Deltagere til B67 Sommerstævne 2018

Sæsonopstartsstævne i B67. Medaljer til alle spillere U8-U13 og præmier til vinderholdet af U10-U13. Alle hold er sikret mindst 4 kampe.

Ny række - Ret Navnet  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U10 årgang 2009  | BC  | Mixede

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
B 67 B Logo B.67 B.67
Dalum Sort B Logo Dalum IF Dalum IF
De Røde Lyn B Logo Nr. Lyndelse - Søby FC Nr. Lyndelse - Søby FC
Ebberup B Logo Ebberup IF Ebberup IF
Erritsø B Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
Fraugde 1 B Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Fraugde 2 C Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
OKS C Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
Otterup C Logo Otterup B&IK Otterup B&IK
ØB B Logo Østre Boldklub Østre Boldklub

U11 årgang 2008  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
B1909 B Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
B67 Odense U11 B Logo B.67 B.67
Fjordager B Logo Fjordager IF Fjordager IF
Gauerslund IF B Logo Gauerslund IF Gauerslund IF
Odense K.F.U.M. U11 B Logo KFUMs Fodboldklub Odense KFUMs Fodboldklub Odense
Sanderum B Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Tommerup B Logo Tommerup Boldklub Tommerup Boldklub
ØB C Logo Østre Boldklub Østre Boldklub

U12 årgang 2007  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
B1909 B Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
B67 Odense U12 B Logo B.67 B.67
Fjordager IF B Logo Fjordager IF Fjordager IF
Kolding B B Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub
OKS B Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub

U13 årgang 2006  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
B67 Odense U13 B Logo B.67 B.67
Dalum B Logo Dalum IF Dalum IF
Kolding B B Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub
TPI Taarup Paarup U13 B Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF

U6 årgang 2013  | BC  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U7 årgang 2012  | BC  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U8 årgang 2011  | BC  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
B67 U8 B Logo B.67 B.67
Dalum 1 B Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum 2 Logo Dalum IF Dalum IF
Otterup Boldklub Logo Otterup B&IK Otterup B&IK
Sanderum Boldklub Hold 1 Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Sanderum Boldklub Hold 2 Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub

U9 årgang 2010  | BC  | Mixede

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
B.1909 B Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
B67 U9 B Logo B.67 B.67
BBB 1 B Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BBB 2 Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Dalum IF 1 B Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF 2 B Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF 3 B Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF 4 B Logo Dalum IF Dalum IF
OKS 1 B Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 2 C Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub

Arrangør: B.67
Sted: B67
Adresse: Carlsen-Skiødts Vej 37
Postnr: 5220
By: Odense SØ
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<august 2018>
mationtofr
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112
3456789

Frist: 05-08-2018


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
BIF CUP 2018 B/C stævne
17. - 18. nov
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Orient Cup 2018 indendørs
17. - 18. nov
Bramdrupdam Cup 2018
10. - 17. nov
Fedets Cup 2018, VRI indestævne
17. - 18. nov
Afsluttende Stævne U7-U10 i ØBG
29. sep
Vinter Champions League 2018/2019 (U9-U11 drenge)
1. nov 2018 - 1. mar 2019
INDOOR LiGA CUP NOV 18
17. - 18. nov
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
Louis Nielsen Fodboldfestival 2018
13. okt
BIF CUP 2018 B/C stævne
17. - 18. nov
Girls Indoor Cup 2019
15. - 17. mar 2019
Bramdrupdam Cup 2018
9. nov
Avarta-Julestævne 2018
1. - 2. dec
DARK SKY CUP - MØN
10. nov
SDIF Cup 2018
9. - 11. nov
Sanderum Cup 1.-2- december 2018
1. - 2. dec
Sanderum Pige Cup 2. december 2018
2. dec
Regstrup Ny Auto Cup
1. - 2. dec
AB Tårnby VinterCup - årgang 2007 - A og B niveau
25. nov 2018 - 31. mar 2019
Roskilde Pige Cup
2. - 3. mar 2019
Thisted Indoor Senior
3. feb 2019
Afsluttende Stævne U7-U10 i ØBG
29. sep
DGI 3- og 5-mands Statuettestævner
14. okt
VB Efterårs Cup
13. - 14. okt
3mands på oppustelige bane
6. okt
8-mands Winter League på kunstgræs for U10-U13
4. nov 2018 - 17. mar 2019
Vinter Champions League 2018/2019 (U9-U11 drenge)
1. nov 2018 - 1. mar 2019
Louis Nielsen Fodboldfestival 2018
13. okt
Champions League Indoor Kunst Cup
27. - 28. okt
Kunstgræsturnering 2018/2019
3. nov 2018 - 3. mar 2019
Øens Hold Cup (U13-U17)
16. - 18. nov
Følg Staevner.dk på Twitter