Deltagere til B.93 UnikBolig Cup 2018

B.93 & UnikBolig.dk inviterer igen i år til opstartsstævne, så sæsonen kan blive skudt igang med manér. Ingen begrænsning på holdstørrelser fra U10-U13. Vi ser frem til et par fantastiske dage i August Med Sportslig hilsen B.93

U-10 - 5 mands  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
B93 Elite Maldini A Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
B93 Elite Nesta A Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
Kastrup Boldklub A Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
Kastrup Boldklub 2 B Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub

U-10 - 5 mands  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Kastrup Boldklub 2 B Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
Team Jan B Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893

U-10 - 5 piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
B93 Orkaner Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
B93 Tornadoer Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893

U-11 - 8 mands  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
AB Tårnby 2 B Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
B.93 2008 CK C Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
B93 Blå B Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
B93 Hvid C Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
BK Friheden B Logo Boldklubben Friheden Boldklubben Friheden
FIF Hillerød Logo FIF Hillerød FIF Hillerød
GFA B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet GFA

U-11 - 8 mands  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
B73 A Logo Boldklubben 1973 Herlev Boldklubben 1973 Herlev
B93 Blå A Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
B93 Hvid A Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
BK Friheden A Logo Boldklubben Friheden Boldklubben Friheden
FC Nordsjælland A Logo FC Nordsjælland FC Nordsjælland
Hellas Boldklub B Logo Boldklubben Hellas Boldklubben Hellas
HIK 1 A Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
HIK 2 Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub

U-11 - 8 piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
B.93 Sito A Logo FC København FC København

U-12 - 8 mands  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag-søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
B93 Blå A Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
KB U12 A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Køge Boldklub 1 A Logo Køge Boldklub Køge Boldklub
RB06, Roskilde A Logo Roskilde BK af 1906 Roskilde BK af 1906

U-12 - 8 mands  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
B93 Hvid B Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
KB Isbjørn B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
SIF Logo Skovshoved IF Skovshoved IF

U-12 - 8 piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
HIK 2007 A Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub

U-13 - 8 mands  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: søndag

Holdnavn Niv Logo Klub

U-13 - 8 mands  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag-søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
B93 1 A Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
B93 2 A Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893

U-13 - 8 piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: søndag

Holdnavn Niv Logo Klub

U-14 (2004)-11 mands  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U-6 - 3 mands  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
EIF - Hvid C Logo Espergærde IF Espergærde IF
EIF - Rød B Logo Espergærde IF Espergærde IF

U-7 - 3 mands  | Mixede

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
B.93 PMC 1 Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
B.93 PMC 2 Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
B.93 PMC 3 Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
B93 2012 5 C Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
B93 -2012 5 C Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
B93 Blå/Hvid 1 Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
B93 Blå/Hvid 2 Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
KBQ1 - Hvid Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KBQ1 -Blå Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Måløv boldklub Logo Måløv boldklub Måløv boldklub
Skjold 1 B Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
Skjold 2 B Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold

U-8 - 5 mands  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
B.93 - Thor B Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
Boligmatch B Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
Dragør A Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
Emils drenge B Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
Golazo B Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
NBU Argentina B Logo Nørrebro united Nørrebro united

U-9 - 5 mands  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
b93 - ok Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

U-9 - 5 mands  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
B93 - Jesper B Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
b93 - ok Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

Arrangør: Boldklubben af 1893
Sted: B93's baner
Adresse: Ved Sporsløjfen 10
Postnr: 2100
By: København Ø
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<august 2018>
mationtofr
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112
3456789

Frist: 30-07-2018


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Tøjeksperten Advent Cup
2. dec
JB CUP 2018
18. - 19. aug
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Øens Hold Cup (U8-U12)
12. - 14. okt
Øens Hold Cup (U13-U17)
9. - 11. nov
Costa Brava Cup
14. - 19. okt
Føtex Pokal Cup
1. - 2. sep
AutoPartner Cup 2018
8. sep
MINI SKAW CUP, SKAGEN 2018
19. aug
Herfølge Sommer Cup 2018
11. - 12. aug
Sydbank Opstart Cup 2018 Fredericia
18. - 19. aug
Nordjyske Bank Cup Brønderslev
11. - 12. aug
Orient Cup 2018
1. - 2. sep
Lunderskov MiniCup 2018
18. aug
Østjysk Sensommer Stævne
31. aug - 2. sep
Pandekage Cup
26. aug
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Bergstraßen Pokal
8. - 9. jun 2019
Bayer Uerdingen Pokal
8. - 9. jun 2019
Rhein-Neckar Pokal
20. - 21. apr 2019
Hattem Trophy
31. maj - 1. jun 2019
Trofeo d'Italia
1. - 2. jun 2019
Copa Jordi
19. - 21. apr 2019
Prague Strahov Cup
8. - 9. jun 2019
Hasselt Cup
20. - 21. apr 2019
North Sea Trophy
8. - 9. jun 2019
BK Friheden KræmmerCup 2018
4. - 5. aug
B67 Sommerstævne 2018
11. aug
Möllevallscupen 2018 - Skanör/Sverige
11. - 12. aug
3F Bold Østjylland 2018
18. aug
Sommerferie træningsturnering
29. jul
Poulstrup Festuge Cup 2018
25. aug
ØB Sommerstævne 2018 - Ungdom
5. aug
3F Bold Trekantområdet 2018
25. aug
B.93 UnikBolig Cup 2018
11. - 12. aug
Pandekage Cup
26. aug
Følg Staevner.dk på Twitter