Deltagere til Fodbold Stævne Højby 2018

Fodbold Stævne Højby. Højby S&G danner rammerne om et fodbold stævne for dem der elsker gode oplevelser med kammeraterne og familien. "Fodbold for alle og alle for fodbold" - U5/6/7/8/9/11. Vi glæder os til at byde jer Velkommen.

U11 (8-mands)  | BC  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag d. 12/5 kl 11 ca.

Holdnavn Niv Logo Klub
Fjordager IF B Logo Fjordager IF Fjordager IF
Højby Logo Højby S&G Højby S&G
Højby BLÅ Logo Højby S&G Højby S&G
Odense KFUM Logo KFUMs Fodboldklub Odense KFUMs Fodboldklub Odense
OKS B Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub

U12 (8-mands)  | BC  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag d. 13/5

Holdnavn Niv Logo Klub

U13 (8-mands  | BC  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag d. 12/5

Holdnavn Niv Logo Klub
U-13 drenge Højby B Logo Højby S&G Højby S&G

U5/6 (3-mands)  | BC  | Mixede

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag d.13/5 kl 11 ca.

Holdnavn Niv Logo Klub
Glamsbjerg C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Glamsbjerg
HPTI B Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
Højby S&G 1 C Logo Højby S&G Højby S&G
Højby S&G 2 C Logo Højby S&G Højby S&G
Næsby Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Næsby Logo Næsby boldklub Næsby boldklub
Ringe C Logo Ringe Boldklub Ringe Boldklub
Ringe C Logo Ringe Boldklub Ringe Boldklub
SKFIF 1 C Logo Skt. Klemens Fangel Idrætsforening Skt. Klemens Fangel Idrætsforening
SKFIF 2 C Logo Skt. Klemens Fangel Idrætsforening Skt. Klemens Fangel Idrætsforening

U7 ("Ny" 5-mands)  | BC  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag d. 12/5 kl 11 ca.

Holdnavn Niv Logo Klub
Dalum 1 B Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum 2 Logo Dalum IF Dalum IF
OB C Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OB 2 B Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Tved Boldklub B Logo Tved Boldklub Tved Boldklub

U7 (3-mands)  | BC  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag d 13/5 kl 11 ca.

Holdnavn Niv Logo Klub
Glamsbjerg C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Glamsbjerg
Højby S&G 1 C Logo Højby S&G Højby S&G
Højby S&G 2 C Logo Højby S&G Højby S&G
Korup/ubberud B Logo Korup IF Korup IF
Ringe C Logo Ringe Boldklub Ringe Boldklub
Rolfsted B Logo Rolfsted Idrætsforening Rolfsted Idrætsforening
Rolfsted 2 B Logo Rolfsted Idrætsforening Rolfsted Idrætsforening
Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
SKFIF C Logo Skt. Klemens Fangel Idrætsforening Skt. Klemens Fangel Idrætsforening

U8 (5.mands)  | BC  | Mixede

12 bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag d. 13/5

Holdnavn Niv Logo Klub
BBB B Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BBB2 C Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub Brændekilde Bellinge Fodboldklub
HPTI 1 B Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
HPTI 2 C Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
Højby S&G 1 C Logo Højby S&G Højby S&G
Nr. Lyndelse B Logo Nr. Lyndelse - Søby FC Nr. Lyndelse - Søby FC
RB 27 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet RB 27 2
RB 27 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet RB 27
REAL TVED B Logo Tved Boldklub Tved Boldklub
Sfb C Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber
SFB B Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber
TVED UNITED B Logo Tved Boldklub Tved Boldklub

U9 (5-mands)  | BC  | Mixede

14 bekræftede tilmeldinger,  3 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag d. 12/5 kl 11 ca.

Holdnavn Niv Logo Klub
BBB B Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BBB 2 B Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Dalum if 2 C Logo Dalum IF Dalum IF
Fraugde B Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Fraugde 2 C Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Højby S&G 1 Logo Højby S&G Højby S&G
Højby S&G 2 Logo Højby S&G Højby S&G
Højby S&G 3 Logo Højby S&G Højby S&G
Kan Vechia Signora B Logo B.67 B.67
Kerteminde 2 C Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
Kfum B Logo KFUMs Fodboldklub Odense KFUMs Fodboldklub Odense
Rolfsted U9 B Logo Rolfsted Idrætsforening Rolfsted Idrætsforening
Aarslev u9 C Logo Aarslev Boldklub Aarslev Boldklub
Aarslev u9-2 C Logo Aarslev boldklub Aarslev boldklub

Arrangør: Højby S&G
Sted: Højby Stadion
Adresse: Nørrelunden 20
Postnr: 5260
By: Odense S
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<maj 2018>
mationtofr
30123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123
45678910

Frist: 29-04-2018


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
BIF CUP 3-Bold
23. - 24. feb 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Øens Hold Cup Træningsstævner (U8-U17)
29. - 31. mar 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Sportmaster cup 2019
4. - 6. jan 2019
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Nytårscup 2018
27. - 30. dec
Greve Goal Show 2019
9. - 10. feb 2019
Fynske Bank Cup 2019
18. - 20. jan 2019
Solrød Meny Cup 2019
19. jan - 3. feb 2019
City Container Cup 2019 (tidligere LotraCup)
16. - 17. mar 2019
Akademiet Fulton Futsal Stævne 2019
12. - 13. jan 2019
SORØ BRYGHUS CUP 2019
2. feb 2019
Team 10 Mini Cup
24. feb 2019
B1913 CUP
2. - 3. feb 2019
KB Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Vesti-Olsen& Hansen Cup
15. - 17. feb 2019
Dansk Revisions Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Team Rynkeby Storstrøm Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Outzourse - Timeout Cup 2019 i Dragør
8. - 9. jun 2019
KIF Indoor Cup 2019
5. - 6. jan 2019
Møllehøj Indoor 2019
4. - 6. jan 2019
Kongerslev Auto Cup 2019
25. - 27. jan 2019
Kun for piger- Mejrup GU
5. jan 2019
Hafina Hallen Cup 2019
27. jan 2019
Futsalstævne i Guldagerhallen
28. - 29. dec
B1938s Lagkagestævne
4. - 6. jan 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Fyns Største Seniorstævne
4. - 5. jan 2019
Farum Boldklub Indendørs Cup 2019
4. - 6. jan 2019
Følg Staevner.dk på Twitter