Deltagere til Orient 2008 Cup

-8-Mands U10 årgang 2008 Niv ABCD -Medaljer/Pokaler til alle -Spilletid 70-90 min pr.hold - Medaljer eller Pokaler til Alle deltager - Påsatte dommer til alle kampe så i bare skal koncentrere jer om jeres hold - gruppespil - slutspil - placeringskamp

U10 - Årg 08  | AB  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: Ca 12-15

Holdnavn Niv Logo Klub
A.G.F. Blå B Logo Aakanden GF Aakanden GF
AB Tårnby B Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
Boldklubben Rødovre B Logo Boldklubben Rødovre Boldklubben Rødovre
Brønshøj BK A Logo Brønshøj Boldklub Brønshøj Boldklub
BSF A Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold Ballerup-Skovlunde Fodbold
Glostrup FK A Logo Glostrup FK Glostrup FK
Orient 1 B Logo Orient GIF Orient GIF
TFC B Logo Taastrup FC Taastrup FC

U10 - Årg 08  | CD  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Ca 9-12

Holdnavn Niv Logo Klub
AB Tårnby U9 Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
Avarta miljø rengøring Logo Boldklubben Avarta Boldklubben Avarta
FHF Logo Fløng-Hedehusene Idræt Fløng-Hedehusene Idræt
Greve fodbold Logo Greve fodbold Greve fodbold
Gundsø United C Logo Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF
Haslev FC C Logo Haslev Fodbold Club Haslev Fodbold Club
Orient 2 C Logo Orient GIF Orient GIF
TFC C Logo Taastrup FC Taastrup FC

Arrangør: Orient GIF
Sted: Islev Skole Sportspladsen
Adresse: islevbrovej 44
Postnr: 2610
By: Rødovre
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsturnering

<juni 2018>
mationtofr
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
2526272829301
2345678

Frist: 22-06-2018


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
BIF CUP 3-Bold
23. - 24. feb 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Øens Hold Cup Træningsstævner (U8-U17)
29. - 31. mar 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Sportmaster cup 2019
4. - 6. jan 2019
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Nytårscup 2018
27. - 30. dec
Greve Goal Show 2019
9. - 10. feb 2019
Fynske Bank Cup 2019
18. - 20. jan 2019
Solrød Meny Cup 2019
19. jan - 3. feb 2019
City Container Cup 2019 (tidligere LotraCup)
16. - 17. mar 2019
Akademiet Fulton Futsal Stævne 2019
12. - 13. jan 2019
SORØ BRYGHUS CUP 2019
2. feb 2019
Team 10 Mini Cup
24. feb 2019
B1913 CUP
2. - 3. feb 2019
KB Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Vesti-Olsen& Hansen Cup
15. - 17. feb 2019
Dansk Revisions Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Team Rynkeby Storstrøm Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Outzourse - Timeout Cup 2019 i Dragør
8. - 9. jun 2019
KIF Indoor Cup 2019
5. - 6. jan 2019
Møllehøj Indoor 2019
4. - 6. jan 2019
Kongerslev Auto Cup 2019
25. - 27. jan 2019
Kun for piger- Mejrup GU
5. jan 2019
Hafina Hallen Cup 2019
27. jan 2019
Futsalstævne i Guldagerhallen
28. - 29. dec
B1938s Lagkagestævne
4. - 6. jan 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Fyns Største Seniorstævne
4. - 5. jan 2019
Farum Boldklub Indendørs Cup 2019
4. - 6. jan 2019
Følg Staevner.dk på Twitter