Deltagere til SUNCHARTER Landsby-cup 2018

Vaarst_Fjellerad Boldklub afholder for 26. gang et af Nordjyllands største stævner for 3, 5, og 8-mands pige- og drengehold i alderen op til 13 år. Der er medaljer og is til ALLE spillere, samt præmie til de vindende hold i årgangene U8 - U13.

U10  | B  | Herrer/Drenge

11 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Chang B C Logo Aalborg Chang Aalborg Chang
Hjallerup i C Logo Hjallerup Idrætsforening Hjallerup Idrætsforening
Hjallerup IF C Logo Hjallerup Idrætsforening Hjallerup Idrætsforening
RKG Klarup 2 B Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening Romdrup-Klarup Gymnastikforening
RKG Klarup 3 C Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening Romdrup-Klarup Gymnastikforening
SGIF 1 B Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold Svenstrup/Godthåb Fodbold
SGIF 2 B Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold Svenstrup/Godthåb Fodbold
SSB2 B Logo Storvorde Sejlflod Boldklub Storvorde Sejlflod Boldklub
SSB3 B Logo Storvorde Sejlflod Boldklub Storvorde Sejlflod Boldklub
Terndrup C Logo Terndrup Idrætsforening Terndrup Idrætsforening
VFN C Logo Vaarst Fjellerad BK Vaarst Fjellerad BK

U10  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
RKG Klarup 1 A Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening Romdrup-Klarup Gymnastikforening
SSB1 A Logo Storvorde Sejlflod Boldklub Storvorde Sejlflod Boldklub
Terndrup A Logo Terndrup Idrætsforening Terndrup Idrætsforening

U10  | Kvinder/Piger

11 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Hjallerup 1 B Logo Hjallerup Idrætsforening Hjallerup Idrætsforening
Hjallerup 2 B Logo Hjallerup Idrætsforening Hjallerup Idrætsforening
Hjallerup 3 Logo Hjallerup Idrætsforening Hjallerup Idrætsforening
KFUM U10 A Logo Aalborg KFUM Fodbold Aalborg KFUM Fodbold
KFUMU10 hold 2 A Logo Aalborg KFUM Fodbold Aalborg KFUM Fodbold
LKB Gistrup C Logo LKB-Gistrup LKB-Gistrup
Ommersyssel IF B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ommersyssel IF
Ommersyssel IF 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ommersyssel IF
Terndrup IF C Logo Terndrup Idrætsforening Terndrup Idrætsforening
U10 Piger C Logo Skalborg Sportsklub Skalborg Sportsklub
VFB/NFK B Logo Vaarst Fjellerad BK Vaarst Fjellerad BK

U11  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Chang 1 Logo Aalborg Chang Aalborg Chang
Nøvling-Vårst-Fjellerad B Logo Nøvling Fodboldklub Nøvling Fodboldklub

U11  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
B B Logo Støvring IF Fodbold Støvring IF Fodbold
Skørping Logo IF Frem Skørping IF Frem Skørping
SSB C Logo Storvorde Sejlflod Boldklub Storvorde Sejlflod Boldklub
TSV Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet TSV ( Sulsted, Vestbjerg, Tylstrup)
Aalborg KFUM B Logo Aalborg KFUM Fodbold Aalborg KFUM Fodbold

U11  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Chang 2 Logo Aalborg Chang Aalborg Chang
Hjallerup u10 A Logo Hjallerup Idrætsforening Hjallerup Idrætsforening

U12  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
LKB Gistrup B Logo LKB-Gistrup LKB-Gistrup
Terndrup/Arden B Logo Terndrup Idrætsforening Terndrup Idrætsforening
Terndrup/Arden C Logo Terndrup Idrætsforening Terndrup Idrætsforening

U12  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U13  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Terndrup IF C Logo Terndrup Idrætsforening Terndrup Idrætsforening
U13 Divaerne C Logo Aabybro if Aabybro if
U13 Divaerne Logo Aabybro if Aabybro if
VFB/NFK C Logo Vaarst Fjellerad BK Vaarst Fjellerad BK
Vodskov If C Logo Vodskov If Vodskov If

U13  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Terndrup C Logo Terndrup Idrætsforening Terndrup Idrætsforening

U5  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Gug B - U5 Logo Gug Boldklub Gug Boldklub
Gug B - U5 - 2 Logo Gug Boldklub Gug Boldklub
SGIF Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold Svenstrup/Godthåb Fodbold
AAIF 1 Logo Aabybro IF Aabybro IF

U6  | Herrer/Drenge

23 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Blenstrup IF Logo Blenstrup IF Blenstrup IF
Blenstrup IF C Logo Blenstrup IF Blenstrup IF
LKB 1 Logo LKB-Gistrup LKB-Gistrup
LKB 2 Logo LKB-Gistrup LKB-Gistrup
NFB Logo Nørresundby Boldklub Nørresundby Boldklub
Nørre Kongerslev IF C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Nørre Kongerslev IF
Rosendal U6 B Logo IK Rosendal Fodbold IK Rosendal Fodbold
SGIF 1 B Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold Svenstrup/Godthåb Fodbold
SGIF 2 B Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold Svenstrup/Godthåb Fodbold
SGIF 3 B Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold Svenstrup/Godthåb Fodbold
SGIF 4 B Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold Svenstrup/Godthåb Fodbold
SGIF 5 B Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold Svenstrup/Godthåb Fodbold
ssb u6 1 Logo Storvorde Sejlflod Boldklub Storvorde Sejlflod Boldklub
ssb u6 2 Logo Storvorde Sejlflod Boldklub Storvorde Sejlflod Boldklub
ssb u6 3 Logo Storvorde Sejlflod Boldklub Storvorde Sejlflod Boldklub
St. Restrup Logo St. Restrup IF St. Restrup IF
AaB B Logo Aalborg Boldspilklub Aalborg Boldspilklub
AAIF 1 B Logo Aabybro IF Aabybro IF
AAIF 2 B Logo Aabybro IF Aabybro IF
AAIF 3 Logo Aabybro IF Aabybro IF
AAIF 4 Logo Aabybro IF Aabybro IF
Aalborg Freja 1 Logo IF Aalborg Freja IF Aalborg Freja
Aalborg Freja 2 Logo IF Aalborg Freja IF Aalborg Freja

U6  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Terndrup C Logo Terndrup Idrætsforening Terndrup Idrætsforening

U7  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
BI piger Logo Brønderslev Idrætsforening Brønderslev Idrætsforening
RKG 1 Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening Romdrup-Klarup Gymnastikforening
RKG 2 Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening Romdrup-Klarup Gymnastikforening
AAlborg KFUM 1 A Logo Aalborg KFUM Fodbold Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM 2 A Logo Aalborg KFUM Fodbold Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM 3 A Logo Aalborg KFUM Fodbold Aalborg KFUM Fodbold

U7  | Herrer/Drenge

27 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Frem skørping 1 Logo IF Frem Skørping IF Frem Skørping
Frem skørping 2 Logo IF Frem Skørping IF Frem Skørping
Gug 1 B Logo Gug Boldklub Gug Boldklub
Gug 2 B Logo Gug Boldklub Gug Boldklub
Gug 3 B Logo Gug Boldklub Gug Boldklub
Hadsund B Logo Hadsund Boldklub Hadsund Boldklub
Hjallerup 1 A Logo Hjallerup Idrætsforening Hjallerup Idrætsforening
Hjallerup 2 A Logo Hjallerup Idrætsforening Hjallerup Idrætsforening
Hjallerup 3 C Logo Hjallerup Idrætsforening Hjallerup Idrætsforening
LKB 1 C Logo LKB-Gistrup LKB-Gistrup
LKB 2 C Logo LKB-Gistrup LKB-Gistrup
RKG1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet RKG Klarup
RKG2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet RKG Klarup
Sgif 1-sgif2 B Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold Svenstrup/Godthåb Fodbold
SSB1 C Logo Storvorde Sejlflod Boldklub Storvorde Sejlflod Boldklub
SSB2 C Logo Storvorde Sejlflod Boldklub Storvorde Sejlflod Boldklub
SSB3 C Logo Storvorde Sejlflod Boldklub Storvorde Sejlflod Boldklub
St. Restrup Logo St. Restrup IF St. Restrup IF
Terndrup 1 Logo Terndrup Idrætsforening Terndrup Idrætsforening
Terndrup 2 Logo Terndrup Idrætsforening Terndrup Idrætsforening
VFB 1 C Logo Vaarst Fjellerad BK Vaarst Fjellerad BK
VFB 2 Logo Vaarst Fjellerad BK Vaarst Fjellerad BK
AaB C Logo Aalborg Boldspilklub Aalborg Boldspilklub
Aalborg KFUM 1 Logo Aalborg KFUM Fodbold Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM 2 Logo Aalborg KFUM Fodbold Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM 3 Logo Aalborg KFUM Fodbold Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM 4 Logo Aalborg KFUM Fodbold Aalborg KFUM Fodbold

U8  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
BI piger Logo Brønderslev Idrætsforening Brønderslev Idrætsforening
LKB Gistrup 1 B Logo LKB-Gistrup LKB-Gistrup
LKB Gistrup 2 B Logo LKB-Gistrup LKB-Gistrup
SSB1 C Logo Storvorde Sejlflod Boldklub Storvorde Sejlflod Boldklub
St. Restrup Logo St. Restrup IF St. Restrup IF

U8  | Herrer/Drenge

20 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Arden IF U8 C Logo IF Jarl Arden IF Jarl Arden
BI 2 C Logo Brønderslev Idrætsforening Brønderslev Idrætsforening
BI1 A Logo Brønderslev Idrætsforening Brønderslev Idrætsforening
Hjallerup IF C Logo Hjallerup Idrætsforening Hjallerup Idrætsforening
LKB Gistrup 1 C Logo LKB-Gistrup LKB-Gistrup
LKB Gistrup 2 C Logo LKB-Gistrup LKB-Gistrup
Nibe 1 Logo Nibe Boldklub Nibe Boldklub
Nibe 2 Logo Nibe Boldklub Nibe Boldklub
RKG 1 Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening Romdrup-Klarup Gymnastikforening
RKG 2 Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening Romdrup-Klarup Gymnastikforening
Skørping 1 Logo IF Frem Skørping IF Frem Skørping
Skørping 2 Logo IF Frem Skørping IF Frem Skørping
SSB U8 C Logo Storvorde Sejlflod Boldklub Storvorde Sejlflod Boldklub
St. Restrup Logo St. Restrup IF St. Restrup IF
St. Restrup 2 Logo St. Restrup IF St. Restrup IF
St. Restrup 2 C Logo St. Restrup IF St. Restrup IF
Støvring IF B Logo Støvring IF Fodbold Støvring IF Fodbold
Terndrup 1 A Logo Terndrup Idrætsforening Terndrup Idrætsforening
Terndrup 2 C Logo Terndrup Idrætsforening Terndrup Idrætsforening
VFB C Logo Vaarst Fjellerad BK Vaarst Fjellerad BK

U9  | Herrer/Drenge

20 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Chang 1 B Logo Aalborg Chang Aalborg Chang
Chang 2 C Logo Aalborg Chang Aalborg Chang
Chang 3 B Logo Aalborg Chang Aalborg Chang
KB 81 C Logo KB 81 Aalborg KB 81 Aalborg
LKB Gistrup U9 B Logo LKB-Gistrup LKB-Gistrup
LKB Gistrup U9 B Logo LKB-Gistrup LKB-Gistrup
Ommersyssel IF C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ommersyssel IF
RKG Klarup 1 A Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening Romdrup-Klarup Gymnastikforening
RKG Klarup 2 C Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening Romdrup-Klarup Gymnastikforening
Skalborg 1 A Logo Skalborg Sportsklub Skalborg Sportsklub
Skalborg 2 C Logo Skalborg Sportsklub Skalborg Sportsklub
SSB 1 B Logo Storvorde Sejlflod Boldklub Storvorde Sejlflod Boldklub
SSB 2 C Logo Storvorde Sejlflod Boldklub Storvorde Sejlflod Boldklub
Støvring if A Logo Støvring IF Fodbold Støvring IF Fodbold
Støvring if B Logo Støvring IF Fodbold Støvring IF Fodbold
Støvring if C Logo Støvring IF Fodbold Støvring IF Fodbold
Vejgaard Boldspilklub 1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Vejgaard Boldspilklub 2 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Aalborg Freja 1 A Logo IF Aalborg Freja IF Aalborg Freja
Aalborg Freja 2 C Logo IF Aalborg Freja IF Aalborg Freja

U9  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Hadsund Boldklub A Logo Hadsund Boldklub Hadsund Boldklub
Holtet/Gandrup C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Holtet IF
IF Frem Skørping C Logo IF Frem Skørping IF Frem Skørping
IF Frem Skørping C Logo IF Frem Skørping IF Frem Skørping
LKB Gistrup B Logo LKB-Gistrup LKB-Gistrup
Støvring B Logo Støvring IF Fodbold Støvring IF Fodbold
Terndrup Logo Terndrup Idrætsforening Terndrup Idrætsforening
Tøserne fra Arden C Logo IF Jarl Arden IF Jarl Arden

Arrangør: Vaarst Fjellerad BK
Sted: Vaarst Stadion
Adresse: Vaarstvej 173
Postnr: 9260
By: Gistrup
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<juni 2018>
mationtofr
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
2526272829301
2345678

Frist: 06-06-2018

Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
BIF CUP 3-Bold
23. - 24. feb 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Sportmaster cup 2019
4. - 6. jan 2019
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Hørning IF julecup
27. - 30. dec
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Greve Goal Show 2019
9. - 10. feb 2019
Fynske Bank Cup 2019
18. - 20. jan 2019
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
KB Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Vesti-Olsen& Hansen Cup
15. - 17. feb 2019
Dansk Revisions Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Team Rynkeby Storstrøm Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Outzourse - Timeout Cup 2019 i Dragør
8. - 9. jun 2019
SGIF Marts-stævne 2019
8. - 10. mar 2019
Kongerslev Auto Cup 2019
25. - 27. jan 2019
Champions League Indoor Kunst Cup
16. - 17. mar 2019
Champions League Indoor Kunst Cup
2. - 3. mar 2019
Champions League Indoor Kunst Cup
16. - 17. feb 2019
2. juledag i Mønshallerne 2018
26. dec
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
Skærbæk Open 2018
25. - 29. dec
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
Hørning IF julecup
27. - 30. dec
Dame julestævne - Bel Air Cup
30. dec
Gladsaxe/ CC Sportswear Cup
21. - 23. dec
Bel Air Cup
29. - 30. dec
KIF Indoor Cup 2019
5. - 6. jan 2019
Alhede-Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Følg Staevner.dk på Twitter