Deltagere til Danbolig CUP 2018

Deltag i det nervepirrende Danbolig Cup 2017. Et 3,5 og 8-mands stævne, hvor alle kampe i 5- og 8-mands afsluttes med fem straffespark til hvert hold. Sidste år deltog 135 hold.

U10 Drenge 5 mands B  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Herning KFUM B Logo Herning KFUM Herning KFUM

U10 Drenge 5 mands C  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Dalby C Logo Dalby IF Dalby IF
Gødvad 2 C Logo Gødvad GIF Gødvad GIF
HA85 2 C Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985

U10 drenge 5-mands A  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U10 Drenge 8 mands B  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Gødvad 1 B Logo Gødvad GIF Gødvad GIF
IF Centrum B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet IF Centrum

U10 Drenge 8 mands C  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Funder GF Logo Funder GF Funder GF
HA85 C Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985

U10 drenge 8-mands A  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Viborg Søndermarken A Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK

U10 Piger 5 mands B  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U10 Piger 5 mands C  | C  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Funder GF Logo Funder GF Funder GF
Sorring-Toustrup IF C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Sorring

U10 piger 5-mands A  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U10 Piger 8 mands B  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U10 Piger 8 mands C  | C  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U10 piger 8-mands A  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U11 drenge 8 mands A  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U11 drenge 8 mands B  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Gødvad GIF B Logo Gødvad GIF Gødvad GIF
Them GF B Logo Them Gymnastikforening af 1896 Them Gymnastikforening af 1896
Them GF B Logo Them Gymnastikforening af 1896 Them Gymnastikforening af 1896

U11 Drenge 8 mands C  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U11 piger 8 mands A  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Gødvad GIF A Logo Gødvad GIF Gødvad GIF

U11 Piger 8 mands B  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U11 Piger 8 mands C  | C  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U12 drenge 8 mands A  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U12 Drenge 8 mands B  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
IF Centrum B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet IF Centrum

U12 Drenge 8 mands C  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Dalby 1 C Logo Dalby IF Dalby IF
Dalby 2 C Logo Dalby IF Dalby IF
Funder GF Logo Funder GF Funder GF

U12 piger 8 mands A  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U12 Piger 8 mands B  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
IF Centrum 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet IF Centrum

U12 Piger 8 mands C  | C  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
IF Centrum 2 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet IF Centrum

U5 mix 3 mands  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Funder GF 1 Logo Funder GF Funder GF
Funder GF 2 Logo Funder GF Funder GF
Funder GF 3 Logo Funder GF Funder GF
Mariehøj IF Logo Mariehøj IF Mariehøj IF
ØBG Buskelund 1 C Logo ØBG Silkeborg ØBG Silkeborg

U6 mix 3 mands  | Mixede

16 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Funder GF 1 Logo Funder GF Funder GF
Funder GF 2 Logo Funder GF Funder GF
Funder GF 3 Logo Funder GF Funder GF
IF Centrum C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet IF Centrum
Ikast FS 1 Logo Ikast FS Ikast FS
Ikast FS 2 Logo Ikast FS Ikast FS
Ikast FS 3 Logo Ikast FS Ikast FS
Mariehøj IF 1 Logo Mariehøj IF Mariehøj IF
Mariehøj IF 2 Logo Mariehøj IF Mariehøj IF
Sik1 B Logo Stensballe IK Stensballe IK
Sik2 B Logo Stensballe IK Stensballe IK
Sorring-Toustrup IF Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Sorring-Toustrup IF
ØBG Buskelund 1 B Logo ØBG Silkeborg ØBG Silkeborg
ØBG Buskelund 2 B Logo ØBG Silkeborg ØBG Silkeborg
ØBG Buskelund 3 B Logo ØBG Silkeborg ØBG Silkeborg
ØBG Buskelund 4 B Logo ØBG Silkeborg ØBG Silkeborg

U7 drenge 5 mands  | Herrer/Drenge

16 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Funder GF B Logo Funder GF Funder GF
GL. Rye IF 1 Logo Gl. Rye IF Gl. Rye IF
GL. Rye IF 2 Logo Gl. Rye IF Gl. Rye IF
Gødvad GIF 1 Logo Gødvad GIF Gødvad GIF
Gødvad GIF 2 Logo Gødvad GIF Gødvad GIF
Herning KFUM 1 Logo Herning KFUM Herning KFUM
Herning KFUM 2 Logo Herning KFUM Herning KFUM
IF Centrum 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet IF Centrum
IF Centrum 2 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet IF Centrum
Ikast KFUM 1 Logo Ikast KFUM Fodbold Ikast KFUM Fodbold
Ikast KFUM 2 Logo Ikast KFUM Fodbold Ikast KFUM Fodbold
Silkeborg KFUM Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
TIF B Logo Tjørring IF Tjørring IF
Vivild IF B Logo Vivild Idrætsforening Vivild Idrætsforening
ØBG 1 B Logo ØBG Silkeborg ØBG Silkeborg
ØBG 2 B Logo ØBG Silkeborg ØBG Silkeborg

U7 mix 3 mands  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
HA85 Piger C Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
HA85 Piger 2 C Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
Mariehøj IF Logo Mariehøj IF Mariehøj IF

U8 drenge 5 mands A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U8 Drenge 5 mands B  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Hadsten SK B Logo Hadsten Sports Klub Hadsten Sports Klub
LGIF U9D B Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Løgstrup G&IF U9 Drenge B Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Silkeborg KFUM B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Silkeborg KFUM
VINDING SF Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet VINDING SF

U8 Drenge 5 mands C  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Dalby C Logo Dalby IF Dalby IF
Funder GF Logo Funder GF Funder GF
Gjern IF C Logo Gjern Idræts Forening Gjern Idræts Forening
IF Centrum C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet IF Centrum
Vinderup ik C Logo Vinderup IK Vinderup IK

U8 piger 5 mands A  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U8 Piger 5 mands B  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U8 Piger 5 mands C  | C  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U9 drenge 5 mands A  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Mariehøj IF 1 A Logo Mariehøj IF Mariehøj IF
Sejs-Svejbæk IF A Logo Sejs Svejbæk IF Sejs Svejbæk IF

U9 Drenge 5 mands B  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Dalby B Logo Dalby IF Dalby IF
IF Centrum B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet IF Centrum
Mariehøj IF 2 B Logo Mariehøj IF Mariehøj IF
Ringkøbing IF 1 B Logo Ringkøbing IF Ringkøbing IF
Ringkøbing IF 2 B Logo Ringkøbing IF Ringkøbing IF
SSIF2 B Logo Sejs Svejbæk IF Sejs Svejbæk IF
TRIF B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet TRIF
Vildbjerg1 B Logo Vildbjerg SF Vildbjerg SF
Vildbjerg2 B Logo Vildbjerg SF Vildbjerg SF

U9 Drenge 5 mands C  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Funder GF Logo Funder GF Funder GF
Sorring-Toustrup IF C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Vinderup 2 C Logo Vinderup IK Vinderup IK
Vinderup ik 1 C Logo Vinderup IK Vinderup IK

U9 piger 5 mands A  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U9 Piger 5 mands B  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U9 Piger 5 mands C  | C  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Funder GF Logo Funder GF Funder GF
IF Centrum C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet IF Centrum

Arrangør: Funder GF
Sted: Funder GF Stadion
Adresse: Funder Skolevej 5-7
Postnr: 8600
By: Silkeborg
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<juni 2018>
mationtofr
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
2526272829301
2345678

Frist: 28-05-2018


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
BIF CUP 3-Bold
23. - 24. feb 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Sportmaster cup 2019
4. - 6. jan 2019
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Hørning IF julecup
27. - 30. dec
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Greve Goal Show 2019
9. - 10. feb 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Fynske Bank Cup 2019
18. - 20. jan 2019
Akademiet Fulton Futsal Stævne 2019
12. - 13. jan 2019
SORØ BRYGHUS CUP 2019
2. feb 2019
Team 10 Mini Cup
24. feb 2019
B1913 CUP
2. - 3. feb 2019
KB Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Vesti-Olsen& Hansen Cup
15. - 17. feb 2019
Dansk Revisions Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Team Rynkeby Storstrøm Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Outzourse - Timeout Cup 2019 i Dragør
8. - 9. jun 2019
SGIF Marts-stævne 2019
8. - 10. mar 2019
Bel Air Cup
29. - 30. dec
2. juledag i Mønshallerne 2018
26. dec
Hørning IF julecup
27. - 30. dec
Dame julestævne - Bel Air Cup
30. dec
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
Gladsaxe/ CC Sportswear Cup
21. - 23. dec
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
Skærbæk Open 2018
25. - 29. dec
Boldklubben Frem Julecup
27. - 29. dec
Alhede-Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Følg Staevner.dk på Twitter