Deltagere til Allesø Pokal Cup 2018

POKALSTÆVNE Pokal Cup 2018. Allesø fodbold invitere til et hyggeligt sommerstævne med pokaler til ALLE spillere. Vi gentager succesen fra sidste år, men nu med endnu flere rækker.

U10  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 10.30

Holdnavn Niv Logo Klub
Allesø A Logo Allesø Gymnastik Forening Allesø Gymnastik Forening
KIF FC C Logo Kauslunde If Kauslunde If
S.F.B A Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber
Sanderum 1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Sanderum bk
Sanderum 2 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Sanderum bk
Tjæreborg if A Logo Tjæreborg if Tjæreborg if

U11  | AB  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: 10.30

Holdnavn Niv Logo Klub
Allesø A Logo Allesø Gymnastik Forening Allesø Gymnastik Forening
Dalum B Logo Dalum IF Dalum IF
Hjerting IF B Logo Hjerting IF Hjerting IF
Søhus-stige boldklub C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Søndersø BK C Logo Søndersø Boldklub Søndersø Boldklub
Tjæreborg if A Logo Tjæreborg if Tjæreborg if

U6  | BC  | Mixede

15 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 10.30

Holdnavn Niv Logo Klub
Allesø 2 Logo Allesø Gymnastik Forening Allesø Gymnastik Forening
Allesø1 B Logo Allesø Gymnastik Forening Allesø Gymnastik Forening
Brenderup IF B Logo Brenderup IF Brenderup IF
Brenderup IF B Logo Brenderup IF Brenderup IF
De seje tøser ;-) C Logo Kauslunde IF Kauslunde IF
Marienlyst A Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
Næsby Logo Næsby boldklub Næsby boldklub
Otterup boldklub Logo Otterup B&IK Otterup B&IK
Ringe C Logo Ringe Boldklub Ringe Boldklub
Ringe C Logo Ringe Boldklub Ringe Boldklub
Sanderum 1 Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Sanderum 2 Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Sanderum 3 Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Sanderum 4 Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
TPI 1 Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF

U7  | BC  | Mixede

20 bekræftede tilmeldinger,  2 på venteliste i denne række.
Spiller: 10.30

Holdnavn Niv Logo Klub
Allesø 11 B Logo Allesø Gymnastik Forening Allesø Gymnastik Forening
Allesø 2 Logo Allesø Gymnastik Forening Allesø Gymnastik Forening
Dalum 1 B Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum 2 Logo Dalum IF Dalum IF
FC Tved C Logo Tved Boldklub Tved Boldklub
Næsby C Logo Næsby boldklub Næsby boldklub
Næsby 2 C Logo Næsby boldklub Næsby boldklub
OB 1 Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OB 2 Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
Otterup boldklub 1 Logo Otterup B&IK Otterup B&IK
Otterup boldklub 2 Logo Otterup B&IK Otterup B&IK
Real Tved B Logo Tved Boldklub Tved Boldklub
Ringe C Logo Ringe Boldklub Ringe Boldklub
Ringe Logo Ringe Boldklub Ringe Boldklub
Sanderum Boldklub Hold 1 A Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Sanderum Boldklub Hold 2 Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
SfB1 B Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber
SfB2 C Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber
Søhus stige C Logo Søhus Stige Boldklub Søhus Stige Boldklub
TTIF C Logo Tranekær Tullebølle Idrætsforening Tranekær Tullebølle Idrætsforening

U8  | BC  | Mixede

10 bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: 10.30

Holdnavn Niv Logo Klub
Allesø B Logo Allesø Gymnastik Forening Allesø Gymnastik Forening
Dalum if u7 B Logo Dalum IF Dalum IF
De seje drenge ;-) C Logo Kauslunde IF Kauslunde IF
Korup If C Logo Korup IF Korup IF
Næsby Logo Næsby boldklub Næsby boldklub
Otterup U8 C Logo Otterup B&IK Otterup B&IK
Sfb B Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber
Sfb C Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber
Thurø Boldklub B Logo Thurø Boldklub Thurø Boldklub
Tjæreborg if B Logo Tjæreborg if Tjæreborg if

U9  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 10.30

Holdnavn Niv Logo Klub
Allesø/Næsby 1 B Logo Allesø Gymnastik Forening Allesø Gymnastik Forening
Allesø/Næsby 2 B Logo Allesø Gymnastik Forening Allesø Gymnastik Forening
Ebberup B Logo Ebberup IF Ebberup IF
Grønne B Logo Give fremad Give fremad
Rolfsted IF B Logo Rolfsted Idrætsforening Rolfsted Idrætsforening
Sanderum boldklub B Logo Sanderum boldklub Sanderum boldklub
Team Væltepeter B Logo Skt. Klemens Fangel Idrætsforening Skt. Klemens Fangel Idrætsforening
Tjæreborg if B Logo Tjæreborg if Tjæreborg if

Arrangør: Allesø Gymnastik Forening
Sted: Allesø Boldklub
Adresse: Spurvelundsvej 20
Postnr: 5270
By: Odense
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<maj 2018>
mationtofr
30123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123
45678910

Frist: 08-05-2018


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
BIF CUP 3-Bold
23. - 24. feb 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Sportmaster cup 2019
4. - 6. jan 2019
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Hørning IF julecup
27. - 30. dec
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Greve Goal Show 2019
9. - 10. feb 2019
Fynske Bank Cup 2019
18. - 20. jan 2019
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
KB Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Vesti-Olsen& Hansen Cup
15. - 17. feb 2019
Dansk Revisions Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Team Rynkeby Storstrøm Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Outzourse - Timeout Cup 2019 i Dragør
8. - 9. jun 2019
SGIF Marts-stævne 2019
8. - 10. mar 2019
Kongerslev Auto Cup 2019
25. - 27. jan 2019
Champions League Indoor Kunst Cup
16. - 17. mar 2019
Champions League Indoor Kunst Cup
2. - 3. mar 2019
Champions League Indoor Kunst Cup
16. - 17. feb 2019
NSU CUP 2018/2019
22. dec 2018 - 30. mar 2019
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
Julestævne 2018 - på Mors - ungdom piger og drenge
28. - 29. dec
Julestævne 2018 - på Mors - herre b og c
28. - 29. dec
Julestævne 2018 damesenior - på Mors
28. dec
ISS Open 2018 (Indendørsstævne)
15. dec
2. juledag i Mønshallerne 2018
26. dec
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
Hørning IF julecup
27. - 30. dec
Dame julestævne - Bel Air Cup
30. dec
Følg Staevner.dk på Twitter