Deltagere til Ølsted Cup 2018

ØLSTED CUP 2018 lørdag den 16 juni. Ølsted cup er et bredde stævne for B/C hold. Vi spiller fra U6 til U12. Lækre HUMMEL trøjer til alle deltagere. Håber vi ses på Ølsted stadion den 24 juni til en sjov og god dag.

U10  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag for/eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub

U11  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag for/eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub

U12  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag for/eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub

U6  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Egebjerg IF C Logo Egebjerg Boldklub Egebjerg Boldklub
Egebjerg IF 2 C Logo Egebjerg Fodbold Egebjerg Fodbold
Rårup C Logo Rårup GIF Rårup GIF

U7  | Mixede

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Bredballe IF 1 A Logo Bredballe IF Bredballe IF
Grindsted B Logo Grindsted GIF Grindsted GIF
Hedensted IF 1 Logo Hedensted IF Hedensted IF
Hedensted IF 2 Logo Hedensted IF Hedensted IF
Hedensted IF 3 Logo Hedensted IF Hedensted IF
Hedensted IF 4 Logo Hedensted IF Hedensted IF
Lund if B Logo Lund if Lund if
Lund if 2 C Logo Lund if Lund if
Rårup C Logo Rårup GIF Rårup GIF
Ølsted C Logo Ølsted Ungdoms & Gymnatik Forening Ølsted Ungdoms & Gymnatik Forening

U8  | Herrer/Drenge

11 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
as if B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet as if
as if C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet as if
Bredballe IF - årgang 2011 C Logo Bredballe IF Bredballe IF
Bredballe IF - årgang 2011 (#2) B Logo Bredballe IF Bredballe IF
De Kongeblå B Logo Løsning IF Løsning IF
Egebjerg superstars Logo Egebjerg Boldklub Egebjerg Boldklub
Hatting / Torsted B Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hedensted IF B Logo Hedensted IF Hedensted IF
KB 1 A Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub
KB 2 C Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub
Ølsted C Logo Ølsted Ungdoms & Gymnatik Forening Ølsted Ungdoms & Gymnatik Forening

U8 piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Ølsted B Logo Ølsted Ungdoms & Gymnatik Forening Ølsted Ungdoms & Gymnatik Forening

U9  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Hasta La Victoria Siempre B Logo Gedved IF Gedved IF
Hedensted IF B Logo Hedensted IF Hedensted IF
Rårup C Logo Rårup GIF Rårup GIF
SIK 1 A Logo Stensballe IK Stensballe IK
SIK 2 C Logo Stensballe IK Stensballe IK

Arrangør: Ølsted Ungdoms & Gymnatik Forening
Sted: Ølsted Stadion
Adresse: Kirstinelundsvej 9
Postnr: 8723
By: Løsning
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<juni 2018>
mationtofr
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
2526272829301
2345678

Frist: 31-05-2018


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Tøjeksperten Advent Cup
2. dec
JB CUP 2018
18. - 19. aug
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Øens Hold Cup (U8-U12)
12. - 14. okt
Øens Hold Cup (U13-U17)
9. - 11. nov
Costa Brava Cup
14. - 19. okt
Føtex Pokal Cup
1. - 2. sep
AutoPartner Cup 2018
8. sep
MINI SKAW CUP, SKAGEN 2018
19. aug
Herfølge Sommer Cup 2018
11. - 12. aug
Sydbank Opstart Cup 2018 Fredericia
18. - 19. aug
Nordjyske Bank Cup Brønderslev
11. - 12. aug
Orient Cup 2018
1. - 2. sep
Lunderskov MiniCup 2018
18. aug
Østjysk Sensommer Stævne
31. aug - 2. sep
Pandekage Cup
26. aug
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Bergstraßen Pokal
8. - 9. jun 2019
Bayer Uerdingen Pokal
8. - 9. jun 2019
Rhein-Neckar Pokal
20. - 21. apr 2019
Hattem Trophy
31. maj - 1. jun 2019
Trofeo d'Italia
1. - 2. jun 2019
Copa Jordi
19. - 21. apr 2019
Prague Strahov Cup
8. - 9. jun 2019
Hasselt Cup
20. - 21. apr 2019
North Sea Trophy
8. - 9. jun 2019
BK Friheden KræmmerCup 2018
4. - 5. aug
B67 Sommerstævne 2018
11. aug
Möllevallscupen 2018 - Skanör/Sverige
11. - 12. aug
3F Bold Østjylland 2018
18. aug
Sommerferie træningsturnering
29. jul
Poulstrup Festuge Cup 2018
25. aug
ØB Sommerstævne 2018 - Ungdom
5. aug
3F Bold Trekantområdet 2018
25. aug
B.93 UnikBolig Cup 2018
11. - 12. aug
Pandekage Cup
26. aug
Følg Staevner.dk på Twitter