Deltagere til Hornsherred cup & Streetsoccer skole

Sjovt stævne - Fede præmier - Streetsoccer skole - Loppefest. Vind fede præmier (bl.a. fodboldbilletter). Efter stævnet er der adgang til loppefest samt mulighed for deltagelse i STREETSOCCER skole (pris: 50 kr/barn for 1 time, tilmelding påkrævet)

U11  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag formiddag/middag

Holdnavn Niv Logo Klub
FC Hornsherred C Logo Dalby Gymnastik & Idrætsforening Dalby Gymnastik & Idrætsforening
Fr. sund 1 C Logo Frederikssund Forenede Boldklubber Frederikssund Forenede Boldklubber
Fr.sund 2 C Logo Frederikssund Forenede Boldklubber Frederikssund Forenede Boldklubber
Rebellerne C Logo Slangerup og Omegns IF Slangerup og Omegns IF
Ølstykke FC C Logo Ølstykke FC Ølstykke FC

U12  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag formiddag/middag

Holdnavn Niv Logo Klub
FC Hornsherred C Logo Dalby Gymnastik & Idrætsforening Dalby Gymnastik & Idrætsforening
Stormtropperne B Logo Slangerup og Omegns IF Slangerup og Omegns IF
U11 C Logo Dalby Gymnastik & Idrætsforening Dalby Gymnastik & Idrætsforening
U12 C Logo Dalby Gymnastik & Idrætsforening Dalby Gymnastik & Idrætsforening

Arrangør: Dalby Gymnastik & Idrætsforening
Sted: Dalby Stadion
Adresse: Solbakkevej 26
Postnr: 3630
By: Jægerspris
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<juni 2018>
mationtofr
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
2526272829301
2345678

Frist: 10-06-2018


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Tøjeksperten Advent Cup
2. dec
JB CUP 2018
18. - 19. aug
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Øens Hold Cup (U8-U12)
12. - 14. okt
Øens Hold Cup (U13-U17)
9. - 11. nov
Costa Brava Cup
14. - 19. okt
Føtex Pokal Cup
1. - 2. sep
AutoPartner Cup 2018
8. sep
MINI SKAW CUP, SKAGEN 2018
19. aug
Herfølge Sommer Cup 2018
11. - 12. aug
Sydbank Opstart Cup 2018 Fredericia
18. - 19. aug
Nordjyske Bank Cup Brønderslev
11. - 12. aug
Orient Cup 2018
1. - 2. sep
Lunderskov MiniCup 2018
18. aug
Østjysk Sensommer Stævne
31. aug - 2. sep
Pandekage Cup
26. aug
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Bergstraßen Pokal
8. - 9. jun 2019
Bayer Uerdingen Pokal
8. - 9. jun 2019
Rhein-Neckar Pokal
20. - 21. apr 2019
Hattem Trophy
31. maj - 1. jun 2019
Trofeo d'Italia
1. - 2. jun 2019
Copa Jordi
19. - 21. apr 2019
Prague Strahov Cup
8. - 9. jun 2019
Hasselt Cup
20. - 21. apr 2019
North Sea Trophy
8. - 9. jun 2019
BK Friheden KræmmerCup 2018
4. - 5. aug
B67 Sommerstævne 2018
11. aug
Möllevallscupen 2018 - Skanör/Sverige
11. - 12. aug
3F Bold Østjylland 2018
18. aug
Sommerferie træningsturnering
29. jul
Poulstrup Festuge Cup 2018
25. aug
ØB Sommerstævne 2018 - Ungdom
5. aug
3F Bold Trekantområdet 2018
25. aug
B.93 UnikBolig Cup 2018
11. - 12. aug
Pandekage Cup
26. aug
Følg Staevner.dk på Twitter