Deltagere til Vadehavscup 2018

Vadehavscup er et breddestævne, der afholdes ifm. Byfesten i Egebæk/Hviding og hvor det sociale går hånd i hånd med det at give holdene og de enkelte spillere nogle gode og spændende kampe.

U10  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag formiddag/middag.

Holdnavn Niv Logo Klub
Hviding IF A Logo Hviding IF Hviding IF
Jerne IF C Logo Jerne IF Jerne IF

U10  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag formiddag/middag.

Holdnavn Niv Logo Klub
Hviding IF Logo Hviding IF Hviding IF

U11  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag formiddag/middag.

Holdnavn Niv Logo Klub
Hviding IF B Logo Hviding IF Hviding IF
Ribe Bk B Logo Ribe Boldklub Ribe Boldklub

U12  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag formiddag/middag.

Holdnavn Niv Logo Klub
Hviding IF B Logo Hviding IF Hviding IF

U12  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag formiddag/middag.

Holdnavn Niv Logo Klub
Hviding IF B Logo Hviding IF Hviding IF

U13  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag formiddag/middag.

Holdnavn Niv Logo Klub
Hviding IF B Logo Hviding IF Hviding IF

U6  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag formiddag/middag.

Holdnavn Niv Logo Klub
Harte 1 Logo Harte G&IF Harte G&IF
Harte 2 Logo Harte G&IF Harte G&IF
Hviding IF B Logo Hviding IF Hviding IF
Ribe BK B Logo Ribe Boldklub Ribe Boldklub

U7  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag formiddag/middag.

Holdnavn Niv Logo Klub
Gredstedbro B Logo Gredstedbro Boldklub Gredstedbro Boldklub
Hviding IF B Logo Hviding IF Hviding IF
Hviding IF B Logo Hviding IF Hviding IF
Jerne If Logo Jerne if Jerne if
Kvik 70 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Kvik 70
Ribe BK Logo Ribe Boldklub Ribe Boldklub
TSF 1 Logo Tønder SF Tønder SF
TSF 2 Logo Tønder SF Tønder SF

U8  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag formiddag/middag.

Holdnavn Niv Logo Klub
Hviding IF B Logo Hviding IF Hviding IF
Ribe BK B Logo Ribe Boldklub Ribe Boldklub
Ribe BK B Logo Ribe Boldklub Ribe Boldklub

U9  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag formiddag/middag.

Holdnavn Niv Logo Klub
Bramming Boldklub B Logo Bramming Boldklub Bramming Boldklub
Hviding IF B Logo Hviding IF Hviding IF
Jerne IF B Logo Jerne IF Jerne IF
Jerne IF B Logo Jerne IF Jerne IF
Ribe BK B Logo Ribe Boldklub Ribe Boldklub
Ribe BK B Logo Ribe Boldklub Ribe Boldklub
Tjæreborg IF B Logo Tjæreborg IF Tjæreborg IF

Arrangør: Hviding IF
Sted: Kultur- & Aktivitetscenter Egebæk/Hviding
Adresse: Egebækvej 30
Postnr: 6760
By: Ribe
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<juni 2018>
mationtofr
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
2526272829301
2345678

Frist: 20-05-2018


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
BIF CUP 3-Bold
24. - 25. nov
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Bramdrupdam Cup 2018
10. - 17. nov
Orient Cup 2018 indendørs
17. - 18. nov
Fedets Cup 2018, VRI indestævne
17. - 18. nov
Select Grænsecup 2018
16. - 18. nov
Jutlander Bank Cup 2018
2. - 11. nov
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
INDOOR LiGA CUP NOV 18
17. - 18. nov
BIF CUP 3-Bold
24. - 25. nov
SGIF November-stævne 2018
16. - 18. nov
LSF - Sydbank Pokal Cup
18. nov
VÆRLØSE CUP 2019
12. jan 2019
NORDFYNS BANK CUP - BBB 2019
23. feb 2019
Greve Goal Show 2019
9. - 10. feb 2019
Pakkeleg futsal i Dalby
6. jan 2019
Kellmann's VVS Cup 2018
15. - 16. dec
Trailergaarden-Gantrup Cup 2019
1. - 3. mar 2019
Broager Sparekasse -Dybbøl Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Solrød Kunstbane VinterCup
4. - 6. jan 2019
Sportmaster cup 2019
4. - 6. jan 2019
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
Indestævne DBU Jylland Region 3
10. - 11. nov
Champions League for Kids-UDENDØRS
27. okt 2018 - 31. mar 2019
Bramdrupdam Cup 2018
10. - 17. nov
Jutlander Bank Cup 2018
2. - 11. nov
Vibe´s Malerfirma Cup - Pengestævne
16. - 18. nov
DARK SKY CUP - MØN
10. nov
Champions League Indoor Kunst Cup
10. - 11. nov
Winter League 2018/2019
3. nov 2018 - 31. mar 2019
Futsalstævne for U10-U12 i Herfølge
11. nov
HIF stævne
3. - 4. nov
Følg Staevner.dk på Twitter