Deltagere til Storms Pakhus Streetsoccer Cup 2018 (Odense)

Storms Pakhus Streetsoccer Cup 2018 Personlig præmie til alle spillere Goodiebag til alle spillere (incl. spisebillet til Storms pakhus, værdi kr. 50) Vandrepokal til det vindende hold i de 3 rækker (A,B,C/D) Holdbillede af alle hold Faxe kondi Corner (Bo

U9A  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag kl. 0900-1300

Holdnavn Niv Logo Klub
Dalum IF A Logo Dalum IF Dalum IF
OB 1 A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OB 2 A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
Sanderum A Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub

U9B  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag kl. 0900-1200

Holdnavn Niv Logo Klub
Boldklubben Marienlyst B Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
Dalum IF Rød B Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF Sort B Logo Dalum IF Dalum IF
Højby B Logo Højby S&G Højby S&G
OB B Logo Odense Boldklub Odense Boldklub

U9C/D  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag kl. 1200-1500

Holdnavn Niv Logo Klub
Dalum IF C Logo Dalum IF Dalum IF

Arrangør: Dalum IF
Sted: Storms Pakhus - Odense Street Food
Adresse: Seebladsgade 21
Postnr: 5000
By: Odense C.
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<juni 2018>
mationtofr
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
2526272829301
2345678

Frist: 31-05-2018


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Tøjeksperten Advent Cup
2. dec
JB CUP 2018
18. - 19. aug
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Øens Hold Cup (U8-U12)
12. - 14. okt
Øens Hold Cup (U13-U17)
9. - 11. nov
Costa Brava Cup
14. - 19. okt
Føtex Pokal Cup
1. - 2. sep
AutoPartner Cup 2018
8. sep
MINI SKAW CUP, SKAGEN 2018
19. aug
Herfølge Sommer Cup 2018
11. - 12. aug
Sydbank Opstart Cup 2018 Fredericia
18. - 19. aug
Nordjyske Bank Cup Brønderslev
11. - 12. aug
Orient Cup 2018
1. - 2. sep
Lunderskov MiniCup 2018
18. aug
Østjysk Sensommer Stævne
31. aug - 2. sep
Pandekage Cup
26. aug
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Bergstraßen Pokal
8. - 9. jun 2019
Bayer Uerdingen Pokal
8. - 9. jun 2019
Rhein-Neckar Pokal
20. - 21. apr 2019
Hattem Trophy
31. maj - 1. jun 2019
Trofeo d'Italia
1. - 2. jun 2019
Copa Jordi
19. - 21. apr 2019
Prague Strahov Cup
8. - 9. jun 2019
Hasselt Cup
20. - 21. apr 2019
North Sea Trophy
8. - 9. jun 2019
BK Friheden KræmmerCup 2018
4. - 5. aug
B67 Sommerstævne 2018
11. aug
Möllevallscupen 2018 - Skanör/Sverige
11. - 12. aug
3F Bold Østjylland 2018
18. aug
Sommerferie træningsturnering
29. jul
Poulstrup Festuge Cup 2018
25. aug
ØB Sommerstævne 2018 - Ungdom
5. aug
3F Bold Trekantområdet 2018
25. aug
B.93 UnikBolig Cup 2018
11. - 12. aug
Pandekage Cup
26. aug
Følg Staevner.dk på Twitter