Deltagere til Middelfart Sparekasse / Løsning IF ungdoms stævne

I samarbejde med Middelfart Sparekasse afholder Løsning IF fodboldstævne for U6 til U13 drenge og U10 til U13 piger. Lørdag den 8 September 2018 På Løsning Stadion, og der er store pokaler til ALLE deltagere.

U10 drenge  | B  | Herrer/Drenge

24 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Ammitsbøl U10C C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ammitsbøl SG&I
BGIF B Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
De kongeblå 1 B Logo Løsning if Løsning if
De kongeblå 2 C Logo Løsning if Løsning if
De kongeblå 3 C Logo Løsning if Løsning if
Egtved C Logo Egtved IF Egtved IF
Hedensted IF 1 B Logo Hedensted IF Hedensted IF
Hedensted IF 2 B Logo Hedensted IF Hedensted IF
Hedensted IF 3 C Logo Hedensted IF Hedensted IF
Hobro IK B Logo Hobro IK Hobro IK
HT 11 B Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
HT 22 C Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
KB B Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub
KB C Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub
KFUM U10C C Logo Horsens KFUM Horsens KFUM
Sammenholdet B B Logo Stouby GIF Stouby GIF
Sammenholdet C C Logo Stouby GIF Stouby GIF
Skibet 2 C Logo Skibet IF Skibet IF
TMG - gul B Logo Testrup-Mårslet Gymnastikforening Testrup-Mårslet Gymnastikforening
TMG - rød B Logo Testrup-Mårslet Gymnastikforening Testrup-Mårslet Gymnastikforening
Viby If B Logo Viby IF Viby IF
Viby If C Logo Viby IF Viby IF
Aabk 1 B Logo Aabenraa Boldklub Aabenraa Boldklub
Aabk 2 B Logo Aabenraa Boldklub Aabenraa Boldklub

U10 piger  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Sole if B Logo Sole if Sole if
Vejle Boldklub B Logo Vejle Boldklub Vejle Boldklub
Vinding SF Piger 1 B Logo Vinding Sportsforening Vinding Sportsforening
Vinding SF Piger 2 B Logo Vinding Sportsforening Vinding Sportsforening
Østbirk IF C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Østbirk IF

U11 drenge  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
De kongeblå C Logo Løsning IF Løsning IF
Gauerslund IF C Logo Gauerslund IF Gauerslund IF
Lund IF C Logo Lund IF Lund IF
Lunderskov Boldklub B Logo Lunderskov Boldklub Lunderskov Boldklub
Lystrup C Logo Lystrup IF Lystrup IF
Sammenholdet C Logo Rårup GIF Rårup GIF
Skibet IF B Logo Skibet IF Skibet IF
Stensballe B Logo Stensballe IK Stensballe IK
TPI B Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF

U11 piger  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
HA85 C Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
HIF B Logo Hovedgård IF Hovedgård IF
TPI tøserne B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet TPI
VB C Logo Vejle Boldklub Vejle Boldklub

U12 drenge  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Løsning IF B Logo Løsning IF Løsning IF
Skibet IF B Logo Skibet IF Skibet IF
SS Skjold B Logo Sportssammenslutningen Skjold Sportssammenslutningen Skjold

U12 piger  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Lystrup B Logo Lystrup if Lystrup if
Løsning IF C Logo Løsning IF Løsning IF
Skanderborg Highlanders B Logo FC Skanderborg FC Skanderborg

U13 drenge  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
B67 Odense B Logo B.67 B.67
Løsning IF B Logo Løsning IF Løsning IF
Sammenholdet U13 B Logo Hornsyld IF Hornsyld IF
Skibet B Logo Skibet IF Skibet IF

U13 piger  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Løsning IF B Logo Løsning IF Løsning IF

U6 Mix  | B  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Banditterne Logo Østbirk Idrætsforening Østbirk Idrætsforening
Brande IF B Logo Brande IF Brande IF
Daugård U6 C Logo Daugård Idrætsforening Daugård Idrætsforening
Grejs-Dalen IK C Logo Grejs IF Grejs IF
KB Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub
Lund IF 1 Logo Lund If Lund If

U7 Mix  | B  | Mixede

15 bekræftede tilmeldinger,  2 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Egebjerg IF C Logo Egebjerg Boldklub Egebjerg Boldklub
FC Horsens C Logo FC Horsens FC Horsens
Gaur 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Gauerslund
Gaur 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Gauerslund
Gaur 3 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Gauerslund
Harte 1 B Logo Harte G&IF Harte G&IF
Hobro IK B Logo Hobro IK Hobro IK
KB U7 B Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub
Løsning IF Logo Løsning IF Løsning IF
Løsning IF 2 Logo Løsning IF Løsning IF
Sik1 Logo Stensballe ik Stensballe ik
Sik2 Logo Stensballe ik Stensballe ik
Sik3 Logo Stensballe ik Stensballe ik
Strib 1 Logo Strib IF Strib IF
Strib 2 Logo Strib IF Strib IF

U8 drenge  | B  | Herrer/Drenge

15 bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
FC Horsens B Logo FC Horsens FC Horsens
Hedensted IF 1 C Logo Hedensted IF Hedensted IF
Hedensted IF 2 C Logo Hedensted IF Hedensted IF
Hedensted IF 3 C Logo Hedensted IF Hedensted IF
HEI 1 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet HEI
HEI 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet HEI
Hovedgård IF 1 B Logo Hovedgård IF Hovedgård IF
SSF1 Logo Skødstrup Sportsforening Skødstrup Sportsforening
SSF2 Logo Skødstrup Sportsforening Skødstrup Sportsforening
Svendborg rødderne B Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber
Uhrhøj Allstars C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hover IF
Varde if Logo Varde if Varde if
Varde IF 2 C Logo Varde if Varde if
Østbirk IF B Logo Østbirk Idrætsforening Østbirk Idrætsforening
AaB U8-C C Logo Aalborg Boldspilklub Aalborg Boldspilklub

U9 drenge  | B  | Herrer/Drenge

14 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Askov malt B Logo Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening
BGIF C Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
De Kongeblå 1 B Logo Løsning IF Løsning IF
De Kongeblå 2 C Logo Løsning IF Løsning IF
Egebjerg Superstars B Logo Egebjerg Boldklub Egebjerg Boldklub
Hedensted IF 1 C Logo Hedensted IF Hedensted IF
Hedensted IF 2 C Logo Hedensted IF Hedensted IF
HSK B Logo Hadsten Sports Klub Hadsten Sports Klub
Jelling FS C Logo Jelling Forenede Sportsklubber Jelling Forenede Sportsklubber
NBSIF B Logo Nr. Bjært Strandhuse IF Nr. Bjært Strandhuse IF
NBSIF 2 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Nr. Bjært/Strandhuse
Rask Mølle OIF B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Seest Boldklub C Logo Seest Boldklub Seest Boldklub
Seest Boldklub 2 C Logo Seest Boldklub Seest Boldklub

Arrangør: Løsning IF
Sted: Løsning Stadion
Adresse: Tranebovej 8
Postnr: 8723
By: Løsning
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<september 2018>
mationtofr
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
1234567

Frist: 24-08-2018


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Øens Hold Cup Træningsstævner (U8-U17)
29. - 31. mar 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
BIF CUP 3-Bold
23. - 24. feb 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Sportmaster cup 2019
4. - 6. jan 2019
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Greve Goal Show 2019
9. - 10. feb 2019
Nytårscup 2018
27. - 30. dec
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
Fynske Bank Cup 2019
18. - 20. jan 2019
City Container Cup 2019 (tidligere LotraCup)
16. - 17. mar 2019
Akademiet Fulton Futsal Stævne 2019
12. - 13. jan 2019
SORØ BRYGHUS CUP 2019
2. feb 2019
Team 10 Mini Cup
24. feb 2019
B1913 CUP
2. - 3. feb 2019
KB Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Vesti-Olsen& Hansen Cup
15. - 17. feb 2019
Dansk Revisions Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Team Rynkeby Storstrøm Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Outzourse - Timeout Cup 2019 i Dragør
8. - 9. jun 2019
Bel Air Cup
29. - 30. dec
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
Dame julestævne - Bel Air Cup
30. dec
Gladsaxe/ CC Sportswear Cup
21. - 23. dec
Ølholm Cup 2019
30. dec
Møllehøj Indoor 2019
4. - 6. jan 2019
Solrød Kunstbane VinterCup
5. jan 2019
KIF Indoor Cup 2019
5. - 6. jan 2019
B1938s Lagkagestævne
4. - 6. jan 2019
Hafina Hallen Cup 2019
27. jan 2019
Følg Staevner.dk på Twitter