Deltagere til VB Cup 2018

Vejle Boldklubs ungdomsafdeling inviterer for 7. gang til endagsstævne for både drenge og piger i rækkerne U-6 til U-12/13 lør. d. 23. juni og søn. den 24. juni 2018 i VB Parken. Præmier til alle.

Drenge U10 / 8 mands  | AB  | Herrer/Drenge

15 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
AIA Tranbjerg B Logo IF AIA Tranbjerg IF AIA Tranbjerg
Bjert IF B Logo Bjert IF Bjert IF
FC Horsens 1 B Logo FC Horsens FC Horsens
FC Horsens 2 A Logo FC Horsens FC Horsens
Gauerslund IF B Logo Gauerslund IF Gauerslund IF
Gauerslund IF 1 B Logo Gauerslund IF Gauerslund IF
IF Alliancen B Logo IF Alliancen IF Alliancen
IF Lyseng A Logo IF Lyseng IF Lyseng
Jelling FS B Logo Jelling Forenede Sportsklubber Jelling Forenede Sportsklubber
Løgstrup G&IF A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Løgstrup G&IF
NFS U10 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Nørremarken fs
Vamdrup if B Logo Vamdrup IF Vamdrup IF
VB 3 A Logo Vejle Boldklub Vejle Boldklub
Vejle Boldklub B1 B Logo vejle boldklub vejle boldklub
Vejle Boldklub B2 B Logo vejle boldklub vejle boldklub

Drenge U11 / 8 mands  | AB  | Herrer/Drenge

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Erritsø GIF A Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
Erritsø GIF B Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
Hedensted IF A Logo Hedensted IF Hedensted IF
HEI 1 A Logo Hjortshøj Egaa IF Hjortshøj Egaa IF
HEI 2 B Logo Hjortshøj Egaa IF Hjortshøj Egaa IF
HOG 1 A Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG 2 B Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
NBSIF A Logo Nr. Bjært Strandhuse IF Nr. Bjært Strandhuse IF
Sole IF A Logo Sole IF Sole IF
Sorring/Voel B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Sorring/Voel
Spangsbjerg IF A Logo Spangsbjerg IF Spangsbjerg IF
Vinding SF A Logo Vinding Sportsforening Vinding Sportsforening

Drenge U12 / 8 mands  | AB  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Dybbøl IU B Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
FC Horsens B Logo FC Horsens FC Horsens
FC Kolding Nord 2 B Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Hundested Idrætsklub B Logo Hundested Idrætsklub Hundested Idrætsklub
Skibet B Logo Skibet IF Skibet IF

Drenge U6 / 3 mands  | AB  | Herrer/Drenge

15 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Brande if C Logo Brande IF Brande IF
Brande if 1 C Logo Brande IF Brande IF
Bredballe IF 1 B Logo Bredballe IF Bredballe IF
Bredballe IF 2 B Logo Bredballe IF Bredballe IF
Bredballe IF 3 B Logo Bredballe IF Bredballe IF
DIF Logo Daugård Idrætsforening Daugård Idrætsforening
Erritsø 1 Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
Erritsø 2 Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
Erritsø 3 Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
FC Horsens Logo FC Horsens FC Horsens
OB 1 A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OB 2 B Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
Seest B Logo Seest Boldklub Seest Boldklub
Sik1 Logo Stensballe IK Stensballe IK
Sik2 Logo Stensballe IK Stensballe IK

Drenge U7 / 3 mands  | AB  | Herrer/Drenge

30 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
DIF C Logo Daugård Idrætsforening Daugård Idrætsforening
Engum U7 C Logo Engum UI Engum UI
FC Horsens 1 B Logo FC Horsens FC Horsens
FC Horsens 2 B Logo FC Horsens FC Horsens
Grindsted B Logo Grindsted GIF Grindsted GIF
Hatting-Torsted 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
HFK 1 Logo Haderslev Fodboldklub Haderslev Fodboldklub
HFK 2 Logo Haderslev Fodboldklub Haderslev Fodboldklub
HFK 3 Logo Haderslev Fodboldklub Haderslev Fodboldklub
HFK 4 Logo Haderslev Fodboldklub Haderslev Fodboldklub
MG&BK B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet MG&BK
MG&BK2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet MG&BK
NFS U6-1 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Nørremarken fs
NFS U6-2 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Nørremarken fs
NFS U6-3 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Nørremarken fs
NFS U7-1 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Nørremarken fs
NFS U7-2 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Nørremarken fs
NFS U7-3 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Nørremarken fs
SIF 1 B Logo Skibet IF Skibet IF
SIF 2 B Logo Skibet IF Skibet IF
SIF 3 Logo Skibet IF Skibet IF
SIK1 B Logo Stensballe IK Stensballe IK
SIK2 B Logo Stensballe IK Stensballe IK
SIK3 B Logo Stensballe IK Stensballe IK
SIK4 B Logo Stensballe IK Stensballe IK
SSIF 1 Logo Smidstrup-Skærup Idrætsforening Smidstrup-Skærup Idrætsforening
SSIF 2 Logo Smidstrup-Skærup Idrætsforening Smidstrup-Skærup Idrætsforening
Vinding SF 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Vinding SF
Vinding SF 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Vinding SF
Østbirk IF B Logo Østbirk Idrætsforening Østbirk Idrætsforening

Drenge U8 / 5 mands  | AB  | Herrer/Drenge

22 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
ACM B Logo Vinding Sportsforening Vinding Sportsforening
Bredballe IF 1 A Logo bredballe if bredballe if
Bredballe IF 2 B Logo bredballe if bredballe if
Bredballe IF 3 C Logo Bredballe if Bredballe if
Bredballe IF 4 C Logo Bredballe IF Bredballe IF
Bredballe IF 5 B Logo Bredballe IF Bredballe IF
CFC B Logo Vinding Sportsforening Vinding Sportsforening
Egebjerg Superstars C Logo Egebjerg Boldklub Egebjerg Boldklub
Fff C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Fff
Fff 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Fff
Fff 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Fff
Hatting-Torsted 3 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Hatting-Torsted 4 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Hedensted IF B Logo Hedensted IF Hedensted IF
Hedensted IF (U7) C Logo Hedensted IF Hedensted IF
Hedensted IF 2 B Logo Hedensted IF Hedensted IF
Hobro Ik 1 A Logo Hobro IK Hobro IK
Hobro IK 2 B Logo Hobro IK Hobro IK
KB1 B Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub
NFS U8 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Nørremarken fs
SIK 1 A Logo Stensballe IK Stensballe IK
SIK 2 C Logo Stensballe IK Stensballe IK

Drenge U9 / 5 mands  | AB  | Herrer/Drenge

24 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
BGIF A Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Bredballe IF 1 A Logo Bredballe IF Bredballe IF
Bredballe IF 2 B Logo Bredballe IF Bredballe IF
Bredballe IF 3 C Logo Bredballe IF Bredballe IF
Bredballe IF 4 C Logo Bredballe IF Bredballe IF
De Kongeblå A Logo Løsning if Løsning if
De Kongeblå 2 B Logo Løsning if Løsning if
Egebjerg IF - U9 drenge B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Egebjerg IF
Erritsø GIF 1 A Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
Erritsø GIF 2 B Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
FC Horsens B Logo FC Horsens FC Horsens
FC Horsens 2 B Logo FC Horsens FC Horsens
Gauerslund 1 B Logo Gauerslund IF Gauerslund IF
Gauerslund IF 2 B Logo Gauerslund IF Gauerslund IF
Hedensted IF 1 B Logo Hedensted IF Hedensted IF
Hedensted IF 2 B Logo Hedensted IF Hedensted IF
hover if B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hover IF
hover if C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hover IF
hover if C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hover IF
Nbsif B Logo Nr. Bjært Strandhuse IF Nr. Bjært Strandhuse IF
Skibet 1 A Logo Skibet IF Skibet IF
Vinding A A Logo Vinding Sportsforening Vinding Sportsforening
Vinding B B Logo Vinding Sportsforening Vinding Sportsforening
Vinding C C Logo Vinding Sportsforening Vinding Sportsforening

Piger U10 / 8 mands  | AB  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
BSF A Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold Ballerup-Skovlunde Fodbold
Dalum IF 1 A Logo Dalum IF Dalum IF
KB ( Kolding boldklub) B Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub
Lystrup B Logo Lystrup if Lystrup if
NBSIF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF Nr. Bjært Strandhuse IF
Skibets Seje Sild B Logo Skibet IF Skibet IF
VB B Logo Vejle Boldklub Vejle Boldklub
ØBG B Logo ØBG Silkeborg ØBG Silkeborg

Piger U11 / 8 mands  | AB  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
IF Lyseng A Logo IF Lyseng IF Lyseng
Kolding Boldklub A Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub
Skibet IF B Logo Skibet IF Skibet IF
Vamdrup IF A Logo Vamdrup IF Vamdrup IF
VB A Logo Vejle Boldklub Vejle Boldklub

Piger U12 / 8 mands  | AB  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Fodboldpigerne A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Skibet IF B Logo Skibet IF Skibet IF
Skibet IF A Logo Skibet IF Skibet IF

Piger U13 / 8 mands  | AB  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

Piger U6 / 3 mands  | AB  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

Piger U7 / 3 mands  | AB  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

Piger U8 / 5 mands  | AB  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
VB A Logo Vejle Boldklub Vejle Boldklub

Piger U9 / 5 mands  | AB  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
NBSIF B Logo Nr. Bjært Strandhuse IF Nr. Bjært Strandhuse IF
Sole if B Logo Sole if Sole if
Strib IF B Logo Strib IF Strib IF
VB B Logo Vejle Boldklub Vejle Boldklub
VB 2 B Logo Vejle Boldklub Vejle Boldklub
Vinding SF 1 B Logo Vinding Sportsforening Vinding Sportsforening
Vinding SF 2 B Logo Vinding Sportsforening Vinding Sportsforening

Arrangør: Vejle Boldklub
Sted: VB Parken
Adresse: Hellumvej 9
Postnr: 7100
By: Vejle
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<juni 2018>
mationtofr
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
2526272829301
2345678

Frist: 05-06-2018


Stævneoversigt

Følg Staevner.dk på Twitter