Deltagere til BIF CUP 2018 B/C stævne

Brædstrup IF indbyder igen til Fair Play stævnet BIF CUP 2018 for B/C hold i U9, U10 og U11 drenge. Stævnet er et bredde stævne, hvor der er ens pokaler til alle spillere samt GRATIS Jyske Bank kaffe til alle. Nu kun mulighed for at komme på venteliste!!!

U10B (09) 8:30-11:10  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  4 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
De Kongeblå 1 B Logo Løsning if Løsning if
De Kongeblå 2 B Logo Løsning if Løsning if
Harlev 3 B Logo Harlev IK Harlev IK
Hedensted IF B Logo Hedensted IF Hedensted IF
Hedensted IF 2 B Logo Hedensted IF Hedensted IF
Nbsif B Logo Nr. Bjært Strandhuse IF Nr. Bjært Strandhuse IF
Rask Mølle IF 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Rask Mølle IF
Sammenholdet B Logo Stouby GIF Stouby GIF
SSIF B Logo Sejs Svejbæk IF Sejs Svejbæk IF

U10C (09)11:10-13:50  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  6 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag middag

Holdnavn Niv Logo Klub
Brædstrup IF C Logo Brædstrup IF Brædstrup IF
Harlev 1 C Logo Harlev IK Harlev IK
Harlev 2 C Logo Harlev IK Harlev IK
Hedensted IF 1 C Logo Hedensted IF Hedensted IF
Hundslund 1 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hundslund boldklub
Rask Mølle IF 2 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Rask Mølle IF
Riis-Tebstrup IF C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Riis-Tebstrup IF
Smidstrup Skærup IF C Logo Smidstrup-Skærup Idrætsforening Smidstrup-Skærup Idrætsforening
Smidstrup Skærup IF 2 C Logo Smidstrup-Skærup Idrætsforening Smidstrup-Skærup Idrætsforening

U11B(08)13:50-16:30  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Bryrup 2 B Logo Bryrup Idrætsforening Bryrup Idrætsforening
Bryrup If B Logo Bryrup Idrætsforening Bryrup Idrætsforening
Brædstrup IF B Logo Brædstrup IF Brædstrup IF
Brædstrup IF 2 B Logo Brædstrup IF Brædstrup IF
GIF 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Grenå IF
GIF 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Grenå IF
HA85 B Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
Harlev IK B Logo Harlev IK Harlev IK
Hørning IF B Logo Hørning Idræts Forening Hørning Idræts Forening

U11C (08)13:50-16:30  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
HA85 C Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
Harlev IK C Logo Harlev IK Harlev IK
Harlev IK 2 C Logo Harlev IK Harlev IK
Hover 1 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hover IF
Hover 2 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hover IF
Hørning IF C Logo Hørning Idræts Forening Hørning Idræts Forening
Sammenholdet C Logo Rårup GIF Rårup GIF
Stensballe C Logo Stensballe IK Stensballe IK
TIF/ØB C Logo Tørring IF Tørring IF

U9B (10) 8:30-11:10  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Brædstrup IF B Logo Brædstrup IF Brædstrup IF
BUF HORSENS 1 B Logo Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens
BUF HORSENS 2 B Logo Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens
De Kongeblå B Logo Løsning IF Løsning IF
Eriksen´s bold drenge B Logo Harlev IK Harlev IK
Fuglebakken B Logo KFUMs Fodboldklub Århus KFUMs Fodboldklub Århus
Fuglebakken 2 B Logo KFUMs Fodboldklub Århus KFUMs Fodboldklub Århus
Gedved IF B Logo Gedved IF Gedved IF
Hedensted IF 1 B Logo Hedensted IF Hedensted IF

U9C (10) 11:10-13:50  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  5 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag middag

Holdnavn Niv Logo Klub
Brædstrup IF C Logo Brædstrup IF Brædstrup IF
Diego Costa´s rødder C Logo Harlev IK Harlev IK
FB Fodbold 1 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet FB Fodbold
FB Fodbold 2 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet FB Fodbold
Hedensted IF 2 C Logo Hedensted IF Hedensted IF
Hundslund IF C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hundslund IF
Lindved GF 1 C Logo Lindved Gymnastikforening Lindved Gymnastikforening
Riis-Tebstrup IF C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Riis-Tebstrup IF
Tå-hylerne fra Harlev C Logo Harlev IK Harlev IK

Arrangør: Brædstrup IF
Sted: Brædstrup Hallen
Adresse: Skovvejen 29
Postnr: 8740
By: Brædstrup
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<november 2018>
mationtofr
2930311234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293012
3456789

Frist: 02-11-2018

Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
BIF CUP 3-Bold
23. - 24. feb 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Øens Hold Cup Træningsstævner (U8-U17)
29. - 31. mar 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Sportmaster cup 2019
4. - 6. jan 2019
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Greve Goal Show 2019
9. - 10. feb 2019
Fynske Bank Cup 2019
18. - 20. jan 2019
Nytårscup 2018
27. - 30. dec
Akademiet Fulton Futsal Stævne 2019
12. - 13. jan 2019
SORØ BRYGHUS CUP 2019
2. feb 2019
Team 10 Mini Cup
24. feb 2019
B1913 CUP
2. - 3. feb 2019
KB Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Vesti-Olsen& Hansen Cup
15. - 17. feb 2019
Dansk Revisions Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Team Rynkeby Storstrøm Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Outzourse - Timeout Cup 2019 i Dragør
8. - 9. jun 2019
SGIF Marts-stævne 2019
8. - 10. mar 2019
NSU CUP 2018/2019
22. dec 2018 - 30. mar 2019
KIF Indoor Cup 2019
5. - 6. jan 2019
Lillestrøm EL Cup
5. jan 2019
Alhede-Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
Boldklubben Frem Julecup
27. - 29. dec
Sportmaster Cup Holbæk 2019 U6-U13
12. - 13. jan 2019
Søren Søgaard A/S Nytårs Cup 2019
5. jan 2019
Åbne Esbjerg-mesterskaber i indefodbold 2019
19. - 20. jan 2019
Ølholm Cup 2019
30. dec
Følg Staevner.dk på Twitter