Deltagere til Østjysk Sensommer Stævne

Weekendstævne med gode indkvarterings muligheder. Medbring familien der kan campere ved det ene baneanlæg. Underholdning og aktiviteter i mellem kampene, gratis adgang til svømmehal,straffesparksturnering.

Ny række - Ret Navnet  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

Ny række - Ret Navnet  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U10 Drenge  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U10 Drenge  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U10 Drenge / 5 mands  | Herrer/Drenge

23 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Erritsø GIF 1 A Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
Erritsø GIF 2 B Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
HEI 1 A Logo Hjortshøj Egaa IF Hjortshøj Egaa IF
HEI 2 B Logo Hjortshøj Egaa IF Hjortshøj Egaa IF
HEI 3 C Logo Hjortshøj Egaa IF Hjortshøj Egaa IF
Helsted Fremad A Logo Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF
Helsted Fremad B Logo Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF
HOG 1 A Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG 2 A Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG 3 B Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG 4 C Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG 5 C Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Nyborg drengene B Logo Nyborg G&IF Nyborg G&IF
Spjald IF B Logo Spjald Idrætsforening Spjald Idrætsforening
Søften Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Søften
TST B Logo tst/Sabro tst/Sabro
U10 - hold 2 C Logo KB 81 Aalborg KB 81 Aalborg
U10 hold 1 C Logo KB 81 Aalborg KB 81 Aalborg
Viby If B Logo Viby If Viby If
Viby If C Logo Viby If Viby If
VRI A Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI B Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI C Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub Vejlby-Risskov Idrætsklub

U10 Piger  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U10 Piger  | C  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U10 Piger / 5 mands  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Brande IF B Logo Brande IF Brande IF
Brande IF B Logo Brande IF Brande IF
Erritsø GIF C Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
HOG U10P - 1 B Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Lystrup If 2 C Logo Lystrup if Lystrup if
U10 piger B Logo LYstrup IF LYstrup IF
Vinding SF B Logo Vinding Sportsforening Vinding Sportsforening
Vodskov IF B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Vodskov Fodboldklub
VSK Logo Vejlby IK Vejlby IK

U11 Drenge  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U11 Drenge  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U11 Drenge / 8 mands  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Hog / gui a A Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Hog / gui c C Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Hovedgård if Logo Hovedgård IF Hovedgård IF
HSK B Logo Hadsten Sports Klub Hadsten Sports Klub
Høst IF C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Høst IF
Sabro IF B Logo tst/Sabro tst/Sabro
TST B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet TST

U11 Piger  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U11 Piger  | C  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U11 Piger / 8 mands  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Bjerringbro IF B Logo Bjerringbro IF Bjerringbro IF
HOG U11P - 1 B Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Søften Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Søften
Vodskov IF B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Vodskov Fodboldklub

U12 Drenge  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U12 Drenge / 8 mands  | Herrer/Drenge

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Bjerringbro IF C Logo Bjerringbro IF Bjerringbro IF
Bjerringbro IF B Logo Bjerringbro IF Bjerringbro IF
Brabrand if-1 B Logo Brabrand IF Fodbold Brabrand IF Fodbold
Brabrand if-2 C Logo Brabrand IF Fodbold Brabrand IF Fodbold
HOG 1 B Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG 2 C Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
OIF U12D B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ommersyssel IF
Overlund B Logo Overlund GF Overlund GF
Spangsbjerg IF A Logo Spangsbjerg IF Spangsbjerg IF
ST 70 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet ST 70
VB1 B Logo Vejgaard Boldspilklub Vejgaard Boldspilklub
VB2 C Logo Vejgaard Boldspilklub Vejgaard Boldspilklub

U12 Piger / 8 mands  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Hareskov IF B Logo Hareskov IF Hareskov IF
Helsted Fremad Logo Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF
IFA-pigerne B Logo IF Alliancen IF Alliancen
Spjald IF C Logo Spjald Idrætsforening Spjald Idrætsforening
Søften Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Søften
Vodskov IF B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Vodskov Fodboldklub

U13 Drenge / 11 mand  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U13 Drenge / 8 mands  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
HOG 1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
HOG 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
HOG 3 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Tro på det C Logo Fredericia KFUM Fredericia KFUM

U13 Piger / 11 mand  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U13 Piger / 8 mands  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Hammel B Logo Hammel Gymnastik Forening Hammel Gymnastik Forening
Hareskov 1 A Logo Hareskov IF Hareskov IF
Hareskov 2 B Logo Hareskov IF Hareskov IF
HOG Hinnerup A Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG Hinnerup B Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Ommersyssel IF C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet OIF
Sabro IF B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Sabro IF

U14 Drenge / 11 mand  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Erritsø GIF Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
HOG 1 A Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG 2 B Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Hinnerup og Omegns Gymnastikforening

U14 Drenge / 8 mands  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
U14 C Logo KB 81 Aalborg KB 81 Aalborg

U14 Piger / 11 mands  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U14 Piger / 8 mands  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
HOG Hinnerup B Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HSK 1 B Logo Hadsten Sports Klub Hadsten Sports Klub
HSK 2 B Logo Hadsten Sports Klub Hadsten Sports Klub
Spjald IF B Logo Spjald Idrætsforening Spjald Idrætsforening

U15 Drenge / 11 mand  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Hareskov 1 B Logo Hareskov IF Hareskov IF
Hareskov 2 C Logo Hareskov IF Hareskov IF
HOG 1 B Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG 2 B Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
If lyseng A Logo If lyseng If lyseng
Spjald IF C Logo Spjald Idrætsforening Spjald Idrætsforening

U15 Drenge / 8 mands  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U15 Piger / 11 mands  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U15 Piger / 8 mands  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Hareskov B Logo Hareskov IF Hareskov IF
Helsted Fremad IF B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Helsted Fremad IF.
HOG/GUI B Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG/GUI 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet HOG
Spjald IF B Logo Spjald Idrætsforening Spjald Idrætsforening

U9 Drenge  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U9 Drenge  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U9 Drenge / 5 mands  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
GUI 1 B Logo Grundfør Ungdoms- & Idrætsforening Grundfør Ungdoms- & Idrætsforening
Helsted fremad B2 B Logo Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF
HOG 1 B Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG 2 C Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Høst IF C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -Høst IF
OIF U9 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ommersyssel IF
Sabro B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Sabro IF
Søften Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Søften
Vodskov IF B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Vodskov Fodboldklub
Vodskov IF 2 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Vodskov Fodboldklub

U9 Piger  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U9 Piger  | C  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U9 Piger / 5 mands  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Brande IF B Logo Brande IF Brande IF
Brande IF B Logo Brande IF Brande IF
HOG U9 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet HOG
Høst IF C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Høst IF Fodboldklub
U10 piger B Logo LYstrup IF LYstrup IF
Vodskov IF B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Vodskov Fodboldklub

Arrangør: Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Sted: HOG Hinnerup; Rønbæk Idrætscenter
Adresse: Ådalsvej 100
Postnr: 8382
By: Hinnerup
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<august 2018>
mationtofr
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112
3456789

Frist: 16-08-2018


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
BIF CUP 3-Bold
24. - 25. nov
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Bramdrupdam Cup 2018
10. - 17. nov
Orient Cup 2018 indendørs
17. - 18. nov
Fedets Cup 2018, VRI indestævne
17. - 18. nov
Select Grænsecup 2018
16. - 18. nov
Jutlander Bank Cup 2018
2. - 11. nov
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
INDOOR LiGA CUP NOV 18
17. - 18. nov
BIF CUP 3-Bold
24. - 25. nov
SGIF November-stævne 2018
16. - 18. nov
LSF - Sydbank Pokal Cup
18. nov
VÆRLØSE CUP 2019
12. jan 2019
NORDFYNS BANK CUP - BBB 2019
23. feb 2019
Greve Goal Show 2019
9. - 10. feb 2019
Pakkeleg futsal i Dalby
6. jan 2019
Kellmann's VVS Cup 2018
15. - 16. dec
Trailergaarden-Gantrup Cup 2019
1. - 3. mar 2019
Broager Sparekasse -Dybbøl Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Solrød Kunstbane VinterCup
4. - 6. jan 2019
Sportmaster cup 2019
4. - 6. jan 2019
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
Indestævne DBU Jylland Region 3
10. - 11. nov
Champions League for Kids-UDENDØRS
27. okt 2018 - 31. mar 2019
Bramdrupdam Cup 2018
10. - 17. nov
Jutlander Bank Cup 2018
2. - 11. nov
Vibe´s Malerfirma Cup - Pengestævne
16. - 18. nov
DARK SKY CUP - MØN
10. nov
Champions League Indoor Kunst Cup
10. - 11. nov
Winter League 2018/2019
3. nov 2018 - 31. mar 2019
Futsalstævne for U10-U12 i Herfølge
11. nov
HIF stævne
3. - 4. nov
Følg Staevner.dk på Twitter