Deltagere til Sydbank Opstart Cup 2018 Fredericia

Fredericia KFUM inviterer til Opstart Cup som er den perfekte opstart efter en forhåbentligt veloverstået sommerferie. Underholdning, aktiviteter og minimim 6 kampe til 5 og 8 mands hold. Sidste frist for tilmelding er søndag den 4. august.

U10  | A  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
HFK A A Logo Haderslev Fodboldklub Haderslev Fodboldklub
KB Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub

U10  | B  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Erritsø GIF 1 B Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
Erritsø GIF 3 B Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
Fredericia KFUM B Logo Fredericia KFUM Fredericia KFUM
KLG U10 B B Logo Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold

U10  | C  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Erritsø GIF 2 C Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
Fredericia ff C Logo Fredericia forenede Fodboldklubber Fredericia forenede Fodboldklubber
Fredericia KFUM C Logo Fredericia KFUM Fredericia KFUM
HFK C C Logo Haderslev Fodboldklub Haderslev Fodboldklub
Kerteminde C Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub

U11  | GL  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
BBB 1 Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Give / Billund Logo Give Fremad Give Fremad
Sanderum Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
SfB1 A Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber
SIF U11 A Logo Silkeborg IF Silkeborg IF

U11  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Dalum Grøn A Logo Dalum IF Dalum IF
Fredericia KFUM A Logo Fredericia KFUM Fredericia KFUM
Galacticos A Logo Nr. Bjært Strandhuse IF Nr. Bjært Strandhuse IF
Gauerslund IF Logo Gauerslund IF Gauerslund IF
SfB2 A Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber

U11  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
FC Kolding Nord B Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening

U11  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Fredericia KFUM C Logo Fredericia KFUM Fredericia KFUM

U11  | BC  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U11  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U12  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Erritsø GIF A Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
Fredericia KFUM A Logo Fredericia KFUM Fredericia KFUM
NBSIF A Logo Nr. Bjært Strandhuse IF Nr. Bjært Strandhuse IF
OKS - A A Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
Sole IF A Logo Sole IF Sole IF
Vinding SF A Logo Vinding Sportsforening Vinding Sportsforening

U12  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Fredericia KFUM A Logo Fredericia KFUM Fredericia KFUM
Fredericia KFUM A Logo Fredericia KFUM Fredericia KFUM

U12  | BC  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Fredericia KFUM C Logo Fredericia KFUM Fredericia KFUM

U12  | GL  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
ASA A Logo ASA Arbejdersport Århus ASA Arbejdersport Århus
Grindsted GGIF A Logo Grindsted GIF Grindsted GIF
OKS - GL A Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
Ringkøbing IF Logo Ringkøbing IF Ringkøbing IF
Sanderum Boldklub A Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub Aabenraa Boldklub

U12  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
ASA U12B ræde djævle B Logo ASA Arbejdersport Århus ASA Arbejdersport Århus
Erritsø GIF B Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
Fredericia KFUM B Logo Fredericia KFUM Fredericia KFUM
Grindsted GGif B Logo Grindsted GIF Grindsted GIF

U12  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Erritsø GIF C Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
Fredericia KFUM C Logo Fredericia KFUM Fredericia KFUM
OKS - C C Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
Sub Sønderborg Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg

U13  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub

U13  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
B67 Odense Logo B.67 B.67
Fredericia KFUM B Logo Fredericia KFUM Fredericia KFUM
Vojens BI B Logo Vojens B&IK Vojens B&IK

U13  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub

U13  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U13  | BC  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U6  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Erritsø GIF Piger U6 C Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
Fredericia KF2M 2 Logo Fredericia KFUM Fredericia KFUM
Fredericia KFUM 1 Logo Fredericia KFUM Fredericia KFUM
MG & BK 1 A Logo Middelfart G & BK Middelfart G & BK
MG & BK 2 A Logo Middelfart G & BK Middelfart G & BK

U7  | Mixede

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Bredballe IF 1 B Logo Bredballe IF Bredballe IF
Bredballe IF 2 B Logo Bredballe IF Bredballe IF
Bredballe IF 3 B Logo Bredballe IF Bredballe IF
Erritsø 1 Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
Erritsø 2 Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
Erritsø 3 Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
Erritsø 4 Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
Erritsø GIF Piger U7 C Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
FC Horsens C Logo FC Horsens FC Horsens
Fredericia KFUM 1 Logo Fredericia KFUM Fredericia KFUM
Fredericia KFUM 2 Logo Fredericia KFUM Fredericia KFUM
MG&BK 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet MG&BK

U8  | A  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Dalum 2 A Logo Dalum IF Dalum IF
HFK 1 A Logo Haderslev Fodboldklub Haderslev Fodboldklub
HFK 2 A Logo Haderslev Fodboldklub Haderslev Fodboldklub
Sanderum Boldklub Hold 1 A Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
SIK1 B Logo Stensballe IK Stensballe IK
SIK2 B Logo Stensballe IK Stensballe IK
Ulvene B Logo Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold

U8  | B  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Erritsø GIF 1 B Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
Fredericia KFUM B Logo Fredericia KFUM Fredericia KFUM
Gauerslund U8-1 B Logo Gauerslund IF Gauerslund IF
Gauerslund U8-2 Logo Gauerslund IF Gauerslund IF
HFK 1 B Logo Haderslev Fodboldklub Haderslev Fodboldklub
Svendborg f.B. B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet S.f.B
Østbirk IF B Logo Østbirk Idrætsforening Østbirk Idrætsforening

U8  | C  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Dalum 3 C Logo Dalum IF Dalum IF
Erritsø GIF 2 C Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
Fredericia KFUM C Logo Fredericia KFUM Fredericia KFUM
HFK 1 C Logo Haderslev Fodboldklub Haderslev Fodboldklub
MG&BK 2 C Logo Middelfart G & BK Middelfart G & BK
Sanderum Boldklub Hold 1 C Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Svendborg f.B. C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet S.f.B

U9  | A  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub

U9  | B  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Erritsø GIF B Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
Fff 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Fff
Fff 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Fff
Fredericia KFUM B Logo Fredericia KFUM Fredericia KFUM
Rindum SU B Logo Rindum Sogne- og Ungdomsforening Rindum Sogne- og Ungdomsforening
Trelde B Logo Trelde Gymnastik- og Idrætsforening Trelde Gymnastik- og Idrætsforening

U9  | C  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Erritsø GIF C Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
Fff 3 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Fff
Fredericia KFUM C Logo Fredericia KFUM Fredericia KFUM
Fredericia KFUM 2 B Logo Fredericia KFUM Fredericia KFUM
NBSIF C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Nr. Bjært/Strandhuse
VSF1 C Logo Vinding Sportsforening Vinding Sportsforening

Arrangør: Fredericia KFUM
Sted: KFUM Parken
Adresse: Randalsvej 29
Postnr: 7000
By: Fredericia
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<august 2018>
mationtofr
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112
3456789

Frist: 10-08-2018


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
BIF CUP 3-Bold
24. - 25. nov
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Bramdrupdam Cup 2018
10. - 17. nov
Orient Cup 2018 indendørs
17. - 18. nov
Fedets Cup 2018, VRI indestævne
17. - 18. nov
Select Grænsecup 2018
16. - 18. nov
Jutlander Bank Cup 2018
2. - 11. nov
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
INDOOR LiGA CUP NOV 18
17. - 18. nov
BIF CUP 3-Bold
24. - 25. nov
SGIF November-stævne 2018
16. - 18. nov
LSF - Sydbank Pokal Cup
18. nov
VÆRLØSE CUP 2019
12. jan 2019
NORDFYNS BANK CUP - BBB 2019
23. feb 2019
Greve Goal Show 2019
9. - 10. feb 2019
Pakkeleg futsal i Dalby
6. jan 2019
Kellmann's VVS Cup 2018
15. - 16. dec
Trailergaarden-Gantrup Cup 2019
1. - 3. mar 2019
Broager Sparekasse -Dybbøl Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Solrød Kunstbane VinterCup
4. - 6. jan 2019
Sportmaster cup 2019
4. - 6. jan 2019
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
Indestævne DBU Jylland Region 3
10. - 11. nov
Champions League for Kids-UDENDØRS
27. okt 2018 - 31. mar 2019
Bramdrupdam Cup 2018
10. - 17. nov
Jutlander Bank Cup 2018
2. - 11. nov
Vibe´s Malerfirma Cup - Pengestævne
16. - 18. nov
DARK SKY CUP - MØN
10. nov
Champions League Indoor Kunst Cup
10. - 11. nov
Winter League 2018/2019
3. nov 2018 - 31. mar 2019
Futsalstævne for U10-U12 i Herfølge
11. nov
HIF stævne
3. - 4. nov
Følg Staevner.dk på Twitter