Deltagere til Zebra Cup 2018

Aalborg Chang har fornøjelsen af igen at indbyde til Zebra Cup, når vi den 2. juni 2018 igen afvikler cup på provstejorden

U10 Drenge A  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U10 Drenge B  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Chang B Logo Aalborg Chang Aalborg Chang
Chang B 1 B Logo Aalborg Chang Aalborg Chang
Chang B2 B Logo Aalborg Chang Aalborg Chang
DFI C Logo Dall-Ferslev Idrætsforening Dall-Ferslev Idrætsforening
VFB/NFK C Logo Vaarst Fjellerad BK Vaarst Fjellerad BK

U10 Piger A  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U10 Piger B  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U11 Drenge A  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
lundergård C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's databa

U11 Drenge B  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Chang 1 B Logo Aalborg Chang Aalborg Chang
Chang 2 B Logo Aalborg Chang Aalborg Chang
DFI C Logo Dall-Ferslev Idrætsforening Dall-Ferslev Idrætsforening
LKB-Gistrup B Logo LKB-Gistrup LKB-Gistrup
NFK/VFB B Logo Nøvling Fodboldklub Nøvling Fodboldklub
Støvring IF B Logo Støvring IF Fodbold Støvring IF Fodbold
Aalborg KFUM 2 Logo Aalborg KFUM Fodbold Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM 2 Logo Aalborg KFUM Fodbold Aalborg KFUM Fodbold

U11 Piger A  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U11 Piger B  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U12 Drenge A  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U12 Drenge B  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Chang B Logo Aalborg Chang Aalborg Chang

U12 Piger A  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U12 Piger B  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U6 Drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Chang U6 - 1 Logo Aalborg Chang Aalborg Chang
Chang U6 - Hold 2 Logo Aalborg Chang Aalborg Chang
Chang U6 - Hold 3 Logo Aalborg Chang Aalborg Chang
Chang U6 - Hold 4 Logo Aalborg Chang Aalborg Chang
Gug 1 Logo Gug boldklub Gug boldklub
Gug 2 Logo Gug boldklub Gug boldklub
Sulsted C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet TSV
AaB DU6 B Logo Aalborg Boldspilklub Aalborg Boldspilklub

U6 Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Støvring IF Logo Støvring IF Fodbold Støvring IF Fodbold
AaB PU6 C Logo Aalborg Boldspilklub Aalborg Boldspilklub
Aalborg Freja Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Aalborg Freja

U7 Drenge  | Herrer/Drenge

15 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
banditterne B Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold Svenstrup/Godthåb Fodbold
Bangsbo Freja Logo Bangsbo Freja Bangsbo Freja
Chang 1 - U7 Logo Aalborg Chang Aalborg Chang
Chang 2 - U7 Logo Aalborg Chang Aalborg Chang
Chang 3 - U7 Logo Aalborg Chang Aalborg Chang
Gug 1 B Logo Gug Boldklub Gug Boldklub
Gug 2 B Logo Gug Boldklub Gug Boldklub
Gug 3 B Logo Gug Boldklub Gug Boldklub
Støvring 1 Logo Støvring IF Fodbold Støvring IF Fodbold
Støvring 2 Logo Støvring IF Fodbold Støvring IF Fodbold
U7 drenge B Logo Sulsted IF Sulsted IF
AaB DU7 C Logo Aalborg Boldspilklub Aalborg Boldspilklub
Aalborg Freja 2 B Logo IF Aalborg Freja IF Aalborg Freja
Aalborg Freja 3 B Logo IF Aalborg Freja IF Aalborg Freja
Aalbrog Freja 1 B Logo IF Aalborg Freja IF Aalborg Freja

U7 Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Støvring IF Logo Støvring IF Fodbold Støvring IF Fodbold
AaB PU7 B Logo Aalborg Boldspilklub Aalborg Boldspilklub
Aalborg Freja Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Aalborg Freja

U8 Drenge  | Herrer/Drenge

25 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Arden IF U8 Logo IF Jarl Arden IF Jarl Arden
Bangsbo Freja 1 B Logo Bangsbo Freja Bangsbo Freja
Bangsbo Freja 2 C Logo Bangsbo Freja Bangsbo Freja
Chang 1 Logo Aalborg Chang Aalborg Chang
Chang 2 Logo Aalborg Chang Aalborg Chang
Chang 3 Logo Aalborg Chang Aalborg Chang
Chang 4 Logo Aalborg chang Aalborg chang
Chang 5 Logo Aalborg Chang Aalborg Chang
Hadsund C Logo Hadsund Boldklub Hadsund Boldklub
KFUM 1 Logo Aalborg KFUM Fodbold Aalborg KFUM Fodbold
KFUM 2 Logo Aalborg KFUM Fodbold Aalborg KFUM Fodbold
KFUM 3 Logo Aalborg KFUM Fodbold Aalborg KFUM Fodbold
KFUM 4 Logo Aalborg KFUM Fodbold Aalborg KFUM Fodbold
SGIF 1 B Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold Svenstrup/Godthåb Fodbold
SGIF2 C Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold Svenstrup/Godthåb Fodbold
Shi Hjørring Logo Skibsby-Højene IF Skibsby-Højene IF
Støvring IF 1 B Logo Støvring IF Fodbold Støvring IF Fodbold
Støvring IF 2 B Logo Støvring IF Fodbold Støvring IF Fodbold
Tylstrup C Logo Tylstrup Ungdoms- og IF Tylstrup Ungdoms- og IF
U8 drenge B Logo Sulsted IF Sulsted IF
U8 Drenge C Logo Brønderslev Idrætsforening Brønderslev Idrætsforening
U8 Drenge A Logo Brønderslev Idrætsforening Brønderslev Idrætsforening
AaB DU8 B Logo Aalborg Boldspilklub Aalborg Boldspilklub
Aalborg freja 1 B Logo if aalborg freja if aalborg freja
aalborg freja 2 B Logo if aalborg freja if aalborg freja

U8 Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
BI 1 Logo Brønderslev Idrætsforening Brønderslev Idrætsforening
BI 2 Logo Brønderslev Idrætsforening Brønderslev Idrætsforening
Girlpower I A Logo Aalborg KFUM Fodbold Aalborg KFUM Fodbold
Girlpower II B Logo Aalborg KFUM Fodbold Aalborg KFUM Fodbold
Støvring IF A Logo Støvring IF Fodbold Støvring IF Fodbold
Vejgaard BK A Logo Vejgaard Boldspilklub Vejgaard Boldspilklub

U9 Drenge  | Herrer/Drenge

13 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
B52 A A Logo B52 Aalborg FC B52 Aalborg FC
B52 B C Logo B52 Aalborg FC B52 Aalborg FC
Chang 1 B Logo Aalborg Chang Aalborg Chang
Chang 2 B Logo Aalborg Chang Aalborg Chang
Chang 3 C Logo Aalborg Chang Aalborg Chang
EIF Scorpionsparket C Logo Ellidshøj Idrætsforening Ellidshøj Idrætsforening
HUG 1 C Logo Gandrup Sportsklub Gandrup Sportsklub
HUG 2 C Logo Gandrup Sportsklub Gandrup Sportsklub
RKG Klarup 1 A Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening Romdrup-Klarup Gymnastikforening
RKG Klarup 2 C Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening Romdrup-Klarup Gymnastikforening
Vadum Dream Team B Logo Vadum IF Vadum IF
Vejgaard Boldspilklub B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Vester Hassing GF B Logo Vester Hassing GF Vester Hassing GF

U9 Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

Arrangør: Aalborg Chang
Sted: Aalborg Chang
Adresse: Provstejorden 13
Postnr: 9000
By: Aalborg
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<juni 2018>
mationtofr
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
2526272829301
2345678

Frist: 22-05-2018


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
BIF CUP 3-Bold
23. - 24. feb 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Sportmaster cup 2019
4. - 6. jan 2019
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Hørning IF julecup
27. - 30. dec
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Greve Goal Show 2019
9. - 10. feb 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Fynske Bank Cup 2019
18. - 20. jan 2019
Akademiet Fulton Futsal Stævne 2019
12. - 13. jan 2019
SORØ BRYGHUS CUP 2019
2. feb 2019
Team 10 Mini Cup
24. feb 2019
B1913 CUP
2. - 3. feb 2019
KB Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Vesti-Olsen& Hansen Cup
15. - 17. feb 2019
Dansk Revisions Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Team Rynkeby Storstrøm Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Outzourse - Timeout Cup 2019 i Dragør
8. - 9. jun 2019
SGIF Marts-stævne 2019
8. - 10. mar 2019
Bel Air Cup
29. - 30. dec
2. juledag i Mønshallerne 2018
26. dec
Hørning IF julecup
27. - 30. dec
Dame julestævne - Bel Air Cup
30. dec
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
Gladsaxe/ CC Sportswear Cup
21. - 23. dec
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
Skærbæk Open 2018
25. - 29. dec
Boldklubben Frem Julecup
27. - 29. dec
Alhede-Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Følg Staevner.dk på Twitter