

U11 drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Bjert IF B Logo Bjert IF Bjert IF
Dalby GF 1 B Logo Dalby Gymnastikforening Dalby Gymnastikforening
seest1 C Logo seest boldklub seest boldklub
seest2 C Logo seest boldklub seest boldklub

U12 drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Dalby1 B Logo Dalby Gymnastikforening Dalby Gymnastikforening
Dalby2 B Logo Dalby Gymnastikforening Dalby Gymnastikforening

U12 piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Dalby GF 1 B Logo Dalby Gymnastikforening Dalby Gymnastikforening
Dalby GF 2 C Logo Dalby Gymnastikforening Dalby Gymnastikforening
Vonsild FK B Logo Vonsild Fodbold Klub Vonsild Fodbold Klub

U5-mix  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Dalby GF Blå Logo Dalby Gymnastikforening Dalby Gymnastikforening
Dalby GF Rød Logo Dalby Gymnastikforening Dalby Gymnastikforening
KB1 Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub
KB2 Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub

U6-mix  | Mixede

14 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Bjert piger B Logo Bjert IF Bjert IF
Bjert piger 2 B Logo Bjert IF Bjert IF
Dalby 1 Logo Dalby Gymnastikforening Dalby Gymnastikforening
Dalby 2 Logo Dalby Gymnastikforening Dalby Gymnastikforening
Dalby 3 Logo Dalby Gymnastikforening Dalby Gymnastikforening
Dalby GF U7 Piger 1 C Logo Dalby Gymnastikforening Dalby Gymnastikforening
Dalby GF U7 Piger 2 Logo Dalby Gymnastikforening Dalby Gymnastikforening
Dalby GF U7 Piger 3 Logo Dalby Gymnastikforening Dalby Gymnastikforening
Erritsø Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
Højen G&U C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Højen G&U
Seest 1 C Logo Seest Boldklub Seest Boldklub
Seest 2 C Logo Seest Boldklub Seest Boldklub
Vamdrup/1 C Logo Vamdrup if Vamdrup if
Vamdrup/2 Logo Vamdrup if Vamdrup if

U7-mix  | Mixede

25 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
BGIF 1 Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
BGIF 2 Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Bjert 1 B Logo Bjert IF Bjert IF
Bjert 2 B Logo Bjert IF Bjert IF
Dalby GF 1 Logo Dalby Gymnastikforening Dalby Gymnastikforening
Dalby GF 3 Logo Dalby Gymnastikforening Dalby Gymnastikforening
Dalby GF 4 Logo Dalby Gymnastikforening Dalby Gymnastikforening
Dalby GF. 2 Logo Dalby Gymnastikforening Dalby Gymnastikforening
Erritsø GIF 1 C Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
Gauerslund U7-1 B Logo Gauerslund IF Gauerslund IF
Gauerslund U7-2 B Logo Gauerslund IF Gauerslund IF
Harte 1 B Logo Harte G&IF Harte G&IF
Harte 2 C Logo Harte G&IF Harte G&IF
KB 1 B Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub
KB 2 B Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub
KB 3 B Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub
Lunderskov Boldklub 1 C Logo Lunderskov Boldklub Lunderskov Boldklub
Lunderskov Boldklub 2 C Logo Lunderskov Boldklub Lunderskov Boldklub
NBSIF1 C Logo Nr. Bjært Strandhuse IF Nr. Bjært Strandhuse IF
NBSIF2 C Logo Nr. Bjært Strandhuse IF Nr. Bjært Strandhuse IF
NBSIF3 C Logo Nr. Bjært Strandhuse IF Nr. Bjært Strandhuse IF
Seest C Logo Seest Boldklub Seest Boldklub
Seest 2 C Logo Seest Boldklub Seest Boldklub
Vonsild FK 1 Logo Vonsild Fodbold Klub Vonsild Fodbold Klub
Vonsild FK 2 Logo Vonsild Fodbold Klub Vonsild Fodbold Klub

U8 drenge  | Herrer/Drenge

15 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Bredballe IF A A Logo bredballe if bredballe if
Dalby GF A A Logo Dalby Gymnastikforening Dalby Gymnastikforening
Dalby GF B B Logo Dalby Gymnastikforening Dalby Gymnastikforening
EIS Thunder B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
FC Horsens A Logo FC Horsens FC Horsens
Heider SV A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Heider SV
KB 1 A Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub
KB 2 B Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub
Ribe BK B Logo Ribe Boldklub Ribe Boldklub
SGI B Logo Sædding-Guldager IF Sædding-Guldager IF
Taulov/Skærbæk A Logo Taulov/Skærbæk IF Taulov/Skærbæk IF
team Onyeka B Logo Brande if Brande if
Team Wikheim C Logo Brande If Brande If
Tornadoes A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ammitsbøl SG&I
TSV Heiligenstedten B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet TSV Heiligenstedten

U8 piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U9 drenge  | Herrer/Drenge

22 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Alminde/Viuf G&IF B Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
BGIF C Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Bjert IF B Logo Bjert IF Bjert IF
Bredballe IF 1 A Logo Bredballe IF Bredballe IF
Bredballe IF 2 B Logo Bredballe IF Bredballe IF
Bredballe IF 3 C Logo Bredballe IF Bredballe IF
Bredballe IF 4 C Logo Bredballe IF Bredballe IF
Dalby GF 2 C Logo Dalby Gymnastikforening Dalby Gymnastikforening
Dalby GF U9 1 B Logo Dalby Gymnastikforening Dalby Gymnastikforening
Dalby GF U9 3 B Logo Dalby Gymnastikforening Dalby Gymnastikforening
EIS Thunder B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Esbjerg International School
Grindsted GIF B Logo Grindsted GIF Grindsted GIF
Hasta La Victoria Siempre C Logo Gedved IF Gedved IF
Hasta La Victoria Siempre/MI C Logo Gedved IF Gedved IF
KB 1 A Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub
KB 2 B Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub
KB 3 C Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub
Kolding IF B Logo Kolding IF Kolding IF
Seest Boldklub C Logo Seest Boldklub Seest Boldklub
Vejle FC C Logo Vejle FC Vejle FC
Vonsild FK 1 B Logo Vonsild Fodbold Klub Vonsild Fodbold Klub
Vonsild FK 2 C Logo Vonsild Fodbold Klub Vonsild Fodbold Klub

U9 piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Dalby GF B Logo Dalby Gymnastikforening Dalby Gymnastikforening
Dalby Piger U8 1 C Logo Dalby Gymnastikforening Dalby Gymnastikforening
Dalby Piger U8 2 C Logo Dalby Gymnastikforening Dalby Gymnastikforening
HFK 1 C Logo Haderslev Fodboldklub Haderslev Fodboldklub
HFK 2 C Logo Haderslev Fodboldklub Haderslev Fodboldklub

Arrangør: Dalby Gymnastikforening
Sted: Dalby Stadion
Adresse: Dalbyvej 118
Postnr: 6000
By: Kolding
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<juni 2018>
mationtofr
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
2526272829301
2345678

Frist: 14-05-2018


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
BIF CUP 3-Bold
23. - 24. feb 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Sportmaster cup 2019
4. - 6. jan 2019
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Hørning IF julecup
27. - 30. dec
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Greve Goal Show 2019
9. - 10. feb 2019
Fynske Bank Cup 2019
18. - 20. jan 2019
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
KB Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Vesti-Olsen& Hansen Cup
15. - 17. feb 2019
Dansk Revisions Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Team Rynkeby Storstrøm Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Outzourse - Timeout Cup 2019 i Dragør
8. - 9. jun 2019
SGIF Marts-stævne 2019
8. - 10. mar 2019
Kongerslev Auto Cup 2019
25. - 27. jan 2019
Champions League Indoor Kunst Cup
16. - 17. mar 2019
Champions League Indoor Kunst Cup
2. - 3. mar 2019
Champions League Indoor Kunst Cup
16. - 17. feb 2019
NSU CUP 2018/2019
22. dec 2018 - 30. mar 2019
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
Julestævne 2018 - på Mors - ungdom piger og drenge
28. - 29. dec
Julestævne 2018 - på Mors - herre b og c
28. - 29. dec
Julestævne 2018 damesenior - på Mors
28. dec
ISS Open 2018 (Indendørsstævne)
15. dec
2. juledag i Mønshallerne 2018
26. dec
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
Hørning IF julecup
27. - 30. dec
Dame julestævne - Bel Air Cup
30. dec
Følg Staevner.dk på Twitter