Deltagere til Allesø Pokal Cup 2018

POKALSTÆVNE Pokal Cup 2018. Allesø fodbold invitere til et hyggeligt sommerstævne med pokaler til ALLE spillere. Vi gentager succesen fra sidste år, men nu med endnu flere rækker.

U10  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 10.30

Holdnavn Niv Logo Klub
Allesø A Logo Allesø Gymnastik Forening Allesø Gymnastik Forening
KIF FC C Logo Kauslunde If Kauslunde If
S.F.B A Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber
Sanderum 1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Sanderum bk
Sanderum 2 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Sanderum bk
Tjæreborg if A Logo Tjæreborg if Tjæreborg if

U11  | AB  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: 10.30

Holdnavn Niv Logo Klub
Allesø A Logo Allesø Gymnastik Forening Allesø Gymnastik Forening
Dalum B Logo Dalum IF Dalum IF
Hjerting IF B Logo Hjerting IF Hjerting IF
Søhus-stige boldklub C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Søndersø BK C Logo Søndersø Boldklub Søndersø Boldklub
Tjæreborg if A Logo Tjæreborg if Tjæreborg if

U6  | BC  | Mixede

15 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 10.30

Holdnavn Niv Logo Klub
Allesø 2 Logo Allesø Gymnastik Forening Allesø Gymnastik Forening
Allesø1 B Logo Allesø Gymnastik Forening Allesø Gymnastik Forening
Brenderup IF B Logo Brenderup IF Brenderup IF
Brenderup IF B Logo Brenderup IF Brenderup IF
De seje tøser ;-) C Logo Kauslunde IF Kauslunde IF
Marienlyst A Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
Næsby Logo Næsby boldklub Næsby boldklub
Otterup boldklub Logo Otterup B&IK Otterup B&IK
Ringe C Logo Ringe Boldklub Ringe Boldklub
Ringe C Logo Ringe Boldklub Ringe Boldklub
Sanderum 1 Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Sanderum 2 Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Sanderum 3 Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Sanderum 4 Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
TPI 1 Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF

U7  | BC  | Mixede

20 bekræftede tilmeldinger,  2 på venteliste i denne række.
Spiller: 10.30

Holdnavn Niv Logo Klub
Allesø 11 B Logo Allesø Gymnastik Forening Allesø Gymnastik Forening
Allesø 2 Logo Allesø Gymnastik Forening Allesø Gymnastik Forening
Dalum 1 B Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum 2 Logo Dalum IF Dalum IF
FC Tved C Logo Tved Boldklub Tved Boldklub
Næsby C Logo Næsby boldklub Næsby boldklub
Næsby 2 C Logo Næsby boldklub Næsby boldklub
OB 1 Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OB 2 Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
Otterup boldklub 1 Logo Otterup B&IK Otterup B&IK
Otterup boldklub 2 Logo Otterup B&IK Otterup B&IK
Real Tved B Logo Tved Boldklub Tved Boldklub
Ringe C Logo Ringe Boldklub Ringe Boldklub
Ringe Logo Ringe Boldklub Ringe Boldklub
Sanderum Boldklub Hold 1 A Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Sanderum Boldklub Hold 2 Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
SfB1 B Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber
SfB2 C Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber
Søhus stige C Logo Søhus Stige Boldklub Søhus Stige Boldklub
TTIF C Logo Tranekær Tullebølle Idrætsforening Tranekær Tullebølle Idrætsforening

U8  | BC  | Mixede

10 bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: 10.30

Holdnavn Niv Logo Klub
Allesø B Logo Allesø Gymnastik Forening Allesø Gymnastik Forening
Dalum if u7 B Logo Dalum IF Dalum IF
De seje drenge ;-) C Logo Kauslunde IF Kauslunde IF
Korup If C Logo Korup IF Korup IF
Næsby Logo Næsby boldklub Næsby boldklub
Otterup U8 C Logo Otterup B&IK Otterup B&IK
Sfb B Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber
Sfb C Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber
Thurø Boldklub B Logo Thurø Boldklub Thurø Boldklub
Tjæreborg if B Logo Tjæreborg if Tjæreborg if

U9  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 10.30

Holdnavn Niv Logo Klub
Allesø/Næsby 1 B Logo Allesø Gymnastik Forening Allesø Gymnastik Forening
Allesø/Næsby 2 B Logo Allesø Gymnastik Forening Allesø Gymnastik Forening
Ebberup B Logo Ebberup IF Ebberup IF
Grønne B Logo Give fremad Give fremad
Rolfsted IF B Logo Rolfsted Idrætsforening Rolfsted Idrætsforening
Sanderum boldklub B Logo Sanderum boldklub Sanderum boldklub
Team Væltepeter B Logo Skt. Klemens Fangel Idrætsforening Skt. Klemens Fangel Idrætsforening
Tjæreborg if B Logo Tjæreborg if Tjæreborg if

Arrangør: Allesø Gymnastik Forening
Sted: Allesø Boldklub
Adresse: Spurvelundsvej 20
Postnr: 5270
By: Odense
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<maj 2018>
mationtofr
30123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123
45678910

Frist: 08-05-2018


Stævneoversigt

Følg Staevner.dk på Twitter