Deltagere til BSF VM-CUP 2018

BSF VM-CUP 2018 - kom til VM og oplev den rigtige VM-stemning i rammerne af Ballerup Idrætsparks fantastiske anlæg. Vi gør alt for at sikre en spændende og sjov weekend for alle. Ses vi - sidste frist 31. maj 2018.

U10 Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
AFK tøserne A Logo Allerød Fodbold Klub Allerød Fodbold Klub
AIK 65 Strøby B Logo Strøby AIK 65 Strøby AIK 65
Brøndby if A Logo Brøndby if Brøndby if
BSF A Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold Ballerup-Skovlunde Fodbold
Sengeløse u10 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Sengeløse
Sundby Rød A Logo Sundby Boldklub Sundby Boldklub

U6 Drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
BSF 1 B Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF 2 B Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF 3 B Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF 4 B Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF 5 B Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF 6 B Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold Ballerup-Skovlunde Fodbold

U7 Drenge  | CD  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub

U7 Drenge  | AB  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub

U7 Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub

U8 Drenge  | D  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
BSF D2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BSF

U8 Drenge  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag middag

Holdnavn Niv Logo Klub
AB'S U drenge B Logo Akademisk Boldklub Akademisk Boldklub
BSF B B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BSF
BSF C C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BSF
BSF D Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BSF
Herlev IF B B Logo Herlev IF Herlev IF
hvid C Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB U8 blå B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Køge Boldklub B Brasilien B Logo Køge Boldklub Køge Boldklub

U8 Drenge  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
BSF U7 C Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold Ballerup-Skovlunde Fodbold
Køge Boldklub C1 Argentina C Logo Køge Boldklub Køge Boldklub
Køge Boldklub C2 Tyskland C Logo Køge Boldklub Køge Boldklub

U8 Drenge  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag middag

Holdnavn Niv Logo Klub
BSF A A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BSF
Helsinge A Logo Helsinge Fodbold Helsinge Fodbold
Herlev IF A A Logo Herlev IF Herlev IF
Køge Boldklub A Danmark A Logo Køge Boldklub Køge Boldklub

U9 Drenge  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag middag

Holdnavn Niv Logo Klub

U9 Drenge  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub

U9 Drenge  | D  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag middag

Holdnavn Niv Logo Klub

U9 Drenge  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub

U9 Piger  | Kvinder/Piger

11 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
AIK 65 Strøby A Logo Strøby AIK 65 Strøby AIK 65
Brøndby Pige U9 B B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Br?ndby IF
Brøndby Pige U9 C C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Br?ndby IF
BSF Blå C Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF Rød B Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold Ballerup-Skovlunde Fodbold
Hif B Logo Hareskov if Hareskov if
LSF B Logo Ledøje-Smørum Fodbold Ledøje-Smørum Fodbold
LSF B Logo Ledøje-Smørum Fodbold Ledøje-Smørum Fodbold
Lyngby B Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
Sundby Hvid A Logo Sundby Boldklub Sundby Boldklub
U9 A Logo Allerød Fodbold Klub Allerød Fodbold Klub

Arrangør: Ballerup-Skovlunde Fodbold
Sted: Ballerup Idrætspark
Adresse: Marbækvej 12
Postnr: 2750
By: Ballerup
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<juni 2018>
mationtofr
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
2526272829301
2345678

Frist: 05-06-2018


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
BIF CUP 3-Bold
23. - 24. feb 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
Øens Hold Cup Træningsstævner (U8-U17)
29. - 31. mar 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Sportmaster cup 2019
4. - 6. jan 2019
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Hørning IF julecup
27. - 30. dec
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Greve Goal Show 2019
9. - 10. feb 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
Akademiet Fulton Futsal Stævne 2019
12. - 13. jan 2019
SORØ BRYGHUS CUP 2019
2. feb 2019
Team 10 Mini Cup
24. feb 2019
B1913 CUP
2. - 3. feb 2019
KB Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Vesti-Olsen& Hansen Cup
15. - 17. feb 2019
Dansk Revisions Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Team Rynkeby Storstrøm Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Outzourse - Timeout Cup 2019 i Dragør
8. - 9. jun 2019
SGIF Marts-stævne 2019
8. - 10. mar 2019
Bel Air Cup
29. - 30. dec
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
Hørning IF julecup
27. - 30. dec
Dame julestævne - Bel Air Cup
30. dec
Gladsaxe/ CC Sportswear Cup
21. - 23. dec
Skærbæk Open 2018
25. - 29. dec
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
Boldklubben Frem Julecup
27. - 29. dec
Alhede-Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Lillestrøm EL Cup
5. jan 2019
Følg Staevner.dk på Twitter