Deltagere til SPORT DRESS CUP, STORVORDE

STORVORDE-SEJLFLOD BOLDKLUB INVITERER TIL SPORT DRESS CUP SØNDAG DEN 16. SEPTEMBER 2018. Stævnet udbydes i rækkerne U6 til U12 Piger og Drenge. Rækkebetegnelserne er EFTERÅRSBETEGNELSE. Der er mulighed for overnatning på Tofthøjskolen.

U10D (årgang 2009)  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
ChangU9 Logo Aalborg Chang Aalborg Chang
Hold 2 B Logo Aalborg Chang Aalborg Chang
RKG 2 C Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening Romdrup-Klarup Gymnastikforening
SSB 1 B Logo Storvorde Sejlflod Boldklub Storvorde Sejlflod Boldklub
SSB 2 B Logo Storvorde Sejlflod Boldklub Storvorde Sejlflod Boldklub
St. Restrup IF B Logo St. Restrup IF St. Restrup IF

U10D (årgang 2009)  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Gug A Logo Gug Boldklub Gug Boldklub
Hold 1 A Logo Aalborg Chang Aalborg Chang
RKG 1 A Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening Romdrup-Klarup Gymnastikforening
Skalborg 1 A Logo Skalborg Sportsklub Skalborg Sportsklub
Skalborg 2 C Logo Skalborg Sportsklub Skalborg Sportsklub

U10P (årgang 2009)  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Asaa pigerne C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Asaa Boldklub
Fortuna Hjørring 1 B Logo Fortuna Hjørring Fortuna Hjørring
Fortuna Hjørring 2 C Logo Fortuna Hjørring Fortuna Hjørring
IF FRem Skørping C Logo IF Frem Skørping IF Frem Skørping
SGIF C Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold Svenstrup/Godthåb Fodbold

U10P (årgang 2009)  | C  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U11D (årgang 2008)  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Ommersyssel IF C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ommersyssel IF
RKG B Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening Romdrup-Klarup Gymnastikforening
Skørping B Logo IF Frem Skørping IF Frem Skørping
SSB1 B Logo Storvorde Sejlflod Boldklub Storvorde Sejlflod Boldklub
TSV B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet TSV TylstrupSulstedVestbjerg
Aalborg Freja B Logo IF Aalborg Freja IF Aalborg Freja

U11D (årgang 2008)  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U11D (årgang 2008)  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Nørresundby FB C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Nørresundbdy Forenede Boldklubber
RKG C Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening Romdrup-Klarup Gymnastikforening
RKG 3 C Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening Romdrup-Klarup Gymnastikforening
SSB2 C Logo Storvorde Sejlflod Boldklub Storvorde Sejlflod Boldklub
AaB C Logo Aalborg Boldspilklub Aalborg Boldspilklub

U11P (årgang 2008)  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Ommersyssel IF B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ommersyssel IF

U11P (årgang 2008)  | C  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
SIF Assentoft u11 C Logo SIF Assentoft SIF Assentoft
SSB C Logo Storvorde Sejlflod Boldklub Storvorde Sejlflod Boldklub

U12D (årgang 2007)  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U12D (årgang 2007)  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U12P (årgang 2007)  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Arden tøzerne B Logo If Jarl Arden If Jarl Arden
IFA pigerne B Logo IF Alliancen IF Alliancen

U12P (årgang 2007)  | C  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
SSB U12 piger C Logo Storvorde Sejlflod Boldklub Storvorde Sejlflod Boldklub

U5Mix (årgang 2014)  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Banditterne 1 C Logo Storvorde Sejlflod Boldklub Storvorde Sejlflod Boldklub
De grønne og rå Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Asaa Boldklub

U6Mix (årgang 2013)  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Gug B 1 Logo Gug Boldklub Gug Boldklub
Gug B 2 Logo Gug Boldklub Gug Boldklub
Gug B 3 Logo Gug Boldklub Gug Boldklub
NKI C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Nr. Kongerslev
Rollingerne 1 C Logo Storvorde Sejlflod Boldklub Storvorde Sejlflod Boldklub
Rollingerne 2 Logo Storvorde Sejlflod Boldklub Storvorde Sejlflod Boldklub
Støvring U6 Hold 1 Logo Støvring IF Fodbold Støvring IF Fodbold

U7D (årgang 2012)  | Herrer/Drenge

22 bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Frem Skørping B Logo IF Frem Skørping IF Frem Skørping
Frem Skørping C Logo IF Frem Skørping IF Frem Skørping
Gug 1 C Logo Gug Boldklub Gug Boldklub
Gug 2 C Logo Gug Boldklub Gug Boldklub
Gug 3 C Logo Gug Boldklub Gug Boldklub
Jetsmark 1 A Logo Jetsmark IF Jetsmark IF
Jetsmark 2 Logo Jetsmark IF Jetsmark IF
Jetsmark 3 Logo Jetsmark IF Jetsmark IF
LKB 1 B Logo LKB-Gistrup LKB-Gistrup
LKB 2 B Logo LKB-Gistrup LKB-Gistrup
SSB U7 1 Logo Storvorde Sejlflod Boldklub Storvorde Sejlflod Boldklub
SSB U7 2 Logo Storvorde Sejlflod Boldklub Storvorde Sejlflod Boldklub
SSB U7 3 Logo Storvorde Sejlflod Boldklub Storvorde Sejlflod Boldklub
St. Restrup 1 B Logo St. Restrup IF St. Restrup IF
St. Restrup 2 C Logo St. Restrup IF St. Restrup IF
Støvring U7 Hold 1 Logo Støvring IF Fodbold Støvring IF Fodbold
Støvring U7 Hold 2 Logo Støvring IF Fodbold Støvring IF Fodbold
Vfb C Logo Vaarst Fjellerad BK Vaarst Fjellerad BK
Aalborg Chang 1 Logo Aalborg Chang Aalborg Chang
Aalborg Chang 2 Logo Aalborg Chang Aalborg Chang
Aalborg Chang 3 Logo Aalborg Chang Aalborg Chang
Aalborg Chang 4 Logo Aalborg Chang Aalborg Chang

U7P (årgang 2012)  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Skørping C Logo IF Frem Skørping IF Frem Skørping
Skørping 1 C Logo IF Frem Skørping IF Frem Skørping

U8D (årgang 2011)  | Herrer/Drenge

21 bekræftede tilmeldinger,  2 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
9380 C Logo Vestbjerg IF Vestbjerg IF
BI 1 B Logo Brønderslev Idrætsforening Brønderslev Idrætsforening
BI 2 Logo Brønderslev Idrætsforening Brønderslev Idrætsforening
Frem Skørping 1 Logo IF Frem Skørping IF Frem Skørping
Frem Skørping 2 Logo IF Frem Skørping IF Frem Skørping
Gug 1 A Logo Gug boldklub Gug boldklub
Gug 2 C Logo Gug boldklub Gug boldklub
Hjallerup 1 Logo Hjallerup Idrætsforening Hjallerup Idrætsforening
Hjallerup 2 Logo Hjallerup Idrætsforening Hjallerup Idrætsforening
Hobro IK A Logo Hobro ik Hobro ik
RKG 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet RKG Klarup
RKG 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet RKG Klarup
RKG 3 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet RKG Klarup
SSB1 C Logo Storvorde Sejlflod Boldklub Storvorde Sejlflod Boldklub
SSB2 C Logo Storvorde Sejlflod Boldklub Storvorde Sejlflod Boldklub
Støvring 1 B Logo Støvring IF Fodbold Støvring IF Fodbold
Støvring 2 B Logo Støvring IF Fodbold Støvring IF Fodbold
Team Hørby Auto Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Nøragee IF
Vfb C Logo Vaarst Fjellerad BK Vaarst Fjellerad BK
Vodskov C Logo Vodskov IF Vodskov IF
AaB U8-C C Logo Aalborg Boldspilklub Aalborg Boldspilklub

U8P (årgang 2011)  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Fortuna 1 Logo Fortuna Hjørring Fortuna Hjørring
Fortuna 2 Logo Fortuna Hjørring Fortuna Hjørring
Rkg C Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening Romdrup-Klarup Gymnastikforening
SSB C Logo Storvorde Sejlflod Boldklub Storvorde Sejlflod Boldklub

U9D (årgang 2010)  | Herrer/Drenge

15 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Chang U9 2 Logo Aalborg Chang Aalborg Chang
ChangU9 1 C Logo Aalborg Chang Aalborg Chang
Gug B Logo Gug Boldklub Gug Boldklub
Gug B Logo Gug Boldklub Gug Boldklub
Gug B Logo Gug Boldklub Gug Boldklub
Hadsund B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hadsund
LKB Gistrup 1 C Logo LKB-Gistrup LKB-Gistrup
LKB Gistrup 2 C Logo LKB-Gistrup LKB-Gistrup
RKG1 A Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening Romdrup-Klarup Gymnastikforening
RKG2 B Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening Romdrup-Klarup Gymnastikforening
SSB U9 C Logo Storvorde Sejlflod Boldklub Storvorde Sejlflod Boldklub
TSV Sulsted C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Sulsted IF
VFF A Logo Viborg FF Viborg FF
AaB B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
AaB U8-A B Logo Aalborg Boldspilklub Aalborg Boldspilklub

U9P (årgang 2010)  | Kvinder/Piger

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Arden Logo IF Jarl Arden IF Jarl Arden
Asaa pigerne C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Asaa Boldklub
Brønderslev 1 Logo Brønderslev Idrætsforening Brønderslev Idrætsforening
Brønderslev 2 Logo Brønderslev Idrætsforening Brønderslev Idrætsforening
IF Frem Skørping C Logo IF Frem Skørping IF Frem Skørping
LKB Gistrup 1 B Logo LKB-Gistrup LKB-Gistrup
LKB Gistrup 2 B Logo LKB-Gistrup LKB-Gistrup
SSB C Logo Storvorde Sejlflod Boldklub Storvorde Sejlflod Boldklub
Støvring IF A Logo Støvring IF Fodbold Støvring IF Fodbold
Støvring IF 2 C Logo Støvring IF Fodbold Støvring IF Fodbold
TSV Sulsted C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Sulsted IF
Vejgaard A Logo Vejgaard Boldspilklub Vejgaard Boldspilklub

Arrangør: Storvorde Sejlflod Boldklub
Sted: SSB
Adresse: Tofthøjvej 45
Postnr: 9280
By: Storvorde
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<september 2018>
mationtofr
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
1234567

Frist: 09-09-2018


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
BIF CUP 2018 B/C stævne
17. - 18. nov
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Orient Cup 2018 indendørs
17. - 18. nov
Bramdrupdam Cup 2018
10. - 17. nov
Fedets Cup 2018, VRI indestævne
17. - 18. nov
Afsluttende Stævne U7-U10 i ØBG
29. sep
Vinter Champions League 2018/2019 (U9-U11 drenge)
1. nov 2018 - 1. mar 2019
INDOOR LiGA CUP NOV 18
17. - 18. nov
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
Louis Nielsen Fodboldfestival 2018
13. okt
BIF CUP 2018 B/C stævne
17. - 18. nov
Girls Indoor Cup 2019
15. - 17. mar 2019
Bramdrupdam Cup 2018
9. nov
Avarta-Julestævne 2018
1. - 2. dec
DARK SKY CUP - MØN
10. nov
SDIF Cup 2018
9. - 11. nov
Sanderum Cup 1.-2- december 2018
1. - 2. dec
Sanderum Pige Cup 2. december 2018
2. dec
Regstrup Ny Auto Cup
1. - 2. dec
AB Tårnby VinterCup - årgang 2007 - A og B niveau
25. nov 2018 - 31. mar 2019
Roskilde Pige Cup
2. - 3. mar 2019
Thisted Indoor Senior
3. feb 2019
Afsluttende Stævne U7-U10 i ØBG
29. sep
DGI 3- og 5-mands Statuettestævner
14. okt
VB Efterårs Cup
13. - 14. okt
3mands på oppustelige bane
6. okt
8-mands Winter League på kunstgræs for U10-U13
4. nov 2018 - 17. mar 2019
Vinter Champions League 2018/2019 (U9-U11 drenge)
1. nov 2018 - 1. mar 2019
Louis Nielsen Fodboldfestival 2018
13. okt
Champions League Indoor Kunst Cup
27. - 28. okt
Kunstgræsturnering 2018/2019
3. nov 2018 - 3. mar 2019
Øens Hold Cup (U13-U17)
16. - 18. nov
Følg Staevner.dk på Twitter