Deltagere til 2. Gentofte Sommer Cup

2. GENTOFTE SOMMER CUP! Velkommen til en fodbold-fest af en weekend på Gentofte Stadion.

U7 5v5 A  | A  | Herrer/Drenge

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag 30/6 - 9-13

Holdnavn Niv Logo Klub
B93 Liverpool A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet B93
BK Fix Hajer A Logo Boldklubben Fix Boldklubben Fix
BK Skjold B Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
GFA Grå A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Gentofte Fodbold Akademi
GFA Sort A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Gentofte Fodbold Akademi
Golazo A Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
HIF1 A Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
HIK 2011 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
KB Ajax A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Rosenhøj BK A Logo Rosenhøj BK Rosenhøj BK
Østerbro IF 1 A Logo Østerbro IF Østerbro IF
Østerbro IF 2 A Logo Østerbro IF Østerbro IF

U7 5v5 B/C  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag 30/6 - 9-13

Holdnavn Niv Logo Klub
B93 Barca C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet B93
BK Fix Krokodiller B Logo Boldklubben Fix Boldklubben Fix
GFA Hvid B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Gentofte Fodbold Akademi
HIF2 Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
Rosenhøj BK 2 C Logo Rosenhøj BK Rosenhøj BK
Sultne løver B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Tune IF B Logo Tune IF Tune IF
Østerbro IF 3 B Logo Østerbro IF Østerbro IF

U8A  | A  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag 30/6 - 13-17

Holdnavn Niv Logo Klub
BK Fix A Logo Boldklubben FIX Boldklubben FIX
Brøndby A Logo Brøndby IF Brøndby IF
BS72 1 A Logo Boldklubben Syd 1972 Boldklubben Syd 1972
BSV A Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Farum Boldklub A A Logo Farum Boldklub Farum Boldklub
FC Holte A Logo FC Holte FC Holte
GFA Grå A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Gentofte Fodbold Akademi
GFA Sort A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Gentofte Fodbold Akademi
KB D A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Leoparderne A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Rudersdal Boldklub

U8B  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag 30/6 - 13-17

Holdnavn Niv Logo Klub
Brøndby 1 B Logo Brøndby IF Brøndby IF
Brøndby 2 B Logo Brøndby IF Brøndby IF
BS72 2 B Logo Boldklubben Syd 1972 Boldklubben Syd 1972
BSV B Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Dragør 2 B Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
KB A A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB2010D (B) B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Østerbro IF B Logo Østerbro IF Østerbro IF

U9A  | A  | Herrer/Drenge

18 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag 1/7 - 13-17

Holdnavn Niv Logo Klub
AB Logo Akademisk Boldklub Akademisk Boldklub
AB Tårnby A Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
B1908 Logo Boldklubben 1908 Amager Boldklubben 1908 Amager
Fix 1 A Logo Boldklubben FIX Boldklubben FIX
GFA A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Gentofte Fodbold Akademi
GFA 2010 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Gentofte Fodbold Akademi
HFC Hvid A Logo Haslev Fodbold Club Haslev Fodbold Club
HG 1 A Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
HIF A Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
Himmelev-Veddelev BK 1 A Logo Himmelev-Veddelev Boldklub Himmelev-Veddelev Boldklub
Holbæk B&I 1 A Logo Holbæk B&IF Holbæk B&IF
KB Mads/Simon A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB2 A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
LSF 1 A Logo Ledøje-Smørum Fodbold Ledøje-Smørum Fodbold
Lyngby A Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
NFC A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet FC Nykøbing
OB A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
Østerbro IF 1 A Logo Østerbro IF Østerbro IF

U9B  | B  | Herrer/Drenge

16 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag 1/7 - 9-13

Holdnavn Niv Logo Klub
AB B Logo Akademisk Boldklub Akademisk Boldklub
B93 M&M 2 B Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
Fix 2 B Logo Boldklubben FIX Boldklubben FIX
GFA Blå B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Gentofte Fodbold Akademi
GFA Gul B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Gentofte Fodbold Akademi
Glostrup FK B Logo Glostrup FK Glostrup FK
Hareskov IF B Logo Hareskov IF Hareskov IF
HFC Blå B Logo Haslev Fodbold Club Haslev Fodbold Club
HG 2 B Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
Himmelev-Veddelev BK 2 B Logo Himmelev-Veddelev Boldklub Himmelev-Veddelev Boldklub
Holbæk B&I 2 B Logo Holbæk B&IF Holbæk B&IF
LSF 2 B Logo Ledøje-Smørum Fodbold Ledøje-Smørum Fodbold
Lyngby B Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
Toksværd Olstrup Fodbold B Logo Toksværd Olstrup Fodbold Toksværd Olstrup Fodbold
Vallensbæk IF 1 B Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39
Østerbro IF 2 B Logo Østerbro IF Østerbro IF


Sted: Gentofte Stadion
Adresse: Ved Stadion 10
Postnr: 2820
By: Gentofte
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsturnering

<juni 2018>
mationtofr
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
2526272829301
2345678

Frist: 20-06-2018


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
BIF CUP 2018 B/C stævne
17. - 18. nov
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Orient Cup 2018 indendørs
17. - 18. nov
Fedets Cup 2018, VRI indestævne
17. - 18. nov
Bramdrupdam Cup 2018
10. - 17. nov
Vinter Champions League 2018/2019 (U9-U11 drenge)
1. nov 2018 - 1. mar 2019
Afsluttende Stævne U7-U10 i ØBG
29. sep
INDOOR LiGA CUP NOV 18
17. - 18. nov
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
Louis Nielsen Fodboldfestival 2018
13. okt
Girls Indoor Cup 2019
15. - 17. mar 2019
BIF CUP 2018 B/C stævne
17. - 18. nov
DARK SKY CUP - MØN
10. nov
SDIF Cup 2018
9. - 11. nov
Sanderum Cup 1.-2- december 2018
1. - 2. dec
Sanderum Pige Cup 2. december 2018
2. dec
Regstrup Ny Auto Cup
1. - 2. dec
AB Tårnby VinterCup - årgang 2007 - A og B niveau
25. nov 2018 - 31. mar 2019
Roskilde Pige Cup
2. - 3. mar 2019
Thisted Indoor Senior
3. feb 2019
Søren Søgaard A/S Nytårs Cup 2019
5. jan 2019
DALBY-STÆVNET 2018
23. - 25. nov
Afsluttende Stævne U7-U10 i ØBG
29. sep
DGI 3- og 5-mands Statuettestævner
14. okt
VB Efterårs Cup
13. - 14. okt
3mands på oppustelige bane
6. okt
8-mands Winter League på kunstgræs for U10-U13
4. nov 2018 - 17. mar 2019
Vinter Champions League 2018/2019 (U9-U11 drenge)
1. nov 2018 - 1. mar 2019
Louis Nielsen Fodboldfestival 2018
13. okt
Champions League Indoor Kunst Cup
27. - 28. okt
Kunstgræsturnering 2018/2019
3. nov 2018 - 3. mar 2019
Øens Hold Cup (U13-U17)
16. - 18. nov
Følg Staevner.dk på Twitter